§ 21
Organizace maturitní zkoušky
(1) Maturitní zkoušky se konají v řádném zkušebním období. Opravné zkoušky a maturitní zkoušky v náhradním termínu (§ 25) se konají v mimořádném zkušebním období. V mimořádném zkušebním období lze rovněž opakovat celou maturitní zkoušku (§ 26).
(2) Řádné zkušební období, mimořádné zkušební období a dny pro konání maturitní zkoušky, opravných zkoušek, maturitní zkoušky v náhradním termínu nebo pro opakování celé maturitní zkoušky stanoví na konci druhého pololetí závěrečného ročníku ředitel školy. Mimořádné zkušební období musí skončit nejpozději 60 dnů od konce pololetí.
(3) Pro písemnou zkoušku z českého jazyka a literatury si žák zvolí jedno ze stanovených témat. Při ústní zkoušce z českého jazyka a literatury, ústní zkoušce z práva nebo souborné ústní zkoušce z práva a vyhledávání a při ústní zkoušce z odborných vyučovacích předmětů si žák jedno ze stanovených témat losuje.
(4) Témata ke zkouškám stanoví ředitel školy. Je-li to účelné, obsahují témata seznam pomůcek, které mohou žáci používat, a témata pro praktickou část zkoušky z odborných vyučovacích předmětů rovněž čas stanovený pro zpracování zadaného úkolu. Pro písemnou zkoušku z českého jazyka a literatury se stanoví čtyři témata; pro ústní zkoušku z českého jazyka a literatury, ústní zkoušku z práva nebo ústní zkoušku z práva a vyhledávání a ústní zkoušku z odborných vyučovacích předmětů 25 až 30 témat.