§ 10
(1) Cvičné vozidlo musí být vybaveno zařízením umožňujícím při výcviku bezpečnou jízdu, zejména dvojím zařízením k ovládání spojky a provozní brzdy. Motocykl kromě toho musí být vybaven dvojím řízením a v kabině traktoru musí být další sedadlo pro učitele.
(2) Praktický výcvik k získání řidičského oprávnění skupiny C se provádí na nákladním automobilu o celkové hmotnosti nejméně 7 t, skupiny D na autobusu o celkové délce nejméně 7 m a celkové obsaditelnosti nejméně 28 míst k sezení. Cvičná souprava, na níž se provádí praktický výcvik k získání skupiny E ke skupině B, musí být složena z osobního automobilu a přívěsu o celkové hmotnosti nejméně 750 kg, v ostatních případech musí být cvičná souprava složena z tažného vozidla, které má celkovou hmotnost nejméně 7 t a přívěsu o celkové hmotnosti nejméně 7 t.
(3) Praktický výcvik k získání řidičského oprávnění skupiny T se provádí na kolovém traktoru, za nějž je alespoň 50 % hodin z celkového počtu hodin uvedeného v učební osnově připojen dvounápravový přívěs naložený nejméně do 50 % jeho užitečné hmotnosti.
(4) Praktický výcvik k získání řidičského oprávnění skupiny A se provádí na motocyklu o zdvihovém objemu válců nejméně 250 cm3.
(5) Praktický výcvik k získání řidičského oprávnění skupiny A(M) se provádí na motocyklu o zdvihovém objemu válců do 50 cm3; 50 % praktického výcviku lze provádět na motocyklu o objemu válců do 250 cm3.
(6) Způsobilost cvičného vozidla k výcviku musí být schválena dopravním inspektorátem. K výcviku lze používat jen vozidla, jehož technický stav byl shledán vyhovujícím při technické prohlídce, od níž neuplynula doba delší než 6 měsíců.
(7) Vozidla, na nichž se provádí výcvik tělesně postižených osob, která musí být přizpůsobena jejich tělesnému stavu, nemusí při výcviku splňovat podmínky stanovené v odstavci 1.