CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 529/1992 Sb. Sdělení, kterým se mění a doplňuje sdělení č. 296/1991 Sb., o Smlouvě o patentové spolupráci a Prováděcím předpisu k ní, přijaté ve Washingtonu dne 17. června 1970, změněné v roce 1979 a 1984 ČÁST C - PRAVIDLA, KTERÁ SE TÝKAJÍ HLAVY II SMLOUVY

ČÁST C - PRAVIDLA, KTERÁ SE TÝKAJÍ HLAVY II SMLOUVY

529/1992 Sb. Sdělení, kterým se mění a doplňuje sdělení č. 296/1991 Sb., o Smlouvě o patentové spolupráci a Prováděcím předpisu k ní, přijaté ve Washingtonu dne 17. června 1970, změněné v roce 1979 a 1984

ČÁST C

PRAVIDLA, KTERÁ SE TÝKAJÍ HLAVY II SMLOUVY

Pravidlo 53

Návrh

53.1. Forma

(a) Návrh se podává na tištěném formuláři nebo jako počítačový výtisk. Podrobnosti tištěného formuláře a návrhu podávaného jako počítačový výtisk, upraví Administrativní směrnice.

(b) Vyhotovení tištěného formuláře návrhu poskytne bezplatně přijímací úřad nebo orgán pro mezinárodní předběžný průzkum.

(c) (zrušeno)

53.2. Obsah

(a) Návrh musí obsahovat:

(i) (beze změny)

(ii) (beze změny)

(iii) (beze změny)

(iv) (beze změny s výjimkou toho, že tečka je nahrazena čárkou)

(v) popřípadě prohlášení týkající se úprav

(b) (beze změny)

53.3. (beze změny)

53.4. Přihlašovatel

Pokud jde o údaje, týkající se přihlašovatele, platí pravidla 4.4 a 4.16, a pravidlo 4.5 platí přiměřeně. Požaduje se, aby v návrhu byli uvedeni pouze přihlašovatelé pro zvolené státy.

53.5. Zástupce nebo společný zmocněnec

Jestliže byl ustanoven zástupce nebo společný zmocněnec, musí to být uvedeno v návrhu. Platí pravidla 4.4 a 4.16, a pravidlo 4.7 platí přiměřeně.

53.6. Údaje o mezinárodní přihlášce

Mezinárodní přihláška se uvede jménem a adresou přihlašovatele, názvem vynálezu, datem mezinárodního podání (je-li toto datum známo přihlašovateli) a číslem mezinárodní přihlášky nebo, jestliže toto číslo není přihlašovateli známo, názvem přijímacího úřadu, u kterého byla mezinárodní přihláška podána.

53.7. Volba států

(a) V návrhu se z určených států, které jsou vázány hlavou II Smlouvy ("státy přicházející v úvahu") uvede alespoň jeden smluvní stát jako zvolený stát.

(b) Volba smluvních států se v návrhu provede:

(i) uvedením, že jsou zvoleny všechny státy přicházející v úvahu, nebo

(ii) v případě států, které byly určeny za účelem získání národních patentů uvedením těchto států přicházejících v úvahu, které jsou zvoleny, a v případě států, které byly určeny za účelem získání regionálního patentu uvedením příslušného regionálního patentu spolu s údajem, že buď všechny státy přicházející v úvahu, které jsou členskými státy smlouvy o příslušném regionálním patentu jsou zvoleny, nebo uvedením těch ze zmíněných států, které jsou zvoleny.

53.8. Podpis

(a) S výhradou odstavce (b) musí být návrh podepsán přihlašovatelem nebo, jestliže je více než jeden přihlašovatel, všemi přihlašovateli, kteří návrh vypracovali.

(b) Jestliže dva nebo více přihlašovatelů podalo návrh, ve kterém je zvolen stát, jehož národní zákonodárství požaduje, aby národní přihlášky byly podány vynálezcem, a jestliže přihlašovatel pro tento zvolený stát, který je vynálezcem, odmítl podepsat návrh nebo nemůže být nalezen nebo dosažen ani po vynaložení značného úsilí, návrh nemusí být podepsán tímto přihlašovatelem ("dotyčným přihlašovatelem"), jestliže je podepsán alespoň jedním přihlašovatelem a

(i) orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum je předloženo uspokojivé vysvětlení týkající se chybějícího podpisu dotyčného přihlašovatele, nebo

(ii) dotyčný přihlašovatel nepodepsal žádost, ale požadavkům pravidla 4.15 (b) bylo vyhověno.

