Čl. 2.
(1) Zákaz vývozu podle čl. 1 platí až na další také pro styk mezi územím Protektorátu Čechy a Morava a ostatním říšským územím s tím rozdílem, že v cestovním a pohraničním styku lze vyvézti denně bez povolení Národní banky v Praze 10 říšských marek nebo 100 K v jakýchkoliv druzích těchto platidel.
(2) Povolení Národní banky v Praze k vývozu platidel v jakékoli výši nepotřebují:
a) příslušníci německé branné moci (ve stejnokroji nebo s průkazem svého služebního útvaru),
b) příslušníci oddílů SS („SS-Verfügungstruppen“ a ,,SS-Totenkopfverbände“) ve stejnokroji nebo s průkazem svého služebního útvaru,
c) policejní úředníci ve stejnokroji se služebním průkazem,
d) celní úředníci ve stejnokroji se služebním průkazem,
e) úředníci státní policie a kriminální policie (také v občanském oděvu) se služebním průkazem a
f) zaměstnanci nejvyšších říšských úřadů, Říšské banky a říšských úřadů propagandy se služebním průkazem.
(3) Civilní osoby, které ze služebních nebo obchodních důvodů cestují z území Protektorátu Čechy a Morava do ostatního říšského území a mají zvláštní propustku, vydanou německým úřadem, smějí bez povolení Národní banky v Praze vyvézti až na další nejvýše 750 říšských marek nebo 7.500 K na osobu při každém přestupu hranice, a to v jakýchkoliv druzích těchto platidel.
(4) Osoby, které mají povolení německých devisových míst k vývozu říšskoněmeckých nebo česko-slovenských platidel do území Protektorátu, mohou bez povolení Národní banky v Praze vyvézti nespotřebovaný zbytek dovezených platidel, je-li výše dovezené částky patrna z povolení německých devisových míst.
(5) Osoby docházející do území Protektorátu z ostatního říšského území za prací nepotřebují povolení Národní banky v Praze k vývozu říšskoněmeckých nebo česko-slovenských platidel, pokud mají od svého zaměstnavatele potvrzení, že vyvážená částka jest jejich mzdou.