6. Havarijní plánování
6.1 Informace o zásadách a postupech zjišťování a popisů možných havarijních situací.
6.2 Informace, zda zásady a postupy umožňují identifikovat možné havarijní situace, vzniklé změnou vnějších nebo vnitřních podmínek.
6.3 Informace, zda zásady a postupy umožňují akceptovat podněty a zkušenosti vlastních zaměstnanců provozovatele, externích organizací, správních úřadů, záchranných složek aj.
6.4 Přehled možných závažných havarijních situací.
6.5 Charakteristiky možného ohrožení závažnými havarijními situacemi.
6.6 Teoreticky možný rozsah a následky závažných havarijních situací.
6.7 Informace o způsobu prokazatelného seznamování zaměstnanců s charakteristikami možných závažných havarijních situací.
6.8 Informace o stanovených postupech a pravidlech zpracování opatření pro ochranu a zásah k omezení dopadů závažné havárie (vnitřního havarijního plánu).
6.9. Stanovení zásad projednávání opatření pro ochranu a zásah k omezení dopadů závažné havárie s odbornými útvary správních úřadů, příp. se složkami integrovaného záchranného systému apod.
6.10 Popis zajištění materiálně technických prostředků a lidských zdrojů pro případy závažných havarijních situací.
6.11 Popis externí spolupráce s jinými podnikajícími subjekty, složkami integrovaného záchranného systému, případně dalšími výkonnými složkami, např. s Armádou ČR.
6.12 Přehledy vlastních sil a prostředků, včetně lidských zdrojů, použitelných a dostupných při závažných havarijních situacích.
6.13 Informace o spojení se složkami integrovaného záchranného systému (Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba aj.).
6.14 Informace o aktuálním přehledu spojení s odbornými pracovišti správních úřadů a dalšími odbornými institucemi (Česká inspekce životního prostředí, Povodí toků, aj.).
6.15 Informace o aktuálním přehledu kontaktů na provozovatelem určené pracovníky pohotovostních služeb a obsluh v pracovní i mimopracovní době.
6.16 Informace o obsahu organizačně řídícího dokumentu, kterým jsou stanoveny činnosti a konkrétní odpovědnosti vybraných zaměstnanců v případě závažných havarijních stavů.
6.17 Informace, zda obsahem dokumentů havarijního plánování jsou grafická znázornění uvedená na topografickém podkladu
a) bezpečnostních zón v provozech,
b) oblastí se stanovenými zákazy, omezeními, zábranami aj.,
c) míst vyústění havarijních odpouštěcích armatur pro nebezpečné látky a média,
d) tras havarijních potrubí pro odvod nebezpečných látek a médií mimo technologii,
e) únikových cest a evakuačních tras a v případě, jsou-li stanovena i shromaždiště pro obsluhy a zaměstnance při mimořádných událostech,
f) umístění prostředků k ochraně osob, včetně umístění věcných prostředků požární ochrany a osobních ochranných pracovních prostředků v případě mimořádných událostí.
6.18 Informace o organizačně řídícím dokumentu, který stanovuje povinnost
a) prokazatelně seznámit všechny zaměstnance s vnitřním havarijním plánem, příp. s opatřeními pro ochranu a zásah k omezení dopadů závažné havárie a ověřování příslušných znalostí u zaměstnanců,
b) průběžně aktualizovat dokumenty havarijního plánování a postoupit je příslušným správním úřadům ke schválení.
6.19 Informace k organizačně řídícímu dokumentu, který stanovuje zásady provádění aktualizace havarijní dokumentace vždy
a) při jakýchkoliv změnách v technologii, materiálních vstupech a výstupech,
b) při změnách, které mají vliv na riziko závažné havárie nebo na havarijní připravenost provozovatele (lidské zdroje, materiálně technické zabezpečení),
c) v důsledku nových poznatků, které souvisejí s riziky a rizikovými procesy,
d) na základě podnětů z vykonaných externích inspekcí a kontrol.
6.20 Informace o organizačně řídícím dokumentu, který ukládá provádět systémové prověřování připravenosti havarijních sil a prostředků provozovatele.
6.21 Informace o způsobu prověřování připravenosti externích havarijních sil a prostředků.
6.22 Informace k zdokumentovanému systému plánování, realizace a vyhodnocování prověřovacích a tématických cvičení zaměřených na prověření a nácvik
a) postupů řešení předpokládaných závažných havarijních stavů,
b) vlastního provádění zásahových akcí,
c) organizace a řízení akcí, prověření úrovně komunikace a koordinace všech zúčastněných zásahových složek.
6.23 Informace k systému zavádění a realizace opatření vyplývajících z výsledků prověřovacích a tématických cvičení, a prověřování účinnosti a efektivnosti těchto opatření.
6.24 Informace o způsobu zajištění informovanosti zaměstnanců o výsledcích těchto cvičení a o přijatých opatřeních.
6.25 Informace o řešení situace při náhlém výpadku elektrického zdroje, včetně potřeby a řešení náhradních zdrojů.