§ 26.
(1) O stížnostech podle §§ 19, 20, odst. 2., § 21, odst. 1., lit. c), a § 22 a o sporech, které vzniknou mezi skupinami zaměstnanců, dále mezi nimi nebo závodním výborem s jedné strany a podnikatelem s drahé strany, z důvodů zřízení a činnosti nebo úhrady nákladů (§ 24) závodního výboru, zejména pak o rozsahu povinností a práv členů závodního výboru, rozhoduje s konečnou platností rozhodčí komise.
(2) Rozhodčí komise jest 6členná. Předsedou jest soudce z povolání, obeznalý ve věcech živnostenských, jmenovaný předsedou příslušného soudu sborového. Tento může jmenovati také jiného veřejného úředníka, pokud by v místě nebylo soudu. Okresní politická správa jmenuje dále jednoho přísedícího jako znalce odborného z veřejných úředníků sociálně-politicky nebo národohospodářsky působících. Dále jmenuje po návrhu příslušných odborových organisací po dvou zástupcích zaměstnavatelů i zaměstnanců.
(3) Předseda rozhodčí komise může podle potřeby vytvořiti i více senátů, stejně složených.
(4) Složení senátu vyhrazeno jest předsedovi. K líčení povolává předseda vždy, pokud možno, ty členy senátu, kteří jsou stejného nebo příbuzného povolání nebo ze stejné skupiny, o jejíž spor běží.
(5) Nálezy rozhodčích komisí opatřené politickým úřadem doložkou vykonatelnosti, jsou stejně jako smíry před nimi ujednané, soudně vykonatelný.
(6) Při svévolném vedení sporu může rozhodčí komise přiznati zvítězivší straně na její návrh náhradu útrat.
(7) Řízení před rozhodčí komisí bude upraveno nařízením.