53.9. Prohlášení týkající se úprav

(a) Jestliže byly provedeny úpravy podle ustanovení článku 19, musí být v prohlášení týkajícím se úprav uvedeno, zda si pro účely mezinárodního předběžného průzkumu přihlašovatel přeje, aby tyto úpravy

(i) byly vzaty v úvahu, přičemž v tomto případě musí být přednostně předložena, spolu s návrhem i kopie úprav, nebo

(ii) byly považovány byly považovány za zrušené úpravou podle ustanovení článku 34.

(b) Jestliže nebyly podle článku 19 provedeny žádné úpravy a lhůta pro podání takových úprav dosud neuplynula, může být v prohlášení uvedeno, že si přihlašovatel přeje, aby zahájení mezinárodního předběžného průzkumu bylo odloženo podle ustanovení pravidla 69.1 (d).

(c) Jestliže jsou podle ustanovení článku 34 předloženy úpravy spolu s návrhem, musí to být v prohlášení uvedeno.

Pravidlo 54

Přihlašovatel oprávněný k podání návrhu

54.1. (beze změny)

54.2. Dva nebo více přihlašovatelů

Jestliže jsou dva nebo více přihlašovatelů, může být podán návrh podle ustanovení článku 31(2), jestliže alespoň jeden z přihlašovatelů, který podal návrh je

(i) občanem smluvního státu, který je vázán hlavou II Smlouvy nebo má v tomto státě sídlo, a mezinárodní přihláška byla podána u přijímacího úřadu smluvního státu vázaného hlavou II Smlouvy nebo u úřadu činného pro tento stát, nebo

(ii) (beze změny)

54.3. (zrušeno)

54.4. Přihlašovatel, který není oprávněn podat návrh

(a) Jestliže přihlašovatel nemá právo podat návrh, nebo v případě dvou nebo více přihlašovatelů, kteří nemají právo podat návrh podle ustanovení pravidla 54.2, má se za to, že návrh nebyl předložen.

(b) (zrušeno)

Pravidlo 55

Jazyky (mezinárodní předběžný průzkum)

(beze změny)

Pravidlo 56

Pozdější volba

56.1. Volby předložené později než návrh

(a) Volba států, poté co byl předložen návrh ("pozdější volba"), se provede oznámením předloženým Mezinárodnímu úřadu. V oznámení musí být uvedeny mezinárodní přihláška a návrh, a musí v něm být uveden údaj podle ustanovení pravidla 53.7 (b) (ii).

(b) S výhradou odstavce (c), musí být oznámení podle odstavce (a) podepsáno přihlašovatelem pro příslušné zvolené státy nebo, jestliže je více než jeden přihlašovatel pro tyto státy, všemi přihlašovateli.

(c) Podají-li dva nebo více přihlašovatelů oznámení o pozdější volbě státu, jehož národní zákonodárství požaduje, aby byly národní přihlášky podávány vynálezcem, a jestliže přihlašovatel pro tento zvolený stát, který je vynálezcem, odmítl podepsat oznámení, nebo nemohl být nalezen nebo dosažen ani po vynaložení značného úsilí, oznámení nemusí být podepsáno tímto přihlašovatelem ("dotyčným přihlašovatelem") jestliže je podepsáno alespoň jedním přihlašovatelem a jestliže

(i) je Mezinárodnímu úřadu předloženo uspokojivé vysvětlení týkající se chybějícího podpisu dotyčného přihlašovatele, nebo

(ii) dotyčný přihlašovatel nepodepsal žádost, ale požadavkům pravidla 4.15(b) bylo vyhověno, nebo nepodepsal návrh, ale požadavkům ustanovení pravidla 53.8 (b) bylo vyhověno.

(d) Přihlašovatel pro stát zvolený pozdější volbou nemusí být uveden jako přihlašovatel v návrhu.

(e) Jestliže oznámení o pozdější volbě je předloženo po uplynutí 19 měsíců od data priority, Mezinárodní úřad oznámí přihlašovateli, že volba nemá účinek stanovený v článku 39 (1) (a), a že pokud jde o dotyčný zvolený úřad, úkony podle ustanovení článku 22 musí být provedeny ve lhůtě podle článku 22.

(f) Bez ohledu na ustanovení odstavce (a) předloží-li přihlašovatel oznámení týkající se pozdější volby raději orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum než Mezinárodnímu úřadu, potom tento orgán vyznačí datum přijetí tohoto oznámení a doručí jej ihned Mezinárodnímu úřadu. V takovém případě se má za to, že oznámení bylo předloženo Mezinárodnímu úřadu podle uvedeného data.

