CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 395/2004 Sb. Vyhláška, kterou se stanoví zkušební řád pro atestační zkoušky a pro aprobační zkoušky lékaře, zubního lékaře a farmaceuta § 11 - Obsah, průběh a hodnocení aprobační zkoušky

§ 11 - Obsah, průběh a hodnocení aprobační zkoušky

395/2004 Sb. Vyhláška, kterou se stanoví zkušební řád pro atestační zkoušky a pro aprobační zkoušky lékaře, zubního lékaře a farmaceuta

§ 11

Obsah, průběh a hodnocení aprobační zkoušky

(1) Zkušební komise ověřuje aprobační zkouškou odborné teoretické vědomosti, odborné praktické dovednosti, znalost systému zdravotnictví v České republice a schopnost odborně se vyjadřovat v českém jazyce v rozsahu nezbytně nutném k výkonu zdravotnického povolání, a to i v písemné formě.

(2) Aprobační zkouška se člení na 4 na sebe navazující části, a to na písemný test znalostí, ústní odbornou zkoušku, absolvování praktického výkonu příslušného zdravotnického povolání pod odborným dohledem (dále jen "odborná praxe") a část, kterou se ověřuje znalost systému zdravotnictví v České republice.

(3) Všechny části aprobační zkoušky uvedené v odstavci 1 probíhají v českém jazyce. Tím se ověřuje schopnost uchazeče odborně se vyjadřovat v českém jazyce v rozsahu nezbytně nutném k výkonu zdravotnického povolání.

(4) Před zahájením každé části aprobační zkoušky uchazeč prokazuje svou totožnost.

(5) Obsah a rozsah jednotlivých částí aprobační zkoušky odpovídá obsahu a rozsahu znalostí a dovedností stanovených v akreditovaných magisterských studijních programech uskutečňovaných vysokými školami v České republice. Ministerstvo seznámí uchazeče s obsahem aprobační zkoušky při podání přihlášky k aprobační zkoušce.

(6) Úspěšné absolvování testu znalostí se stanoveným časovým limitem a předepsanou úspěšností je předpokladem pro postup k ústní odborné zkoušce, která následuje do 15 dnů po vykonání testu. Pokud uchazeč nesplní předepsanou úspěšnost v testu, nepostupuje k ústní odborné zkoušce. Výsledek testu se zaznamenává do protokolu o aprobační zkoušce.

(7) Při ústní odborné zkoušce si uchazeč losuje otázky z jednotlivých předmětů aprobační zkoušky. Po vylosování otázek poskytne zkušební komise uchazeči přiměřený čas na přípravu odpovědi, nejméně však 15 minut. V případě neúspěšné odpovědi na některou z otázek může zkušební komise položit uchazeči doplňující otázku, avšak pouze jednu v celém průběhu ústní odborné zkoušky. Průběh ústní odborné zkoušky, včetně případné doplňující otázky, se zaznamenává do protokolu o aprobační zkoušce.

(8) Pokud je uchazeč u ústní odborné zkoušky hodnocen "nevyhověl", musí opakovat celou zkoušku, včetně písemného testu znalostí.

(9) Odbornou praxi uchazeč vykoná jejím úspěšným absolvováním v trvání 5 měsíců v rozsahu stanovené týdenní pracovní doby pod přímým vedením lékaře nebo zubního lékaře nebo farmaceuta se způsobilostí k samostatnému výkonu zdravotnického povolání v příslušném oboru, který písemně zhodnotí, zda byla odborná praxe vykonána úspěšně. Úspěšné vykonání odborné praxe je předpokladem pro vykonání části aprobační zkoušky, kterou se ověřuje znalost systému zdravotnictví v České republice.

(10) Součástí části aprobační zkoušky, kterou se ověřuje znalost systému zdravotnictví v České republice, je ověření znalosti právních předpisů České republiky týkajících se výkonu zdravotnického povolání, o jehož uznání uchazeč žádá.

(11) Jednotlivé části aprobační zkoušky, s výjimkou odborné praxe, a její celkový výsledek jsou hodnoceny slovem "vyhověl" nebo "nevyhověl".

(12) Úspěšně vykonaná část aprobační zkoušky platí 24 měsíců ode dne jejího vykonání.