Článek 1
(Společný výbor)
1. Smluvní strany vytvoří společný výbor (nadále označovaný jako: společný výbor), ve kterém bude každá smluvní strana zastoupena jedním zástupcem. Výbor se bude pravidelně scházet.
2. Společný výbor se dohodne na podmínkách svojí činnosti, na svém funkčním období, na svém jednacím řádu, na datech a programu svých zasedání a na všech dalších otázkách, které budou smluvní strany považovat za relevantní.
3. Rozhodnutí společného výboru jsou pro jeho členy závazná. Rozhodnutí je schváleno, pokud s ním vysloví souhlas prostá většina zástupců smluvních stran, kteří jsou přítomni na jednání, každý zástupce má jeden hlas.
4. Společný výbor bude mít společného zástupce všech smluvních stran při jednání se třetí stranou. 1)
5. Každá smluvní strana uhradí náklady spojené s účastí svých zástupců ve společném výboru. Společné náklady výboru se rozdělí rovnoměrně mezi smluvní strany.
------------------------------------------------------------------
1) Smluvní strany si mohou přát vytvořit kooperační orgán, který bude právnickou osobou. V takovém případě lze použít doplňující protokoly z roku 1995 k Evropské rámcové úmluvě o přeshraniční spolupráci mezi územními společenstvími nebo úřady.