56.2. (beze změny)

56.3. (beze změny)

56.4. Forma pozdější volby

Oznámení o pozdější volbě se doporučuje formulovat takto: "V souvislosti s mezinárodní přihláškou podanou u ..., (dne) ... pod číslem ... přihlašovatelem ... a v souvislosti s návrhem na mezinárodní předběžný průzkum předloženým (dne) ..., (orgánu ...,) volí podepsaný tyto další státy (stát) podle článku 31 Smlouvy o patentové spolupráci: ...."

56.5. (beze změny)

Pravidlo 57

Jednací poplatek

57.1. Poplatková povinnost

(a) (beze změny)

(b) (zrušeno)

57.2. Výše poplatku

(a) výše jednacího poplatku je stanovena sazebníkem poplatků

(b) (zrušeno)

(c) (beze změny)

(d) (beze změny)

(e) (beze změny)

57.3. Datum a způsob placení

(a) (beze změny)

(b) (zrušeno)

(c) (beze změny)

(d) (zrušeno)

57.4. Nezaplacení

(a) (beze změny)

(b) (beze změny)

57.5. (zrušeno)

57.6. Vrácení poplatku

Orgán pro mezinárodní předběžný průzkum vrátí jednací poplatek přihlašovateli:

(i) jestliže je návrh vzat zpět předtím, než byl zaslán tímto orgánem Mezinárodnímu úřadu nebo

(ii) jestliže se má podle ustanovení pravidla 54.4 (a) za to, že návrh nebyl předložen.

Pravidlo 58

Poplatek za předběžný průzkum

(beze změny)

Pravidlo 59

Orgán příslušný pro mezinárodní předběžný průzkum

59.1. Návrhy podle článku 31(2) (a)

Pro návrhy podle ustanovení článku 31(2) (a) musí každý přijímací úřad smluvního státu, vázaného ustanoveními hlavy II Smlouvy, nebo úřad činný pro takovýto smluvní stát, podle podmínek příslušné dohody podle článku 32(2) a (3), oznámit Mezinárodnímu úřadu, který orgán pro mezinárodní předběžný průzkum je příslušný k provádění mezinárodního předběžného průzkumu mezinárodních přihlášek, které byly u něho podány. Mezinárodní úřad tuto informaci bez odkladu zveřejní. Je-li příslušných orgánů pro mezinárodní předběžný průzkum několik, platí ustanovení pravidla 35.2 přiměřeně.

59.2. (beze změny)

Pravidlo 60

Některé nedostatky návrhu nebo volby

60.1. Nedostatky návrhu

(a) Jestliže návrh nevyhovuje požadavkům uvedeným v pravidlech 53.1, 53.2 (a) (i) až (iv), 53.2 (b), 53.3 až 53.8 a 55, vyzve orgán pro mezinárodní předběžný průzkum přihlašovatele, aby nedostatky v přiměřené lhůtě opravil. Tato lhůta nesmí být kratší než jeden měsíc od data výzvy. Může být kdykoliv orgánem pro mezinárodní předběžný průzkum před rozhodnutím prodloužena.

(b) Jestliže přihlašovatel vyhoví výzvě ve lhůtě podle odstavce (a), má se za to, že návrh došel s původním datem podání pod podmínkou, že návrh při předložení obsahoval alespoň jednu volbu a umožňoval identifikaci mezinárodní přihlášky; jinak se má za to, že návrh došel dnem, kdy orgán pro mezinárodní předběžný průzkum obdržel opravu.

(c) S výhradou odstavce (d), jestliže přihlašovatel nevyhoví výzvě ve lhůtě podle odstavce (a), má se za to, že návrh nebyl předložen.

(d) Jestliže po uplynutí lhůty podle odstavce (a) schází podpis podle pravidla 53.8, nebo předepsaný údaj týkající se přihlašovatele pro určitý zvolený stát, má se za to, že volba tohoto státu nebyla provedena.

(e) Jestliže byl nedostatek zjištěn mezinárodním úřadem, upozorní tento úřad na nedostatek orgán pro mezinárodní předběžný průzkum, který potom postupuje podle odstavců (a) až (d).

(f) Jestliže návrh neobsahuje prohlášení týkající se úprav, bude orgán pro mezinárodní předběžný průzkum postupovat podle pravidel 66.1 a 69.1 (a) nebo (b).

(g) Jestliže prohlášení týkající se úprav obsahuje údaj, že úpravy podle článku 34 jsou předkládány s návrhem [pravidlo 53.9 (c)], avšak žádné úpravy ve skutečnosti předloženy nebyly, vyzve orgán pro mezinárodní předběžný průzkum přihlašovatele, aby úpravy předložil ve lhůtě stanovené ve výzvě, a bude postupovat podle pravidla 69.1 (e).

