A. u vyhrazeného technického zařízení tlakového:
1. Tlaková zkouška a kontrola stavu bezpečnostní výstroje.
1.1 Vizuální prohlídka včetně prohlídky stavu bezpečnostní výstroje, prohlídka průvodní dokumentace, popřípadě řádu prohlídek, údržby a zkoušek vydaného zaměstnavatelem a ověří se dodržení požadavků této vyhlášky.
1.2 Tlaková zkouška hydraulickým tlakem, 40) při které se ověřuje pevnost a těsnost tlakového zařízení při zkušebním tlaku. Pro tlakovou zkoušku se použije kapalina uvedená v průvodní dokumentaci, jinak se použije voda. Pokud výrobce neurčí hodnoty zkušebního tlaku vyšší, nesmí být zkušební tlak menší než větší z níže uvedených hodnot:
a) tlak odpovídající největšímu zatížení, kterému smí být tlakové zařízení vystaveno za provozu se zřetelem k nejvyššímu pracovnímu tlaku a nejvyšší pracovní teplotě tlakového zařízení, násobený koeficientem 1,25, nebo
b) nejvyšší pracovní tlak násobený koeficientem 1,43.
V technicky zdůvodněných případech, kdy nelze zkoušku hydraulickým tlakem provést nebo kdy to určil výrobce v průvodní dokumentaci, mohou být provedeny jiné rovnocenné zkoušky například zkouška těsnosti. 41) V případě jiných zkoušek, než je zkouška hydraulickým tlakem, je nutné před jejich provedením uskutečnit doplňková opatření, jako jsou nedestruktivní zkoušky nebo jiné rovnocenné metody k ověření pevnosti doporučené technickým předpisem nebo technickou normou.
1.3 Ověření stavu kotle včetně topeniště, výstroje tlakového celku, pomocných zařízení a příslušenství a funkční schopnost částí kontrolního zařízení.
1.4 U tlakové nádoby stabilní ověření jejího stavu, stavu bezpečnostní výstroje, regulačních a blokovacích zařízení a měřicích přístrojů a bezpečného přístupu k nádobě.
2. Vnitřní revize k ověření stavu vyhrazeného technického zařízení tlakového, pokud je pro tyto úkony konstruováno, a to
a) kotle, při které se zjišťuje stav dostupných stěn vnitřního a vnějšího povrchu kotle,
b) tlakové nádoby, při které se zjišťuje stav nádob na vnější a vnitřní straně, včetně hrdel a výstroje.