CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 469/2002 Sb. Nařízení vlády, kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady a kterým se mění nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě 2.19.30 ZDRAVOTNĚ SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK

2.19.30 ZDRAVOTNĚ SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK

469/2002 Sb. Nařízení vlády, kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady a kterým se mění nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě

2.19.30 ZDRAVOTNĚ SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK

8. platová třída

1. Posuzování životní situace pacienta nebo klienta sociální péče a monitorování a vyhodnocování potřeb pacienta (klienta sociální péče) podle údajů ve zdravotnické dokumentaci pod odborným dohledem.

9. platová třída

1. Provádění zdravotně sociálních činností bez odborného dohledu, například psychosociální intervence podle individuálních potřeb pacienta nebo klienta sociální péče, řešení sociálně právních problémů pacienta (klienta sociální péče), provádění sociálního šetření v terénu. Provádění odborných prací při vedení terapeutických komunit zvláště v psychiatrických léčebnách.

10. platová třída

1. Provádění složitých zdravotně sociálních činností bez odborného dohledu, například posuzování životní situace pacienta ve vztahu k onemocnění nebo k jeho následkům na základě údajů ze zdravotnické dokumentace a poznatků z lékařských a sesterských vizit. Realizace rehabilitačních, resocializačních a rekondičních pobytů pacientů nebo klientů sociální péče s ohledem na jejich zdravotní stav a sociální podmínky. Zajišťování zdravotních podmínek a pomůcek pro pacienty (klienty), příprava pacientů pro ústavní péči a pro zařízení sociální intervence (léčebny dlouhodobě nemocných, dětské domovy, domovy důchodců). Zajišťování sociálně právního poradenství ve vztahu k onemocnění nebo k jeho následkům za využití údajů ze zdravotnické dokumentace, lékařských a sesterských vizit.

2. Zajišťování sociálních potřeb u obzvlášť těžce nemocných a postižených osob v domácím ošetřování bez odborného dohledu, například po centrálních mozkových příhodách, po úrazech, při připojení na dýchacích přístrojích, na dialyzačních přístrojích, při apalických syndromech.

11. platová třída

1. Provádění nejnáročnějších zdravotně sociálních činností bez odborného dohledu, například hodnocení biopsychosociálního stavu pacienta (klienta) a na jeho základě a s využitím údajů ze zdravotnické dokumentace navrhování následné péče. Navrhování kritérií pro umístění pacienta na zdravotně-sociální lůžko. Tvorba nových standardů a metod zdravotně sociální péče ve zdravotnických zařízeních včetně kontroly jejich uplatňování.

2. Metodické usměrňování a koordinace zdravotně sociální péče ve vymezené územní působnosti. Vytváření podmínek pro aplikaci výsledků výzkumu v rámci oboru.