Část II.
Jednotlivé druhy výcviku
1. Základní výcvik
Základním výcvikem se rozumí příprava žadatelů o získání řidičského oprávnění pro skupiny A(M), A, B, T a C a pro kombinaci těchto skupin.
Počty hodin výuky teorie a praktického výcviku jsou uváděny v tabulkách č. 1, 2, 3 a 4.
V průběhu výcviku žadatelů o získání řidičského oprávnění několika skupin současně (např. A+B, A+B+T) musí žadatel získat takové znalosti, jako by absolvoval výcvik pro každou skupinu řidičského oprávnění samostatně.
2. Rozšiřující výcvik
Rozšiřujícím výcvikem se rozumí příprava žadatelů, kteří již vlastní řidičský průkaz, k rozšíření o další skupinu, popřípadě skupiny řidičských oprávnění.
Výuka teorie při rozšíření řidičského oprávnění se provádí v rozsahu 50 % počtu hodin výuky teorie základního výcviku uvedeného v tabulkách č. 1 a 2 s výjimkou skupin, pro něž je počet hodin výuky teorie stanoven v tabulce č. 5 a s výjimkou výuky předmětu o konstrukci a údržbě při rozšíření řidičského oprávnění na skupinu T a C, která musí být provedena v plném rozsahu výuky teorie základního výcviku (tabulky č. 1 a 2).
Počet hodin praktického výcviku je uveden v tabulkách č. 6 a 7. Druhy výcviku v tabulce neuvedené se provádějí v rozsahu základního výcviku (tabulky č. 3 a 4).
3. Výcvik řidičů podle individuálního studijního plánu (dálkové studium)
Při dálkovém studiu se výcvik provádí podle studijního plánu jednotlivě nebo ve skupinách nejvýše 5 žáků.
Teoretickou část výuky si žadatelé osvojí samostatným studiem v rozsahu stanoveném učební osnovou požadovaného druhu výcviku. Při konzultacích se učitel zaměří na kontrolu výsledků samostatného studia žadatelů a látku předepsanou studijním plánem pro danou konzultaci doplní vlastním výkladem.
Rozsah teoretické přípravy je uveden v tabulce č. 8. Rozsah a způsob praktického výcviku při dálkovém studiu je stejný jako při základním. (Tabulky č. 3, 4, 6, 7).