§ 61.
Řízení před kárnou komisí.
(1) Spisy o skončeném kárném vyšetřování předloží vyšetřující orgán služební cestou zemskému finančnímu úřadu, který je především zašle kárnému zástupci; tento je předloží se svými návrhy kárné komisi.
(2) Shledá-li kárná komise v provinění zřízence toliko služební poklesek, může buď spisy odstoupiti přednostovi služebního úřadu nebo sama bez ústního jednání uložiti kázeňský trest.
(3) Není-li třeba doplniti vyšetřování, rozhodne kárná komise bez ústního jednání, jestliže pokládá provinění zřízence za služební přečin a považuje za přiměřený některý z trestů, uvedených v §u 51, odst. 1, písm. a) až c).
(4) Považuje-li kárná komise za přiměřený některý z trestů uvedených v §u 51, odst. 1, písm. d) až f), odkáže věc po poradě k ústnímu jednání. Toto své usnesení dá vyhotoviti písemně (odkazovací usnesení) a doručiti obviněnému (§ 62, odst. 1); v odkazovacím usnesení musejí býti určitě uvedeny body obvinění a označena opatření, potřebná ku přípravě ústního jednání. Proti odkazovacímu usnesení není opravného prostředku.
(5) Do osmi dnů po doručení odkazovacího usnesení může obviněný i kárný zástupce podati další návrhy, o nichž rozhodne kárná komise, aniž by připustila proti tomuto rozhodnutí zvláštní opravný prostředek.
(6) Po doručení odkazovacího usnesení má obviněný a jeho obhájce právo nahlédnouti do jednacích spisů, vyjímajíc poradní protokoly, a činiti si z nich opisy. Poslední věta odstavce 10. §u 60 platí i v tomto případě.