Část I. - Definice výrazů
Následují definice výrazů použitých v tomto Rozhodnutí:
1. Výraz "azimut" označuje směr rovnoběžný s dráhou letounu.
2. Výraz "šikmý dosah" označuje vzdálenost kolmou ke dráze letounu v šikmé rovině.
3. Výraz "obraz" označuje dvojrozměrný (šikmá vzdálenost a azimut) soubor zpracovaných vzorků amplitudy radiolokátoru.
4. Výraz "počáteční údaje", známý též jako "souborné hrubé údaje" nebo "radiohologram", označuje údaje zaznamenané na magnetické médium radarem SAR před zpracováním údajů do obrazu.
5. "Radarový průřez" koutového odrážeče se vypočítává podle následujícího vzorce:
4
4 a
RSC = - π (- )
3 2
λ
kde: RCS je radarový průřez koutového odrážeče v m2;
a je délka každé vnitřní hrany koutového
odrážeče v m; a
l je pracovní vlnová délka radaru SAR v m;
RCS může být vyjádřen v decibelech (dB) podle následujícího vzorce:
RSC
m2
RSC = 10 Log (-----)
db 10 1 m2
kde: hodnota O dB se vztahuje k 1 m2.
6. Výraz "impulsní odpověď" označuje odpověď radaru SAR na radarový signál odražený od trojstěnného koutového odrážeče.
7. Výraz "amplituda", označovaný též jako "hodnota signálu výstupu radaru SAR", označuje druhou odmocninu výkonu nebo intenzity radarového vzorku.
8. Výraz "prostorová rozlišovací schopnost" označuje šířku v šikmém dosahu a azimutu na úrovni 0,707 násobku maxima dvojrozměrné Gaussovy plochy určené pěti radarovými vzorky odebranými z hlavního laloku impulsní odpovědi nebo z blízkosti hlavního laloku.
9. Výraz "pozemní rozlišovací schopnost" označuje prostorovou rozlišovací schopnost v šikmé vzdálenosti a azimutu vyjádřenou v metrech.
10. Výraz "úroveň citlivosti" označuje radarový signál téže amplitudy jako je průměrná amplituda výstupního šumu radaru SAR.
11. Výraz "úroveň nasycení" označuje nejsilnější radarový signál, jehož amplituda je zmenšená na nejvýše 0.707 násobek amplitudy ideální lineární odpovědi pro daný RCS.
12. Výraz "dynamický dosah" označuje poměr úrovně nasycení a úrovně citlivosti odražených radarových vzorků s ohledem na celý SAR systém a omezení záznamového systému.
Hodnota může být vyjádřena v decibelech podle vzorce:
A
max
20 Log (----)
10 A
min
kde: A je amplituda úrovně nasycení;
max
A je amplituda úrovně citlivosti
min
13. Výraz "prostorový činitel velikosti v azimutu" označuje vzdálenost v metrech v azimutu na zemském povrchu mezi dvěma po sobě jdoucími radarovými vzorky.
14. Výraz "prostorový činitel velikosti v šikmé vzdálenosti" označuje vzdálenost v metrech na šikmé rovině mezi dvěma po sobě jdoucími radarovými vzorky.
15. Výraz "vedlejší lalok" označuje jakoukoliv hodnotu radarové odezvy nalezenou v impulsní odpovědi ve vzdálenosti větší než 1,4 násobek prostorové rozlišovací schopnosti z pozice maximální amplitudy hlavního laloku.
16. Výraz "maximální vedlejší lalok" označuje největší vedlejší lalok, který se nachází v impulsní odpovědi.
17. Výraz "integrovaný výkon vedlejších laloků" označuje celkový výkon impulsní odpovědi ve všech vedlejších lalocích až do rozsahu nestlačeného radarového impulsu v rozsahu i azimutu.
18. Výraz "integrovaná úroveň vedlejších laloků" označuje druhou odmocninu poměru integrovaného výkonem vedlejších laloků jedné impulsní odpovědi a výkonem této impulsní odpovědi v hlavním laloku.
19. Výraz "úroveň nejednoznačnosti" označuje druhou odmocninu poměru maximálního výkonu nejjasnějšího klamného cíle na radarovém obraze a maximálního výkonu skutečného obrazu tohoto cíle.