CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 38/2008 Sb.m.s. Sdělení o Smlouvě o otevřeném nebi 1. Analýza charakteristik prostorového kmitočtu

1. Analýza charakteristik prostorového kmitočtu

38/2008 Sb.m.s. Sdělení o Smlouvě o otevřeném nebi

1. Analýza charakteristik prostorového kmitočtu

Účelem této zkoušky je měřit kmitočtový obsah obrazu, který vyplývá z přehrávání záznamu z leteckého rekordem na pozemní reproduktor videopásky a porovnat výsledky s těmi, které byly dosaženy přehráním stejné pásky na leteckém rekordem. Je třeba vytvořit funkci amplitudy obrazu A(f) zkušebního vzoru 1 v zachyceném zobrazení na obrazovce a zaznamenat kmitočty, při kterých amplituda klesá pod 50 % (3 dB) a 10 % (10 dB) svých špičkových hodnot. Pro dosažení těchto výsledků se provede následujících šest kroků.

(A) Za použití videodenzitometru se pro každý ze dvou obrazů získaných v části III, odstavec 3, pododstavec (A) (3) Rozhodnutí 16 Smlouvy o otevřeném nebi (dále Rozhodnutí 16) provede nejméně pět řezů přilehlých profilů napříč zkušebním vzorem 1. Tyto profily se získají z blízkosti středu každého vzoru, a to podél snímaných řádek. Každá série profilů se uloží do samostatného souboru pro pozdější použití. Zaznamenají se názvy souborů používaných pro každou sérii řezů profilů společně s názvy souborů obrazů, ze kterých byly profily provedeny.

(B) Průměrná maximální hodnota

A
max(i)

a průměrná minimální hodnota

A
min(i)

se vypočítají pro každé z i = 1, ..., 30 dvojic čar zkušebního vzoru 1 následovně:

A
max(i)

je průměr (aritmetický střed) maximálních hodnot stupně šedi v i-té dvojici čar a

A
min(i)

je průměr minimálních hodnot stupně šedi v i-té dvojici čar, kde se průměr bere ze všech profilů získaných v pododstavci (A) výše.

(C) Amplituda a(i) se vypočítá pro každou i = 1, ..., 30 dvojici čar zkušebního vzoru 1 podle vzorce:

_ _
A - A
max(i) min(i)
a = -----------------
(i) 2

kde A a A jsou definované v pododstavci (B) výše.
max(i) min(i)

Funkce amplitudy obrazu

A(f )
j

se definuje pro každou j = 1, ..., 15 skupinu čar zkušebního vzoru 1 jako průměr amplitud dvou dvojic čar náležejících k j-té skupině čar.

(D) Kroky v pododstavcích (A) až (C) výše se opakují za použití dvou obrazů získaných v části III, odstavec 3, pododstavec (A) (4) Rozhodnutí 16.

(E) Zakreslí se grafy pro funkci amplitudy obrazu leteckého rekordéru. Zaznamenají se skupiny čar, kde funkce amplitudy obrazu leteckého rekordéru poprvé klesne pod 50 % (-3 dB) a 10 % (-10 dB) jejich špičkových hodnot.

(F) Poté se zakreslí grafy pro funkci amplitudy obrazu pozemního reproduktoru. Zaznamenají se skupiny čar, kde funkce amplitudy obrazu pozemního reproduktoru poprvé klesne pod 50 % (-3 dB) a 10 % (-10 dB) jejich špičkových hodnot. Aby byl pozemní reproduktor přijatelný, musí být skupiny čar, při kterých se objeví 50 % a 10 % amplitudy, stejné šířky nebo užší (lepší kmitočtová reakce) než odpovídající skupiny čar zaznamenané jako základna v pododstavci (E) výše.