CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 553/2004 Sb. Vyhláška o podmínkách, vzoru a bližších pokynech vypracování plánu mysliveckého hospodaření v honitbě Příloha č. 2

Příloha č. 2

553/2004 Sb. Vyhláška o podmínkách, vzoru a bližších pokynech vypracování plánu mysliveckého hospodaření v honitbě

Příloha č. 2

553_04c

Obrázek - Příloha č. 2/str. 1

553_04d

Obrázek - Příloha č. 2/str. 2

Vysvětlivky k Plánu mysliveckého hospodaření v honitbě část plán chovu a lovu (hospodaření) pro zvěř drobnou

A. Jakostní třída honitby - "JTH". Uvedou se údaje z rozhodnutí orgánu státní správy myslivosti o uznání honitby, jehož součástí je i zařazení honitby do jakostní třídy. Do téhož řádku se uvede poměr pohlaví mezi samci a samicemi.

B. Minimální stav zvěře. Uvedou se údaje z rozhodnutí orgánu státní správy myslivosti o uznání honitby, jehož součástí je i stanovení minimálních stavů zvěře. Minimální stav zvěře se rozepíše podle poměru pohlaví.

C. Normovaný stav. Uvedou se údaje z rozhodnutí orgánu státní správy myslivosti o uznání honitby, jehož součástí je i stanovení normovaných stavů zvěře. Normovaný stav se rozepíše podle poměru pohlaví.

D. Cílový stav zvěře. Rozumí se jím takový početní stav zvěře, se kterým se rozhodl uživatel honitby v honitbě hospodařit tak, aby naplnil povinnost stanovenou v § 3 odst. 2 zákona, tj. zajištění chovu zvěře v honitbě mezi minimálním a normovaným stavem.

E. Předpokládaný kmenový stav zvěře k 31. 3. Je to předpokládaný početní stav zvěře, který měl v honitbě zůstat po odlovu provedeném v minulém roce. Uvedou se údaje z plánu minulého roku (písm. O řádek 015).

F. Sčítaný stav zvěře. Použijí se výsledky ze sčítání zvěře (§ 36 odst. 1 zákona) podle jednotlivých druhů zvěře - viz vzor tiskopisu v příloze č. 7 vyhlášky č. 553/2004 Sb., o podmínkách, vzoru a bližších pokynech vypracování plánu mysliveckého hospodaření v honitbě.

G. Upravený stav zvěře. Sčítaný stav zvěře k 31. 3. běžného roku (písm. F ř. 06) se upraví podle posouzení celkového stavu ekosystému, výsledků porovnání kontrolních a srovnávacích ploch a výše škod způsobovaných v uplynulém období zvěří na lesních a zemědělských porostech. Provedená úprava se podrobně zdůvodní v komentáři. Při stanovení výše upraveného stavu zvěře je možné vycházet i ze zpětných propočtů vývoje početních stavů zvěře a prováděných lovů zvěře v honitbě v předchozích letech.

H. Očekávaný přírůstek. Vypočte se vynásobením počtu zvěře z upraveného stavu zvěře (písm. G ř. 07) koeficientem očekávané produkce.

I. Odchovaná a vypuštěná zvěř. Uvede se počet odchované a vypuštěné zvěře do honitby před provedením lovu.

J. Sčítaný letní stav před lovem se uvede podle sčítání drobné zvěře provedeného v průběhu července. Jde o vykázání skutečných stavů drobné zvěře před lovem, proto nemusí souhlasit se součtem zvěře uvedené v řádku písm. G ř. 07 a řádku písm. H. ř. 08.

K. Návrh plánu lovu (odstřel, odchyt). Návrh plánu lovu se stanoví tak, aby po provedeném lovu byl v honitbě zachován cílový stav zvěře (písm. D ř. 04).

L. Odsouhlasený plán lovu. Uvede se plán lovu zvěře odsouhlasený držitelem honitby nebo s ním dohodnutý.

M. Plán odchytu zvěře mimo dobu lovu. Uvede se požadovaná výše odchytu zvěře, kterou bude uživatel provádět z plánu lovu zvěře v době mimo stanovenou dobu lovu (§ 40 zákona).

N. Plán vypouštění zvěře do honitby. Uvede se počet dospělé zvěře, která bude vypuštěna do honitby jen pro účely podpory kmenových stavů zvěře.

O. Předpokládaný stav zvěře k 31. 3. příštího roku. Vypočte se odečtením odsouhlaseného plánu lovu (písm. L ř. 012) od sčítaného letního stavu zvěře před lovem (písm. J ř. 010) a přičtením počtu zvěře, která bude do honitby vypuštěna (písm. N ř. 014).

------------------------------------------------------------------