§ 33
(1) Do nádoby smí pracovník vstoupit a pobývat v ní, nejsou-li v ní plyny nebo páry v koncentracích škodlivých lidskému zdraví.
(2) Při práci uvnitř nádoby musí být pracovníci zajišťováni jedním, popř. více pracovníky vně nádoby, kteří neustále sledují pracovníky uvnitř, aby jim v případě nebezpečí poskytli okamžitou pomoc.
(3) Pracovníci uvnitř nádoby musí být vybaveni záchrannými pásy, pokud možno s upevněním i v týlu, a upoutáni k záchrannému lanu vyvedenému na povrch nádoby. Dále musí být vybaveni podle složení ovzduší uvnitř nádoby příslušnými osobními ochrannými pracovními prostředky (maska s dálkovým přívodem vzduchu nebo izolační dýchací přístroj) a nesmějí mít okované boty.
(4) Při práci uvnitř nádoby se nesmí používat svítidel s otevřeným ohněm, kouřit apod. Ruční elektrická svítidla a přívody k nim musí být užívána na bezpečné napětí *) a svou konstrukcí musí vyhovovat požadavkům na elektrická zařízení pro stupeň nebezpečí výbuchů 2 (SNV 2).**)
(5) Pro prohlídky, čištění a opravy nádob použitých pro živice o bodu vzplanutí do 125 °C platí zvláštní předpisy. ***)
(6) Při čištění a opravách nádob nesmějí pracovníci pracovat déle než 8 hodin za směnu.
------------------------------------------------------------------
*) ČSN 34 1010 Všeobecné předpisy pro ochranu před nebezpečným dotykovým napětím.
**) ČSN 34 1440 Předpisy pro elektrická zařízení na povrchu v místech s nebezpečím požáru nebo výbuchu hořlavých plynů a par.
***) ČSN 65 0201 Předpisy pro zajištění požární bezpečnosti při výrobě, manipulaci, skladování a dopravě hořlavých kapalin. ČSN 05 0610 Bezpečnostné predpisy pre zváranie plameňom a rezánie kyslíkom. ČSN 05 0630 Bezpečnostní předpisy pro svařování elektrickým obloukem. ČSN 05 0650 Bezpečnostní předpisy pro svařování elektrickým odporem.