§ 52.
Všeobecné předpisy o rejstřících.
(1) Jednotlivé trestní věci soudu došlé vyjma spisy dotčené v § 50 zapisují se do předepsaných rejstříků trestních věcí (§ 54 a 55), které vede orgán podatelny podle ročníků. Rejstříky jsou důležité pro označení, uspořádání a uschování spisů a má z nich býti zřejmá činnost soudu v jednotlivé trestní věci; rejstříky nejsou však k tomu, aby podávaly přehled všech jednotlivých úředních spisů došlých v téže trestní věci. Do rejstříků smějí býti zapisovány toliko události označené v nadpisech jednotlivých sloupců a mimo to do sloupce určeného pro poznámky taková opatření a počiny, které jsou důležité v trestním řízení (na př. podání opravného prostředku) neb jichž záznam je pro trestní řízení důležitý (na př. stížnost na vazbu, odeslání spisů). V sloupci pro poznámky třeba také zapsati každý akt milosti udělené v trestní věci, o niž jde.
(2) Rejstříky se počínají každý rok znova jedničkou; čísla jdou po sobě až do konce kalendářního roku.
(3) Byla-li nějaká věc omylem zapsána do nějakého rejstříku, třeba číslo i s ostatními zápisy k tomu se vztahujícími červenou tužkou přeškrtnouti. Měla-li se zapsati do jiného rejstříku, záznamu nebo do některého z jednacích protokolů, třeba ji ihned zapsati do rejstříku atd., kam náleží; u dřívějšího zápisu nutno v sloupci určeném pro poznámky odkázati na tento rejstřík (jednací protokol) a na číslo, pod kterým tam věc byla zapsána.
(4) Jednotlivé trestní věci se zapisují v rejstřících v tom pořadí, jak došel soudu spis, kterým věc soudu k úřednímu jednání byla odevzdána (žádost veřejného žalobce o zavedení soudního vyhledávacího řízení, podání obžaloby nebo trestního návrhu, zpráva, kterou se zasílají spisy při odvoláních atd.). Číslo, které trestní věc dostane při prvním zápisu, jmenuje se rejstříkové číslo.
(5) Zápisy do sloupců rejstříků, které došlou trestní věc označují (den, kdy došla, veřejný žalobce, obviněný, trestný čin atd.), třeba učiniti hned, jak dojde první úřední spis o této věci. Ostatní zápisy nutno učiniti během řízení, a to neprodleně, jakmile se orgánu podatelny, který rejstřík vede, dostalo bezpečným způsobem, opřeným o spisy, vědomosti o nařízení neb o rozhodnutí soudu neb o jiné skutečnosti pro zápis důležité. Není dovoleno zápisy odložiti až do úplného ukončení jednotlivé trestní věci.
(6) U vojenských gážistů a příslušníků četnictva vykoná se zápis v rubrice "Obviněný" červeným inkoustem.
(7) Trestní věci úplně ukončené třeba na levé straně rejstříku znamením

Obrázek - Znamení
barevnou tužkou zvlášť označiti.
(8) Sloupce, do kterých se nic nezapíše, nutno, jakmile tato okolnost vyjde najevo, nejpozději však při zápisu, kterým se úplné ukončení trestní věci v rejstříku vyznačí, vyplniti vodorovnou čarou. Byla-li trestní věc postoupena, třeba to poznamenati v sloupci pro poznámky a uvésti úřad, kam spisy byly zaslány.