D. Další chemické škodliviny
1. Výkon běžného hygienického dozoru na pracovištích s výskytem chemických a fyzikálních škodlivin, zařazených do kategorie 3 a 4 podle metodického návodu ministerstva zdravotnictví České socialistické republiky č. 9/1987 Věstníku ministerstva zdravotnictví České socialistické republiky o provádění hygienického dozoru na pracovištích a vyhlašování rizikových prací.
2. Výkon běžného hygienického dozoru na pracovištích v dolech, výstavby tunelů a při dalších pracích pod zemí včetně odběru vzorků ovzduší na stanovení prašnosti nebo chemických sloučenin.
3. Práce v poloprovozních podmínkách při fluorizaci uranových sloučenin.
4. Práce v chemických, fyzikálně chemických a biochemických laboratořích, v nichž ve výzkumném procesu, zejména při chemické syntéze, je jedna ze složek (např. surovina, meziprodukt) zvláště nebezpečně jedovatá (jedná se zpravidla o látky, jejichž smrtelná dávka pro polovinu pokusných zvířat je menší než 25 mg.kg-1. To se týká i mytí a zneškodňování odpadu.
5. Práce s tekutým olovem.
6. Opravy olověných akumulátorových baterií.
7. Práce s asfaltovými hmotami zpracovávanými za tepla v uzavřených prostorech.
8. Destilace a provozní čištění rtuti.
9. Izolační práce (příprava tmelů, keramické obklady, dlažby a vyzdívky včetně spárování a potěrů) kyselinovzdornými tmely na bázi syntetických pryskyřic v uzavřených prostorech.
10. Svařování elektrickým obloukem v uzavřených prostorech.