Článek 127
(1) Plán bytové výstavby zahrnuje výstavbu sídlišť (obytných souborů), rozptýlenou výstavbu bytů, výstavbu svobodáren s příslušným technickým vybavením a výstavbu technického vybavení pro rodinné domky, jejímiž ústředními investory jsou krajské národní výbory. Ostatní ústřední investoři plán bytové výstavby nesestavují; organizace jimi řízené provádějí výstavbu bytů (v rozsahu dohodnutém se Státní plánovací komisí), svobodáren nebo internátů v rámci oborových a podnikových nebo nejmenovitých investic.
(2) Do plánu bytové výstavby se nezahrnují:
pohotovostní byty (provádějí se jako součást staveb, pro které jsou určeny),
modernizace bytového fondu (pokud se provádí v rámci generálních oprav, popř. oprav bytového majetku organizací bytového hospodářství národních výborů),
žákovské a učňovské domovy.
(3) Objem investic na výstavbu rodinných domků se nezahrnuje do plánu investiční výstavby; krajské národní výbory uvedou však v plánu bytové výstavby evidenčně počet zahajovaných a dokončených bytů.
(4) Za výstavbu sídliště (obytného souboru) se považuje taková soustředěná výstavba, která vyžaduje kromě výstavby bytů (lůžek) a technické vybavenosti též provedení výstavby občanské vybavenosti.
(5) Do plánu výstavby sídliště (obytného souboru) se kromě výstavby bytů a lůžek (včetně základní technické vybavenosti) zahrnují:
sběrné komunikace, přívodní řády vodovodní a kanalizační stoky, plynovodní přívodní řády, primérní přívody elektřiny, domovní a blokové kotelny, popř. výtopny, včetně přívodních topných kanálů na sídlišti,
mateřské školy, jesle, základní devítileté školy, zdravotnická střediska, střediska okrskové vybavenosti, obchody, restaurace a služby.
(6) V rámci stavby sídlišť se provádí i výstavba sdělovacích kabelových sítí a telefonních ústředen, popřípadě i samostatných spojových budov. Na základě předchozí dohody zahrne krajský národní výbor do souhrnných rozpočtových nákladů sídlišť prostředky na tato zařízení, jež poskytne krajská správa spojů.
(7) Za součást plánu výstavby sídliště se však zpravidla nepovažují např. výstavba vodojemů, úpraven vod, jímek na vodu, plynojemů, tepláren, čistících stanic, komunikačních průtahů apod., a stavby širšího významu, které mohou technicky a ekonomicky existovat samostatně a mají širší funkci než jen pro sídliště (např. hotely, kulturní domy, divadla, střední a vysoké školy, stadióny, kryté haly, nemocnice, polikliniky, kina, osvětové besedy, výrobny všeho druhu, obchodní domy, sklady, garáže, budovy národních výborů, hlavní přivaděče vody a hlavní stoky, pokud nejsou zařizovány pouze pro sídliště, plynárny, plynojemy a přívodní řády, kromě sídlištních).
Bude-li rozhodnuto, že některé z těchto staveb budou realizovány jako součást sídliště, zahrnou se náklady do souhrnných nákladů sídliště a prostředky na ně se převedou před předložením návrhu plánu z ostatních investičních prostředků krajského národního výboru nebo jiného příslušného investora.
(8) Sídlištní celky, k jejichž realizaci je třeba kromě přípravy staveniště doby podstatně delší než tři roky, člení se na komplexní stavby schopné samostatného provozu, jejichž doba výstavby trvá zhruba 3 roky.