§ 63.
Dobrovolný vstup cizích státních příslušníků.
(1) Osoby, které nejsou státními občany republiky Československé, mohou dobrovolně vstoupiti do československé branné moci pouze se svolením presidenta republiky, vyhovují-li jinak podmínkám stanoveným pro dobrovolný vstup vůbec a prokáží-li se svolením své vlády k vstupu do vojenských služeb Československé republiky, žádosti o přijetí buďtež zaslány přímo ministerstvu národní obrany. O tom, pokud lze od podmínky průkazu svolení vlády cizího příslušného státu upustiti, rozhoduje ministerstvo národní obrany.
(2) Jako přílohy buďtež k žádosti připojeny:
a) křestní neb rodný list,
b) vysvědčení bezúhonnosti, vydané politickým nebo policejním úřadem místa pobytu,
c) písemné svolení domovské vlády k vstupu do vojenských služeb Československé republiky,
d) vyjádření některého vojskového tělesa (útvaru) podle § 62 (3) a (6) oprávněného k přijímání dobrovolníků, že proti povolení vstupu dobrovolného není ze služebního hlediska námitek,
e) revers, kterým se uchazeč v míru zavazuje k 14měsíční činné službě, po případě i k další činné službě; uchazeči o dobrovolný vstup do československé branné moci za mobilisace a ve válce musí se zavázati k činné službě na dobu války až do provedení úplné demobilisace. Revers tento musí býti ověřen soudem (notářem, veřejným notářem) neb politickým úřadem I. stolice, a je-li žadatel nezletilým, též jeho zákonným zástupcem spolupodepsán.
(3) Udělí-li president republiky k dobrovolnému vstupu do československé branné moci povolení, nařídí ministerstvo národní obrany, které doplňovací okresní velitelství má odvod provésti, zašle mu přijímací spis a uvědomí o tom uchazeče. Odvod cizího státního příslušníka budiž zapsán do protokolu odvedených, určeného pro brance mající domovské právo v obvodu politického úřadu I. stolice sídla doplňovacího okresního velitelství. Pro postup při odvodu platí ustanovení § 62.