Čl. 7
(1) Při vyřizování žádostí o právní pomoc se použije práva dožádaného státu. Pokud je to slučitelné se zásadami právních předpisů dožádaného státu o řízení, mohou však být na požádání dožadujícího státu použity jeho odlišné předpisy o řízení.
(2) Není-li dožádaný orgán příslušný pro vyřízení žádosti, musí ji postoupit příslušnému orgánu a vyrozumět o tom dožadující orgán.
(3) Jestliže adresa osoby, na kterou se má vztahovat úkon právní pomoci, není udána přesně nebo ukáže-li se nesprávnou, dožádaný orgán podle možnosti zjistí správnou adresu.
(4) Dožádaný orgán vyrozumí dožadující orgán na jeho požádání včas o místě a době vyřízení žádosti o právní pomoc. Toto vyrozumění se uskuteční v bezprostředním styku mezi dožadujícím a dožádaným orgánem.
(5) Osoby zúčastněné na trestním řízení a jejich právní poradci, jakož i zástupci orgánů účastnících se trestního řízení, smějí být, je-li to nutné podle povahy věci pro vyřízení žádosti o právní pomoc, přítomni při provádění úkonů právní pomoci v dožádaném státě. Smějí dát podnět k doplňujícím otázkám. Na tyto osoby se použije obdobně článek 10.
(6) Přítomnost zástupců orgánů dožadujícího státu uvedených v odstavci 5 při úkonech právní pomoci v dožádaném státě vyžaduje v Československé socialistické republice souhlas generálního prokurátora Československé socialistické republiky, nebo ministra spravedlnosti České socialistické republiky nebo ministra spravedlnosti Slovenské socialistické republiky, v Rakouské republice souhlas spolkového ministra spravedlnosti.
(7) Neposkytne-li se právní pomoc zcela nebo zčásti nebo jsou-li překážky vyřízení žádosti, vyrozumí se o tom s uvedením důvodu dožadující orgán.