§ 26.
Výslech obviněného.
(1) Obviněný vyslechne se zpravidla zpravodajem vedoucím vyšetřování; bylo-li by však dostavení se obviněného k zpravodaji na újmu vojenské služby nebo z jiných důvodů nevhodno (vzdálenost, náklady), požádá zpravodaj o provedení výslechu velitelství, úřady neb orgány uvedené v § 30.
(2) Obviněný, který je v činné službě, obesílá se k výslechu skrze své představené velitelství (úřad); není-li v činné službě, obešle se přímo.
(3) Na počátku výslechu vyzve se obviněný, aby na otázky, které mu budou dány, odpovídal určitě, zřetelně a pravdivě; také se upozorní, že odepře-li vypovídati, nezadrží tím průběh řízení.
(4) Na to vyslechne se obviněný o svých osobních poměrech, jakož i o tom, zda a s jakým výsledkem bylo již dříve proti němu vedeno trestní řízení soudní aneb řízení před kárným (disciplinárním) výborem (disciplinární komisí).
(5) Po tomto výslechu oznámí se obviněnému jednání neb opominutí, jež se mu klade za vinu, a vyzve se, aby se o jednotlivých bodech obvinění vyjádřil souvislým vypravováním.
(6) Další otázky, jež se dají obviněnému, mají směřovati k tomu, aby se doplnilo jeho vyjádření a aby se odstranily rozpory a nejasnosti jeho výpovědi. Důvody podezření (důkazy, jež přijdou v úvahu) oznámí se mu při tom jen potud, pokud mu mohou býti sděleny bez nebezpečí, že bude zmařen nebo ztížen výsledek řízení. Důvody podezření, které z těchto příčin nemohly býti obviněnému oznámeny ihned, sdělí se mu při některém z příštích výslechů, jakmile pominulo uvedené nebezpečí, nejpozději však před ukončením vyšetřování.