§ 30
(1) Po skončení obhajoby se koná neveřejné zasedání komise, jehož se zúčastní členové komise pro obhajoby, oponenti a školitel. Neveřejného zasedání jsou oprávněni se zúčastnit též pověření členové Slovenské komise pro vědecké hodnosti. Na neveřejném zasedání se zhodnotí průběh a výsledek obhajoby i to, zda a jak lze výsledků disertace využít ve společenské praxi a kterým orgánům nebo organizacím by měly být s vědomím uchazeče postoupeny.
(2) O návrhu na udělení vědecké hodnosti se usnášejí tajným hlasováním přítomní členové komise a oponenti (§ 28 odst. 1). Školitel nebo spoluautor disertace, jsou-li členy komise pro obhajoby, nemají právo hlasovat a nepočítají se za členy komise pro obhajoby; počet členů komise není třeba z tohoto důvodu doplňovat (§ 3 odst. 6 a § 4 odst. 2).
(3) Hlasuje se hlasovacími lístky, které obsahují tyto údaje: jméno a příjmení uchazeče, datum a místo obhajoby, zda se koná obhajoba kandidátské nebo doktorské disertace a text "souhlasím - nesouhlasím s udělením vědecké hodnosti". Členové komise a oponenti hlasují tím, že jedno ze slov "souhlasím - nesouhlasím" přeškrtnou. Jiný způsob hlasování činí hlas neplatným.
(4) K podání návrhu na udělení vědecké hodnosti je třeba, aby byly přítomny nejméně dvě třetiny všech osob, oprávněných hlasovat (odstavec 2) a aby pro udělení vědecké hodnosti byla odevzdána většina hlasů. Je nutné, aby pro podání návrhu na udělení vědecké hodnosti kandidáta věd byly odevzdány alespoň čtyři kladné hlasy a pro podání návrhu na udělení vědecké hodnosti doktora věd alespoň šest kladných hlasů.
(5) O výsledku hlasování se sepíše protokol o hlasování, který podepíší všichni hlasující.
(6) Byl-li výsledek hlasování kladný, vyhlásí jej na veřejném zasedání komise pro obhajoby její předseda s tím, že komise podá návrh příslušnému orgánu (§ 35) na udělení vědecké hodnosti uchazeči.
(7) Byl-li výsledek hlasování záporný, usnese se komise pro obhajoby na neveřejném zasedání veřejným hlasováním na odůvodnění zamítavého rozhodnutí. Rozhodnutí s odůvodněním vyhlásí předseda komise na jejím veřejném zasedání. Den ústního vyhlášení rozhodnutí je dnem jeho oznámení jen tehdy, jestliže se přítomný uchazeč vzdal nároku na doručení písemného vyhotovení rozhodnutí. Jinak se rozhodnutí komise pro obhajoby oznámí uchazeči doručením písemného vyhotovení rozhodnutí.
(8) Zamítavé rozhodnutí komise pro obhajoby zašle její předseda spolu se zápisem o obhajobě (§ 29 odst. 2) do 30 dnů ode dne obhajoby orgánu, který komisi zřídil.
(9) Uchazeč, o jehož obhajobě vydala komise zamítavé rozhodnutí, může znovu požádat o obhajobu v témže vědním oboru nejpozději po uplynutí 1 roku ode dne neúspěšné obhajoby.