60.2. Nedostatky pozdější volby

(a) Jestliže oznámení o pozdější volbě nevyhovuje požadavkům pravidla 56, vyzve Mezinárodní úřad přihlašovatele, aby opravil nedostatky v přiměřené lhůtě. Tato lhůta nesmí být kratší než jeden měsíc od data výzvy. Může být kdykoliv Mezinárodním úřadem před rozhodnutím prodloužena.

(b) Jestliže přihlašovatel vyhoví výzvě ve lhůtě podle odstavce (a) má se za to, že oznámení došlo s původním datem podání pod podmínkou, že oznámení při předložení obsahovalo alespoň jednu volbu a umožňovalo identifikaci mezinárodní přihlášky; jinak se má za to, že oznámení došlo dnem, kdy mezinárodní úřad obdržel opravu.

(c) S výhradou odstavce (d), jestliže přihlašovatel nevyhoví výzvě ve lhůtě podle odstavce (a), má se za to, že oznámení nebylo předloženo.

(d) Schází-li po uplynutí lhůty podle odstavce (a) pokud jde o přihlašovatele pro určitý zvolený stát podpis požadovaný podle pravidla 56.1 (b) a (c), nebo jméno, nebo adresa, má se za to, že volba tohoto státu nebyla provedena.

Pravidlo 61

Oznámení návrhu a voleb

61.1. Oznámení Mezinárodnímu úřadu a přihlašovateli

(a) (beze změny)

(b) Orgán pro mezinárodní předběžný průzkum ihned písemně informuje přihlašovatele o datu přijetí návrhu. Jestliže má za to, podle pravidel 54.4 (a), 57.4 (c), 58.2 (c) nebo 60.1 (c), že návrh nebyl předložen, nebo když má za to, že volba podle pravidla 60.1 (d) nebyla provedena, bude o tom orgán pro mezinárodní předběžný průzkum informovat přihlašovatele a Mezinárodní úřad.

(c) Mezinárodní úřad musí ihned oznámit přihlašovateli příjem a datum přijetí oznámení o pozdější volbě. Datem, je buď datum skutečného přijetí Mezinárodním úřadem, nebo případně datum podle pravidla 56.1 (f) nebo 60.2 (b). Jestliže se má podle pravidla 60.2 (c) za to, že oznámení nebylo předloženo nebo když podle pravidla 60.2 (d) se pozdější volba považuje za neprovedenou, oznámí to Mezinárodní úřad přihlašovateli.

61.2. Zpráva zvoleným úřadům

(a) (beze změny)

(b) Ve zprávě musí být uvedeno číslo a datum podání mezinárodní přihlášky, jméno přihlašovatele, datum podání přihlášky, jejíž priorita se uplatňuje (je-li priorita uplatňována), datum přijetí návrhu orgánem pro mezinárodní předběžný průzkum, a v případě pozdější volby datum přijetí oznámení o pozdější volbě. Toto datum musí být skutečným datem přijetí Mezinárodním úřadem, nebo případně datem podle ustanovení pravidla 56.1 (f) nebo 60.2 (b).

(c) Zpráva musí být zaslána zvolenému úřadu spolu s postoupením podle článku 20. Volby provedené po tomto postoupení musí být oznámeny ihned poté, co byly uskutečněny.

(d) Jestliže přihlašovatel výslovně požádá zvolený úřad podle ustanovení článku 40 (2), před tím, než došlo k postoupení podle článku 20, musí Mezinárodní úřad na žádost přihlašovatele nebo zvoleného úřadu ihned uskutečnit postoupení tomuto úřadu.

61.3. Informace pro přihlašovatele

Mezinárodní úřad písemně informuje přihlašovatele o zprávě podle pravidla 61.2 a o zvolených úřadech oznámených podle článku 31(7).

61.4. Zveřejnění ve Věstníku

Jestliže byl návrh podán před uplynutím 19 měsíců od data priority, zveřejní Mezinárodní úřad tuto skutečnost oznámením ve Věstníku ihned po podání návrhu, avšak nikoliv před mezinárodním zveřejněním mezinárodní přihlášky. Ve sdělení se uvedou všechny určené státy, vázané hlavou II Smlouvy, které nebyly zvoleny.

Pravidlo 62

Kopie úprav podle článku 19 pro orgán pro mezinárodní předběžný průzkum

62.1 Úpravy provedené před podáním návrhu

Při přijetí návrhu od orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum zašle Mezinárodní úřad neprodleně kopii úprav podle ustanovení článku 19 tomuto orgánu, pokud tento orgán neuvedl, že už tuto kopii obdržel.

