Příloha č. 4
Způsob vykazování opravených nebo chybějících údajů
1. Oprava nepřesného nebo chybného údaje ve výkazu v elektronické podobě se provádí v programové aplikaci vyhotovením nového a úplného výkazu za referenční období, za které byl předán výkaz obsahující nepřesný nebo chybný údaj, popřípadě pouze v řádku, v němž je doplněný nebo opravený údaj uveden.
2. Oprava nepřesného nebo chybného údaje z výkazu v listinné podobě se provádí vyhotovením nového a úplného výkazu za referenční období, za které byl předán výkaz obsahující nepřesný nebo chybný údaj. Obdobně se provádí oprava výkazu, ve kterém chybí údaj nebo ve kterém je uveden údaj, který ve výkazu nemá být uveden. Nový doklad se v pravém horním rohu zřetelně označí slovem "OPRAVA". Řádek s doplněným nebo opraveným údajem se na pravém okraji výkazu označí křížkem.
3. Opravy a doplnění výkazu se neprovádějí, pokud je není možné předat správci cla do ukončení lhůty k předání výkazu za měsíc červen roku následujícího po roce, do něhož spadá referenční období, k němuž se oprava nebo doplnění výkazu vztahuje.
4. Opravovat není třeba nepřesný nebo chybný údaj o fakturované hodnotě, nezmění-li se opravou původně vykázaná fakturovaná hodnota o více než 5 %. Zpravodajská jednotka neopravuje vykázaný hodnotový údaj v případě, kdy není předmětem opravy základu daně z přidané hodnoty.
5. Opravovat není třeba nepřesný nebo chybný údaj o množství zboží, nezmění-li se opravou původně vykázaný údaj o množství zboží o více než 5 %.
6. Pokud je nepřesný, chybný nebo chybějící údaj anebo údaj, který je uveden ve výkazu, ačkoliv v něm nemá být uveden, jiným údajem než o množství či hodnotě zboží, oprava výkazu nemusí být provedena, nepřesahuje-li hodnota zboží, ke kterému se údaj vztahuje, 10 000 Kč.
******************************************************************