CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 363/1922 Sb. Nařízení vlády republiky Československé, jímž se provádí zákon ze dne 25. ledna 1922, č. 39 Sb. z. a n. (novela k zákonu o požitcích válečných poškozenců), a nahrazuje nařízení vlády republiky Československé ze dne 4. května 1920, č. 346 Sb. z. a n. (prováděcí nařízení k zákonu o požitcích válečných poškozenců). K § 35.

K § 35.

363/1922 Sb. Nařízení vlády republiky Československé, jímž se provádí zákon ze dne 25. ledna 1922, č. 39 Sb. z. a n. (novela k zákonu o požitcích válečných poškozenců), a nahrazuje nařízení vlády republiky Československé ze dne 4. května 1920, č. 346 Sb. z. a n. (prováděcí nařízení k zákonu o požitcích válečných poškozenců).

K § 35.

(1) Obsahuje-li výměr vydaný podle § 33 zákona pouze rozhodnutí o důchodu, přísluší válečnému poškozenci právo stížnosti ve lhůtě 90 dnů ode dne doručení výměru k ministerstvu sociální péče ohledně nepřiznání nebo výše důchodu.

(2) Obsahuje-li výměr jak stanovení procenta výdělečné nezpůsobilosti, tak rozhodnutí o důchodu, přísluší válečnému poškozenci vedle stížnosti uvedené v odstavci 1. současně právo odvolati se v téže lhůtě k zemské odvolací komisi co do stanovení procenta výdělečné neschopnosti (u osob, hlásících se za invalidy, též co do výroku, jimž nebyly uznány válečnými invalidy).

(3) Odvolání i stížnost lze v uvedené lhůtě podati buď současně nebo odděleně, však vždy ve dvou podáních. Obě podání vyřizují se samostatně; stížnost však v pravidelných případech nebudiž vyřizována dříve než odvolání.

(4) Odvolání i stížnost jest podati buď ústně nebo písemně u okresní úřadovny pro péči o válečné poškozence příslušné podle místa bydliště, případně pobytu válečného poškozence; váleční poškozenci, kteří bydlí aneb se zdržují v cizině, mohou podati odvolání i stížnost u příslušného zastupitelského úřadu Československé republiky. Okresní úřadovny (případně zastupitelské úřady) zašlou ihned odvolání i stížnost příslušnému Zemskému úřadu pro péči o válečné poškozence, který odvolání předloží zemské odvolací komisi pro válečné poškozence, stížnost ministerstvu sociální péče. Bližší ustanovení o řízení před zemskou odvolací komisi obsahuje vládní nařízení ze dne 8. června 1922, č. 181 Sb. z. a n.

(5) Odvolání i stížnost jsou podány ve lhůtě, jsou-li buď odevzdány nejpozději v poslední den lhůty v úředních hodinách příslušnému úřadu anebo nejpozději v tento den prokazatelně podány u poštovního úřadu, třebas byly doručeny příslušnému úřadu po uplynutí lhůty. Do lhůty 90 dnů nezapočítává se den doručení výměru. Je-li poslední den lhůty neděle neb všeobecný svátek, končí lhůta nejbližším dnem všedním.

(6) Bylo-li podáno pouze odvolání co do stanovení procenta výdělečné neschopnosti, jest podle vyřízení tohoto odvolání provésti případné změny též v rozhodnutí o důchodu z moci úřední, ovšem pouze změny nutné v důsledku nového stanovení procenta výdělečné neschopnosti.

(7) Je-li podána také stížnost, jest při jejím vyřizování vzíti z moci úřední ohled na vyřízení odvolání.