62.2. Úpravy provedené po podání návrhu

Jestliže v době podání úprav podle článku 19 byl již návrh předložen, musí přihlašovatel raději současně s podáním úprav u Mezinárodního úřadu, podat také kopii těchto úprav u orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum. V každém případě musí Mezinárodní úřad ihned zaslat vyhotovení těchto úprav tomuto orgánu.

(zrušeno)

Pravidlo 63

Minimální požadavky na orgány pro mezinárodní předběžný průzkum

(beze změny)

Pravidlo 64

Známý stav techniky pro mezinárodní předběžný průzkum

64.1. (beze změny)

64.2. Nepísemné zveřejnění

V případech, kdy ke zpřístupnění veřejnosti došlo ústním sdělením, použitím, předvedením nebo jinými nepísemnými způsoby ("nepísemné zveřejnění"), před rozhodným datem podle pravidla 64.1 (b), a datum takového nepísemného zveřejnění je uvedeno v písemném zveřejnění, které bylo zpřístupněno veřejnosti k datu, které je stejné nebo pozdější než rozhodné datum, se nepísemné zveřejnění nepovažuje za součást známého stavu techniky pro účely článku 33(2) a (3). Zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu však přesto na takové nepísemné zveřejnění upozorní, způsobem stanoveným v pravidlu 70.9.

64.3. Některé zveřejněné doklady

V případech, kdy přihláška nebo patent, která by představovala známý stav techniky pro účely článku 33(2) a (3), kdyby byla zveřejněna před rozhodným datem podle pravidla 64.1, byla zveřejněna k datu, které je stejné nebo pozdější než rozhodné datum, ale podaná před rozhodným datem, nebo uplatňovala-li se v ní priorita z dřívější přihlášky, která byla podána před rozhodným datem, nepovažuje se taková zveřejněná přihláška nebo patent za součást známého stavu techniky pro účely článku 33(2) a (3). Zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu však přesto na takovou přihlášku nebo patent upozorní, způsobem stanoveným v pravidlu 70.10.

Pravidlo 65

Tvůrčí řešení nebo řešení, které není nasnadě

(beze změny)

Pravidlo 66

Řízení před orgánem pro mezinárodní předběžný průzkum

66.1. Podklad mezinárodního předběžného průzkumu

(a) S výhradou odstavců (b) až (d) musí být mezinárodní předběžný průzkum založen na mezinárodní přihlášce, tak jak byla podána.

(b) Přihlašovatel může předložit úpravy podle ustanovení článku 34 v době podání návrhu, nebo s výhradou pravidla 66.4bis předtím, než byla vyhotovena zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu.

(c) Úpravy podle článku 19, provedené předtím, než byl návrh podán, musí být vzaty v úvahu pro účely mezinárodního předběžného průzkumu, pokud nejsou nahrazeny nebo zrušeny úpravou podle ustanovení článku 34.

(d) Úpravy podle článku 19, provedené předtím, než byl návrh podán a úpravy podle článku 34 předložené orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum, musí být, s výhradou pravidla 66.4bis pro účely mezinárodního předběžného průzkumu vzaty v úvahu.

(e) Návrhy týkající se vynálezů, ve vztahu k nimž nebyla vyhotovena žádná mezinárodní rešeršní zpráva, nemusí být předmětem mezinárodního předběžného průzkumu.

66.2. První písemný posudek orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum

(a) Jestliže orgán pro mezinárodní předběžný průzkum

(i) má za to, že existuje situace podle článku 34(4)

(ii) (beze změny)

(iii) (beze změny)

(iv) má za to, že některá úprava přesahuje rozsah podstaty mezinárodní přihlášky, tak jak byla podána

(v) (beze změny)

(vi) má za to, že nárok se týká vynálezu, ve vztahu k němuž nebyla žádná mezinárodní rešeršní zpráva pořizována, a rozhodl se neprovádět mezinárodní předběžný průzkum pokud jde o tento nárok, nebo

(vii) má za to, že výpis sekvence nukleotidů a/ nebo amino-kyselin nemá k dispozici v takové formě, aby mohl být proveden řádný mezinárodní předběžný průzkum, zmíněný orgán to písemně sdělí přihlašovateli. Jestliže národní zákonodárství národního úřadu činného jako orgán pro mezinárodní předběžný průzkum nedovoluje, aby vícenásobně závislé nároky byly sestaveny způsobem odlišným od toho, který je uveden ve druhé a třetí větě pravidla 6.4 (a), může orgán pro mezinárodní předběžný průzkum, v případě, že není použit tento způsob sestavení nároků, uplatnit článek 34(4) (b). V takovém případě to tento orgán písemně sdělí přihlašovateli.

