§ 7
(1) Zkouška zvláštní odborné způsobilosti se koná pro každou správní činnost podle § 1 zvlášť.
(2) Písemná zkouška má formu písemného testu. Písemný test obsahuje 30 zkušebních otázek. Ke každé zkušební otázce jsou přiřazeny 3 odpovědi, z nichž 1 je správná. Písemný test trvá 60 minut; v případech zvláštního zřetele hodných je možné tuto dobu prodloužit, a to nejdéle na 120 minut.
(3) Jestliže úředník v písemném testu správně zodpoví alespoň dvě třetiny v něm obsažených otázek, je v písemné zkoušce hodnocen klasifikačním stupněm "vyhověl"; v opačném případě je hodnocen klasifikačním stupněm "nevyhověl".
(4) Ústní zkouška se koná formou ústní odpovědi na 2 zkušební otázky, které si úředník vylosuje ze seznamu zkušebních otázek. Příprava na ústní zkoušku trvá nejméně 15 minut, nejdéle však 30 minut; v případech zvláštního zřetele hodných je možné dobu přípravy na ústní zkoušku prodloužit, a to nejdéle na 60 minut. Ústní zkouška trvá nejdéle 30 minut; v případech zvláštního zřetele hodných je možné dobu ústní zkoušky prodloužit, a to nejdéle na 60 minut.
(5) Jestliže úředník při ústní zkoušce prokázal znalosti a dovednosti nezbytné pro výkon správní činnosti, je hodnocen klasifikačním stupněm "vyhověl"; v opačném případě je hodnocen klasifikačním stupněm "nevyhověl".
(6) Úředník, který byl z písemné nebo ústní zkoušky vyloučen nebo se k písemné nebo ústní zkoušce bez náležité omluvy nedostavil anebo při písemné nebo ústní zkoušce od zkoušky odstoupil, při zkoušce nevyhověl.
(7) Úředníkovi, jehož neúčast na písemné nebo ústní zkoušce byla náležitě omluvena, Ministerstvo vnitra nebo příspěvková organizace pověřená zabezpečením zkoušky zvláštní odborné způsobilosti určí náhradní termín.