§ 3
Sběr a hodnocení informací
(1) Při shromažďování informací a údajů nezbytných pro hodnocení vlastností těžebního odpadu provozovatel postupuje v pořadí uvedeném v odstavcích 2 až 5.
(2) Při sběru informací provozovatel využije informace získané z provedených geologických prací a studií, včetně stávajících povolení, geologických průzkumů obdobných lokalit, které se vztahují na obdobný materiál, a které odpovídají požadavkům uvedeným v § 2.
(3) V rámci sběru informací provozovatel ohodnotí kvalitu a reprezentativnost všech informací získaných podle odstavce 2 a zajistí případné chybějící informace.
(4) Chybí-li informace nezbytné pro zhodnocení vlastností těžebního odpadu podle odstavců 2 a 3, provozovatel využije informace získané vzorkováním podle plánu vzorkování a odběr vzorků provede v souladu s tímto plánem vzorkování. Plán vzorkování obsahuje informace o
a) účelu odběru vzorků,
b) zkušebních metodách a požadavcích na vzorky,
c) místu odběru vzorků, včetně odběru vzorků z vrtného jádra, z místa těžby, z pásového dopravníku, z odvalu, z odkaliště nebo z jiných odpovídajících míst,
d) postupech a doporučeních ohledně počtu, velikosti, hmotnosti, popisu vzorků a manipulace s nimi.
(5) V dokumentaci pro vzorkování a následné zkoušení bude uvedeno:
a) místo a účel odběru vzorků, zejména z těžebního řezu, z úpravny nebo z úložného místa,
b) zkušební metody a požadavky na vzorkování,
c) druh vzorků,
d) údaje o vzorcích, zejména jejich počet, velikost a úprava,
e) vyhodnocení dosavadních znalostí a stávajících informací, které se týkají vzorkovaného místa,
f) prokázání spolehlivosti a kvality výsledků vzorkování.
(6) Výsledky hodnocení vlastností těžebního odpadu podle odstavců 2 až 5 jsou součástí plánu pro nakládání s těžebním odpadem 5). Pro získání doplňujících informací platí odstavec 1 obdobně.
------------------------------------------------------------------
5) § 5 zákona č. 157/2009 Sb.