§ 62.
Ústní jednání.
(1) Den ústního jednání určí předseda kárné komise; k ústnímu jednání obešle obviněného a jeho obhájce; obviněnému dá doručiti kromě odkazovacího usnesení seznam členů kárného senátu. Rovněž vyrozumí kárného zástupce o stanoveném dni ústního líčení.
(2) Kárná komise může naříditi, aby obviněný se osobně dostavil k ústnímu líčení.
(3) Jednání není veřejné. Obviněný může však žádati, aby přístup k jednání dovolen byl třem státním zaměstnancům v činné službě, ať již úředníkům nebo zřízencům, kteří požívají jeho důvěry. Podávati na veřejnost zprávy o obsahu jednání je zakázáno.
(4) Porady a hlasování kárné komise během jednání a na konci jednání dějí se v tajném sezení.
(5) Jednání počne předčítáním odkazovacího usnesení. Potom následuje výslech obviněného a předvolaných svědků, jakož i předčítání zápisů sepsaných při provádění kárného vyšetřování a jiných důležitých listin, pokud je toto pro posouzení věci třeba.
(6) Obviněnému a kárnému zástupci přísluší právo vysloviti se o jednotlivých přednesených průkazech a klásti otázky svědkům.
(7) Po ukončení důkazního řízení přednese kárný zástupce svoje vývody a návrhy a obviněný i obhájce obhajobu. Obviněný má poslední slovo.