(b) (beze změny)

(c) (beze změny)

(d) Sdělení musí stanovit lhůtu pro odpověď. Lhůta musí být přiměřená okolnostem. Je obvykle dvouměsíční od data sdělení. V žádném případě nesmí být kratší než jeden měsíc od uvedeného data. Je alespoň dvouměsíční od uvedeného data, jestliže zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu je odesílána zároveň se sdělením. Nesmí být delší než tři měsíce od uvedeného data, ale může být na žádost přihlašovatele podanou před uplynutím lhůty, prodloužena.

66.3. (beze změny)

66.4. Dodatečná možnost předložit úpravy nebo důvody

(a) (beze změny)

(b) (beze změny)

66.4bis Zvažování úprav a důvodů

Úpravy nebo důvody nemusí být brány orgánem pro mezinárodní předběžný průzkum v úvahu pro účely písemného posudku nebo zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu, jestliže byly přijaty poté, co tento orgán začal sestavovat posudek nebo zprávu.

66.5. (beze změny)

66.6. (beze změny)

66.7. (beze změny)

66.8. Forma úprav

(a) Přihlašovatel bude požádán, aby předložil náhradní list za každý list mezinárodní přihlášky, který se v důsledku úpravy liší od listu, který byl původně podán. Dopis, kterým jsou doprovázeny náhradní listy, musí upozornit na rozdíly mezi nahrazovanými listy a náhradními listy. Jestliže některá úprava spočívá ve vyškrtnutí částí, nebo v menších úpravách nebo dodatcích, smí být provedena na vyhotovení relevantního listu mezinárodní přihlášky, za podmínky, že nebudou nepříznivě ovlivněny čistota a způsobilost přímé reprodukce tohoto listu. Pokud některá úprava spočívá ve zrušení celého listu, sdělí se taková úprava dopisem.

(b) (zůstává zrušeno)

66.9. (beze změny)

Pravidlo 67

Předmět podle článku 34 (4) (a) (i)

(beze změny)

Pravidlo 68

Nedostatek jednotnosti vynálezu (mezinárodní předběžný průzkum)

68.1. Bez výzvy k omezení nebo zaplacení

Jestliže orgán pro mezinárodní předběžný průzkum zjistí, že požadavek jednotnosti vynálezu není splněn, a nevyzve-li přihlašovatele k omezení nároků nebo k zaplacení dodatečných poplatků, provede mezinárodní předběžný průzkum s výhradou článku 34(4) (b) a pravidla 66.1 (e) na mezinárodní přihlášku jako celek, ale uvede v písemném posudku a ve zprávě o mezinárodním předběžném průzkumu, že má za to, že požadavek jednotnosti vynálezu nebyl splněn a udá pro tento svůj názor důvody.

68.2. (beze změny)

68.3. Dodatečné poplatky

(a) (beze změny)

(b) (beze změny)

(c) (beze změny)

(d) (beze změny)

(e) Jestliže přihlašovatel zaplatil podle odstavce (c) dodatečný poplatek se stížností, může orgán pro mezinárodní předběžný průzkum, poté co předem přezkoumal oprávněnost výzvy zaplatit dodatečný poplatek, požádat přihlašovatele, aby zaplatil poplatek za přezkoušení stížnosti ("poplatek za stížnost"). Poplatek za stížnost musí být zaplacen do jednoho měsíce od data oznámení výsledku přezkoumání přihlašovateli. Není-li poplatek za stížnost takto zaplacen, bude stížnost považována za odvolanou. Poplatek za stížnost bude navrácen přihlašovateli, jestliže tříčlenná komise, zvláštní stolice nebo vyšší orgán, zmíněné v ustanovení odstavce (c), zjistí, že stížnost byla zcela oprávněná.

68.4. (beze změny)

68.5. (beze změny)

Pravidlo 69

Zahájení a lhůta pro mezinárodní předběžný průzkum

69.1. Zahájení mezinárodního předběžného průzkumu

(a) S výhradou odstavců (b) až (e) zahájí orgán pro mezinárodní předběžný průzkum mezinárodní předběžný průzkum, má-li k dispozici jak návrh, tak mezinárodní rešeršní zprávu, nebo sdělení o rozhodnutí orgánu pro mezinárodní rešerši podle článku 17(2) (a), že mezinárodní rešeršní zpráva zpracována nebude.

(b) Jestliže příslušný orgán pro mezinárodní předběžný průzkum je součástí téhož národního úřadu nebo mezivládní organizace, jako příslušný orgán pro mezinárodní rešerši, může mezinárodní předběžný průzkum, jestliže si to orgán pro mezinárodní předběžný průzkum přeje a s výhradou odstavce (d), být zahájen zároveň s mezinárodní rešerší.

