§ 113.
(1) Řízení u rozhodčího soudu je veřejné a ústní. O vyloučení veřejnosti platí obdobně ustanovení civilního řádu soudního. Rozhodčí soud je povinen zejména umožniti oběma stranám, aby před soudem vypovídaly, a objasniti skutkovou podstatu sporného případu. K tomu cíli může rozhodčí soud vyslýchati znalce, svědky a strany a vzíti je do přísahy. Křivá výpověď je trestná jako křivá výpověď před soudem. Rovněž může rozhodčí soud požádati příslušný řádný soud, aby provedl připuštěný důkaz, jde-li o provedení důkazu mimo sídlo rozhodčího soudu. Jednati a rozhodovati lze i v nepřítomnosti řádně obeslaných stran.
(2) Navrácení v předešlý stav je přípustné podle obdoby ustanovení civilního řádu soudního.
(3) Členové rozhodčího soudu rozhodují podle svého nejlepšího vědomí a svědomí většinou hlasů; hlasovati jsou povinni. Přísedícího, jenž odepře hlasovati, zbaví předseda senátu funkce a odsoudí ho k náhradě nákladů řízení, zmařeného jeho vinou. O těchto rozhodnutích a stížnostech proti nim platí obdobně ustanovení § 108, odst. 2. Strany mohou se na takovém přísedícím rozhodčího soudu mimo to domáhati u řádného soudu náhrady škody jim způsobené.
(4) Nález soudu musí býti opatřen důvody a právním poučením o opravných prostředcích. Ustanovení § 95 platí i zde.
(5) Uzná-li rozhodčí soud, že pojišťovna je povinna poskytnouti dávky, stanoví zároveň pro toto plnění lhůtu čtrnácti dnů.