CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 344/1991 Sb. Vyhláška federálního ministerstva dopravy, kterou se vydává Řád plavební bezpečnosti na vnitrozemských vodních cestách České a Slovenské Federativní Republiky Čl. 9.14 - Ponorové znaky převozních lodí (k čl. 2.04)

Čl. 9.14 - Ponorové znaky převozních lodí (k čl. 2.04)

344/1991 Sb. Vyhláška federálního ministerstva dopravy, kterou se vydává Řád plavební bezpečnosti na vnitrozemských vodních cestách České a Slovenské Federativní Republiky

Čl. 9.14

Ponorové znaky převozních lodí (k čl. 2.04)

U převozních lodí je ponorovým znakem pás o šířce 5 cm a délce 2 m, provedený světlou barvou (bílou nebo červenou). U dřevěných převozních lodí se vyznačí tento ponorový znak dřevěnou latí, u ocelových převozních lodí přivařeným plochým ocelovým pásem anebo nátěrem na vnějším boku plavidla. Spodní okraj ponorového znaku se musí krýt s vodoryskou největšího přípustného ponoru, která se vyznačí na dřevěných převozních lodích vypálením znaku kovovým čtyřhranným razidlem o rozměrech 5 cm x 5 cm, obsahujícím písmena CS a NPP (největší přípustný ponor) a vypálením hrany vyznačující tuto vodorysku. Kromě této značky se vypálí na vnitřní straně lodního boku, a to na místě dobře viditelném, údaj o nejvyšším přípustném zatížení plavidla (číslicemi a zkratkou "os" nebo "t" podle toho, k jakému účelu je plavidlo používáno). U ocelových převozních lodí se vodoryska největšího přípustného ponoru vyznačí vyražením šesti důlků vzdálených od sebe 1 cm a vyražením znaku obsahujícího označení Státní plavební správy ve zkratkách. Kromě toho se vyznačí razidlem obdobně jako u dřevěných převozních lodí údaj o největším přípustném zatížení.