CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 202/1930 Sb. Nařízení vlády, kterým se provádějí předpisy o organisaci finanční stráže a upravují její služební a některé platové poměry. § 63. - Nález.

§ 63. - Nález.

202/1930 Sb. Nařízení vlády, kterým se provádějí předpisy o organisaci finanční stráže a upravují její služební a některé platové poměry.

§ 63.

Nález.

(1) Kárná komise má při jednání o nálezu vzíti zřetel pouze k tomu, co vyšlo na jevo při provedeném kárném vyšetřování, a bylo-li nařízeno ústní líčení, k tomu, co bylo předneseno během tohoto líčení. Při svém rozhodování není vázána osvobozujícím rozsudkem trestního soudu, nýbrž rozhodne podle volného uvážení na podkladě svědomitého prozkoumání a zhodnocení všech průkazů.

(2) Nálezem kárné komise musí býti obviněný buď osvobozen z porušení povinností jemu za vinu kladených nebo uznán vinným. Byl-li obviněný uznán vinným, má nález obsahovati výrok o kvalifikaci činu a o kárném nebo kázeňském trestu, jenž se zřízenci ukládá, a byl-li obviněnému uložen kárný trest, též výrok o náhradě nákladů řízení. Při určení trestu budiž přihlíženo k tíži služebního provinění, ke škodě z něho vzešlé, k stupni provinění, k době, která od činu uplynula, a k celkovému dosavadnímu chování obviněného, zejména po spáchání činu. Při výroku o náhradě nákladů řízení budiž přihlíženo k průkazním návrhům obviněného, k jeho majetkovým poměrům a důchodu a k uloženému trestu.

(3) Nález se ihned vyhlásí; jeho písemné vyhotovení doručí se urychleně služební cestou kárnému zástupci a obviněnému.

(4) Nález má v písemném vyhotovení obsahovati označení kárné komise a jména členů, kteří působili při rozhodování, jméno a příjmení, služební titul a úřední působiště obviněného, den vynesení nálezu, rozsudek a důvody rozhodnutí. Rozsudek musí vyříditi veškeré body obvinění, uvedené v odkazovacím usnesení. Byl-li obviněný uznán vinným jen v některých bodech odkazovacího usnesení, musí býti v ostatních bodech výslovně osvobozen. V důvodech dlužno zejména uvésti, které děje pokládala komise za prokázané a které průkazy byly v tom směru rozhodujícími, dále jaké polehčující, případně přitěžující okolnosti vzala komise při výměře trestu v úvahu. Při osvobození jest udati, zda-li skutek za vinu kladený nebyl pokládán za prokázaný nebo zda prokázaný skutek nebyl považován za porušení povinností nebo konečně, zda byl vynesen osvobozující rozsudek z důvodů, vylučujících vinu nebo trestnost, nebo z důvodů procesuálních.