CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 30/2001 Sb. Vyhláška, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích § 21 - Označení stání a parkovišť

§ 21 - Označení stání a parkovišť

30/2001 Sb. Vyhláška, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích

§ 21

Označení stání a parkovišť

(1) Označení stání a parkovišť jsou

a) "Stání podélné" (č. V 10a),

b) "Stání kolmé" (č. V 10b),

c) "Stání šikmé" (č. V 10c),

d) "Parkovací pruh" (č. V 10d),

e) "Vyhrazené parkoviště" (č. V 10e),

f) "Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou" (č. V 10f),

g) "Časově omezené stání" (č. V 10g).

(2) Označení stání a parkovišť se užívají k vyznačení dovoleného zastavení a stání a případně stanovení způsobu stání ve vztahu k okraji pozemní komunikace; při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu.

(3) Na značce č. V 10e lze vhodným nápisem, například nápisem "TAXI", vyznačit, pro koho je parkoviště vyhrazeno.

(4) Na ploše vyznačené vodorovnou dopravní značkou č. V 10f smí zastavit a stát pouze vozidlo označené parkovacím průkazem označujícím vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. Značka "Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou" (č. V 10f) je vždy doplněna značkou "Vyhrazené parkoviště" č. IP 12, kde je uveden symbol zařízení nebo prostoru pro osoby na vozíku 11).

(5) Dopravní značka č. V 10g vyznačuje úsek, kde je dovoleno stání za podmínek stanovených svislou dopravní značkou; řidič se musí řídit údaji na příslušné svislé dopravní značce nebo dodatkové tabulce.

------------------------------------------------------------------

11) Příloha č. 4 bod 1 vyhlášky č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb.