§ 1
Postup při uplatňování požadavku na určení věcných prostředků
(1) Ministerstva, jiné správní úřady nebo subjekty hospodářské mobilizace mohou již v míru, v souladu s krizovými plány, písemně požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o určení věcných prostředků pro splnění úkolů při zajišťování obrany státu. Požadavek na určení věcných prostředků obsahuje zejména druhové označení a další identifikační údaje věcného prostředku, požadovaný počet věcných prostředků a odůvodnění tohoto požadavku.
(2) Obecní úřady obcí s rozšířenou působností v souladu s krizovými plány vybírají vhodné věcné prostředky k zajišťování obrany státu a vedou jejich evidenci.
(3) Na výběru vhodných věcných prostředků pro zajišťování obrany státu se na základě pověření obecního úřadu obce s rozšířenou působností mohou podílet i ministerstva nebo jiné správní úřady, pokud o určení věcných prostředků požádaly. Plnou moc k výběru a kontrole vydá určeným pracovníkům ministerstva nebo jiného správního úřadu obecní úřad obce s rozšířenou působností. Určený pracovník před zahájením výběru nebo kontroly věcných prostředků současně s předložením plné moci prokáže svoji totožnost.
(4) Územní vojenská správa předkládá na základě výběrů obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností návrh na určení věcných prostředků pro zabezpečení ozbrojených sil již ve formě vyplněného dodávacího příkazu.
(5) Obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě výsledků výběrů rozhodne dodávacím příkazem, že se movitá nebo nemovitá věc nebo služba stává věcným prostředkem pro zajišťování obrany státu. Vybraný věcný prostředek se stává předmětem následné kontroly podle § 10 písm. b) zákona, byl-li vlastníkovi věcného prostředku doručen dodávací příkaz.