(c) Jestliže prohlášení týkající se úprav obsahuje údaj, že mají být vzaty v úvahu úpravy podle článku 19 [pravidlo 53.9 (a) (i)], orgán pro mezinárodní předběžný průzkum nezahájí mezinárodní předběžný průzkum dříve, dokud neobdrží kopii dotyčných úprav.

(d) Jestliže prohlášení týkající se úprav obsahuje údaj, že zahájení mezinárodního předběžného průzkumu bylo odloženo [pravidlo 53.9. (b)], orgán pro mezinárodní předběžný průzkum nezahájí mezinárodní předběžný průzkum před

(i) obdržením kopie úprav podle článku 19,

(ii) obdržením oznámení od přihlašovatele, že nehodlá provést úpravy podle článku 19, nebo

(iii) uplynutím 20 měsíců od data priority, podle toho, k čemu dojde dřív.

(e) Jestliže prohlášení týkající se úprav obsahuje údaj, že úpravy podle článku 34 jsou předkládány s návrhem [pravidlo 53.9. (c)], avšak ve skutečnosti nebyly takové úpravy předloženy, nezahájí orgán pro mezinárodní předběžný průzkum mezinárodní předběžný průzkum předtím, než obdrží úpravy nebo před uplynutím lhůty stanovené ve výzvě podle pravidla 60.1. (g), podle toho, k čemu dojde dříve.

69.2. Lhůta pro mezinárodní předběžný průzkum

Lhůta pro zpracování zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu je:

(i) 28 měsíců od data priority, jestliže byl návrh podán před uplynutím 19 měsíců od data priority;

(ii) devět měsíců od zahájení mezinárodního předběžného průzkumu, jestliže byl návrh podán po uplynutí 19 měsíců pod data priority.

Pravidlo 70

Zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu

70.1. (beze změny)

70.2. Podklad zprávy

(a) (beze změny)

(b) (beze změny)

(c) (beze změny)

(d) Jestliže se nároky vztahují k vynálezům, na které nebyla zpracována mezinárodní rešeršní zpráva, a nebyly proto předmětem mezinárodního předběžného průzkumu, musí to být ve zprávě o mezinárodním předběžném průzkumu uvedeno.

70.3. Označení

Ve zprávě musí být označen orgán pro mezinárodní předběžný průzkum, který ji zpracoval, uvedením názvu tohoto orgánu, a mezinárodní přihláška uvedením jejího čísla, jména přihlašovatele a data mezinárodního podání.

70.4. (beze změny)

70.5. (beze změny)

70.6. (beze změny)

70.7. (beze změny)

70.8. (beze změny)

70.9. (beze změny)

70.10. (beze změny)

70.11. (beze změny)

70.12. Zmínka o určitých nedostatcích a jiných věcech

Jestliže má orgán pro mezinárodní předběžný průzkum za to, že v době vypracování zprávy:

(i) (beze změny)

(ii) (beze změny kromě toho, že tečka je nahrazena středníkem);

(iii) existuje některá ze situací podle článku 34(4), uvede tento názor a odůvodnění k němu ve zprávě;

(iv) není k dispozici výpis sekvence nukleotidů a/ nebo amino-kyselin v takové formě, aby mohl být proveden řádný mezinárodní předběžný průzkum, uvede to ve zprávě.

70.13. Poznámky týkající se jednotnosti vynálezu

Jestliže přihlašovatel zaplatil dodatečné poplatky za mezinárodní předběžný průzkum, nebo jestliže byla mezinárodní přihláška nebo mezinárodní předběžný průzkum omezeny podle článku 34(3), uvede se to ve zprávě. Tam, kde byl mezinárodní předběžný průzkum proveden na omezené nároky [článek 34(3) (a)], nebo pouze na hlavní vynález [článek 34(3) (c)], uvede se ve zprávě, které části mezinárodní přihlášky byly, a které části mezinárodní přihlášky nebyly předmětem mezinárodního předběžného průzkumu. Zpráva musí obsahovat údaje podle pravidla 68.1, jestliže orgán pro mezinárodní předběžný průzkum nevyzval přihlašovatele k omezení nároků nebo k zaplacení dodatečných poplatků.

70.14. Zmocněný úředník

Ve zprávě se uvede jméno úředníka orgánu pro mezinárodní předběžný průzkum, který je zodpovědný za tuto zprávu.

70.15. (beze změny)

70.16. Přílohy ke zprávě

Každý náhradní list podle pravidla 66.8. (a) a každý náhradní list obsahující úpravy podle článku 19 musí být - pokud nejsou nahrazeny později předloženými listy - přiloženy ke zprávě. Úpravy podle článku 19, které jsou považovány za zrušené úpravou podle článku 34 a dopisy podle pravidla 66.8 (a) se nepřikládají.

