§ 25.
1) Řízení před mimořádným lidovým soudem zahajuje se k návrhu veřejného žalobce (§ 23). Budiž při tom dbáno pravidla, že před mimořádný lidový soud mají býti pohnány osoby přistižené při činu nebo takové, jichž vinu bude lze bez průtahu prokázati. Osoby těžce nemocné a ženy těhotné nebuďtež poháněny před mimořádný lidový soud, dokud tento jejich stav trvá.
2) Celé řízení proti jednotlivému obžalovanému koná se pokud možno bez přerušení od počátku až do konce před mimořádným lidovým soudem, nížení proti jednotlivému obžalovanému nesmí trvati déle než tři dny. Tato lhůta se počítá od okamžiku, lidy byl obžalovaný před soud postaven.
3) Nedospěje-li lidový soud v třídenní lhůtě k rozsudku, postoupí věc příslušnému soudu řádnému (§ 24, odst. 2). V tomto případě rozhodne také, zda se má obžalovaný ponechati ve vazbě.
4) Mimořádné lidové soudy mohou konati hlavní přelíčení i v nepřítomnosti obžalovaného. Obsílka k hlavnímu přelíčení doručí se obžalovanému osobně. Nemohla-li býti doručena, obešle se obžalovaný vyhláškou na soudní desce. Soud může kromě toho naříditi obeslání obžalovaného rozhlasem.