CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 45/2002 Sb.m.s. Sdělení o Dohodě mezi vládou ČR a vládou Ruské federace o odvracení nebezpečné vojenské činnosti Postup navázaní a udržování spojení

Postup navázaní a udržování spojení

45/2002 Sb.m.s. Sdělení o Dohodě mezi vládou ČR a vládou Ruské federace o odvracení nebezpečné vojenské činnosti

Postup navázaní a udržování spojení

1. Za účelem provádění této Dohody ozbrojené síly zabezpečují v případě nutnosti navázání a udržování spojení mezi:

a) veliteli operačních skupin přítomných v oblasti zvláštní pozornosti;

b) veliteli *) letadel, pozemních prostředků, pozemních jednotek;

c) veliteli*) letadla jedné smluvní strany a řídicího stanoviště nebo střediska řízení letového provozu ozbrojených sil druhé smluvní strany.

2. Za účelem navázání rádiového spojení jsou v závislosti na okolnostech používány následující frekvence:

a) mezi letadly smluvních stran nebo mezi letadlem jedné smluvní strany a řídicím stanovištěm nebo střediskem řízení letového provozu druhé smluvní strany - v pásmu VKV na frekvenci 121,5 MHz nebo 243,0 MHz (v souladu s Přílohou 10 Úmluvy o mezinárodním civilním letectví), po navázání prvotního kontaktu se pracovní výměna uskutečňuje na frekvenci 130,0 MHz;

b) mezi pozemními prostředky nebo pozemními jednotkami ozbrojených sil - v pásmu VKV na frekvenci 43,925 MHz (46,5 MHz - náhradní);

c) v případech, kdy nelze navázat rádiové spojení v pásmu VKV na uvedených frekvencích, je možno pokusit se v souladu s Mezinárodním radiokomunikačním řádem navázat rádiové spojení v pásmu KV na frekvenci 4125,0 kHz (6215,5 kHz - náhradní). Toto ustanovení nezahrnuje povinnost smluvních stran vybavit letadla a techniku krátkovlnnými radiostanicemi ani povinnost nepřetržitě monitorovat frekvence 4125,0 kHz a 6215,5 kHz (v rámci této Dohody), které jsou podle Mezinárodního radiokomunikačního řádu primárně předurčeny k používání NÁMOŘNÍ POHYBLIVOU SLUŽBOU jako mezinárodní tísňové frekvence.

3. Pro navázání spojení se používají následující volací hesla:

Letadlo České republiky OREL Letadlo Ruské federace SEDLO

Řídicí stanoviště nebo Řídicí stanoviště nebo

středisko řízení letového středisko řízení letového

provozu České republiky ZRAK provozu Ruské federace ZEMLJA

Pozemní prostředek Pozemní prostředek

nebo pozemní jednotka nebo pozemní jednotka

České republiky PUMA Ruské federace POLE

4. Smluvní strany uznávají, že neexistence rádiového spojení může zvýšit nebezpečí pro příslušníky nebo techniku jejich ozbrojených sil účastnící se incidentu vyvolaného nebezpečnou vojenskou činností. Příslušníci ozbrojených sil účastnící se takových incidentů:

a) kteří nemohou navázat rádiové spojení s příslušníky druhé smluvní strany nebo kteří naváží rádiové spojení, avšak není jim porozuměno, se pokouší uskutečnit spojení s pomocí signálů uvedených v Tabulce doplňujících signálů obsažených v této Příloze;

b) kteří nemohou navázat spojení s příslušníky druhé smluvní strany, se pokouší navázat spojení s jinými jednotkami vlastních ozbrojených sil, které následně činí kroky k navázání spojení s příslušníky druhé smluvní strany za účelem vyřešení incidentu.

5. Spojení mezi letadly se uskutečňuje s použitím signálů a vět určených pro zadržující a zadržený vzdušný prostředek, obsažených v Příloze 2 "Pravidla létání" k Úmluvě o mezinárodním civilním letectví (Chicago 7. 12. 1944). V oblasti zvláštní pozornosti podle článku 5 této Dohody mohou být jako doplněk použity signály a věty obsažené v Tabulce doplňujících signálů této Přílohy.

6. Dostanou-li se letadla smluvních stran do vizuálního kontaktu, jejich osádky kontrolují frekvence 121,5 MHz nebo 243,0 MHz. Je-li nutné, aby si osádky letadel vyměnily informace, avšak spojení na společném jazyce není možné navázat, pokouší se vyslat základní informace a potvrdit příjem vyslaných pokynů pomocí vět nebo vizuálních signálů podle odstavce 5 této Přílohy.

------------------------------------------------------------------

*) "Velitel" znamená osobu zmocněnou velet letadlu, pozemnímu prostředku nebo pozemní jednotce.