Pravidlo 71

Předání zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu

71.1. (beze změny)

71.2. Kopie citovaných materiálů

(a) (beze změny)

(b) (beze změny)

(c) (zrušeno)

(d) Každý orgán pro mezinárodní předběžný průzkum může vykonávat své povinnosti podle odstavců (a) a (b) prostřednictvím jiné úřadovny, která vůči němu nese odpovědnost.

Pravidlo 72

Překlad zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu

72.1. Jazyky

(a) Každý zvolený stát může požadovat, aby zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu, zpracovaná v jazyce jiném než je úřední jazyk, nebo jeden z úředních jazyků jeho národního úřadu, byla přeložena do angličtiny.

(b) (beze změny)

72.2. Kopie překladu pro přihlašovatele

Mezinárodní úřad předá kopii překladu podle pravidla 72.1. (a) zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu přihlašovateli, zároveň s postoupením tohoto překladu příslušnému zvolenému úřadu nebo úřadům.

72.3. (beze změny)

Pravidlo 73

Předání zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu

73.1. (beze změny)

73.2. Lhůta pro předání

Předání podle článku 36(3) (a) se provede co nejdříve jak je to možné, avšak ne dřív než předání podle článku 20.

Pravidlo 74

Překlad příloh ke zprávě o mezinárodním předběžném průzkumu a jeho předložení

(beze změny)

Pravidlo 75

(zrušeno)

Pravidlo 76

Vyhotovení, překlad a poplatek podle článku 39(1); překlad prioritního dokladu

76.1. (zůstává zrušeno)

76.2. (zůstává zrušeno)

76.3. (zůstává zrušeno)

76.4. (beze změny)

76.5. Použití pravidel 22.1 (g), 49 a 51 bis

Pravidla 22.1 (g), 49 a 51 bis se použijí s podmínkou, že:

(i) (beze změny)

(ii) každý odkaz v uvedených pravidlech na článek 22 nebo článek 24(2) bude považován za odkaz na článek 39(1) nebo článek 39(3);

(iii) (beze změny, kromě toho, že tečka je nahrazena středníkem);

(iv) pro účely článku 39(1), jestliže byla zpracována zpráva o mezinárodním předběžném průzkumu, bude překlad každé úpravy podle článku 19 požadován pouze tehdy, jestliže je tato úprava přiložena ke zprávě.

76.6. Přechodné ustanovení

Jestliže k datu 12. července 1991 není ustanovení pravidla 76.5 (iv) slučitelné s národním zákonodárstvím zvoleného úřadu, pokud jde o upravené nároky podle ustanovení článku 19, nebude pravidla 76.5 (iv) aplikováno v tomto ohledu na tento zvolený úřad, pokud bude neslučitelnost s tímto zákonodárstvím pokračovat, a jestliže zmíněný úřad o tom informuje Mezinárodní úřad do 31. prosince 1991. Došlé oznámení bude ihned Mezinárodním úřadem zveřejněno ve Věstníku.

Pravidlo 77

Oprávnění podle článku 39 (1) (b)

(beze změny)

Pravidlo 78

Úprava nároků, popisu a výkresů u zvolených úřadů

78.1. Lhůta, v případě došlo-li k volbě před uplynutím 19 měsíců od data priority

(a) Došlo-li k volbě smluvního státu před uplynutím 19 měsíců od data priority, vykoná přihlašovatel, pokud si to přeje, své právo podle článku 41 na úpravu nároků, popisu a výkresů u dotyčného zvoleného úřadu do jednoho měsíce od splnění požadavků podle článku 39 (1) (a), s podmínkou, že nedošlo-li k předání zprávy o mezinárodním předběžném průzkumu podle článku 36 (1) před uplynutím lhůty podle článku 39, musí vykonat své právo nejpozději do čtyř měsíců po této lhůtě. V každém případě může přihlašovatel vykonat své právo kdykoliv, jestliže to dovoluje národní zákonodárství příslušného státu.

(b) V každém zvoleném státě, ve kterém národní zákonodárství stanoví, že průzkum se zahajuje pouze na zvláštní žádost, může národní zákonodárství stanovit, že lhůta nebo doba, ve které může přihlašovatel vykonat právo podle článku 41, bude, jestliže je volba smluvního státu uskutečněna před uplynutím 19 měsíců od data priority, stejná jako dovoluje národní zákonodárství k předložení úprav v případě průzkumu národních přihlášek na zvláštní žádost, s podmínkou, že tato lhůta neuplyne před, nebo tato doba nenastane před uplynutím lhůty podle odstavce (a).

78.2. (beze změny)

78.3. (beze změny)