CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 28/1969 Sb. Vyhláška ministerstva školství Slovenské socialistické republiky o přijímání ke studiu na vysoké školy § 4 - Přijímací zkouška

§ 4 - Přijímací zkouška

28/1969 Sb. Vyhláška ministerstva školství Slovenské socialistické republiky o přijímání ke studiu na vysoké školy

§ 4

Přijímací zkouška

(1) Přijímací zkoušky na vysoké školy se konají až po maturitních zkouškách a ukončí se na základě prvé přihlášky do 30. června. Přijímací zkoušky na základě druhé přihlášky se vykonají v době od 1. do 10. července. Na vysokých školách uměleckého směru se přijímací zkoušky mohou konat od 1. února. O termínu konání zkoušek uvědomí děkanát uchazeče alespoň 14 dní předem.

(2) Účelem přijímacích zkoušek je provést výběr nejschopnějších uchazečů pro příslušný obor studia, a to na základě výsledků předchozího studia, posouzení celkových prokázaných schopností a vědomostí potřebných ke studiu zvoleného oboru a celkové osobní vyspělosti pro vysokoškolské studium.

(3) Přijímací zkouška má zpravidla část písemnou a ústní a podle potřeby také část praktickou. Na oborech uměleckého charakteru je částí přijímací zkoušky talentová zkouška. Účelem talentové zkoušky je posouzení talentu uchazeče na základě přímého poznání a jeho projevu, popř. na základě předložených prací. Náplň, rozsah a části přijímací zkoušky stanoví děkan tak, aby uchazeči mohli být včas informováni.

(4) Uchazeči předloží při přijímací zkoušce občanský průkaz (vojáci základní vojenské služby vojenský průkaz totožnosti), výroční vysvědčení z posledního ročníku studia a maturitní vysvědčení (s výjimkou uchazečů o studium na vysokých školách uměleckého směru).

(5) V případech, kdy přijímací zkouška nebude součástí přijímacího řízení, nebo upustí-li se od ní [§ 3 odst. 1 písm. a) a c)], vyzve děkanát uchazeče, aby v termínu odpovídajícím termínům maturitních zkoušek předložil v originále nebo v ověřeném opise maturitní vysvědčení a výroční vysvědčení z posledního ročníku střední školy. Děkanát si může od uchazeče vyžádat i další podklady a údaje k posouzení jeho předpokladů pro vysokoškolské studium.

(6) Nemůže-li se uchazeč dostavit k přijímací zkoušce z vážných důvodů, zejména pro nemoc, stanoví mu přijímací komise na žádost, kterou je třeba podat nejpozději do stanoveného dne zkoušky, náhradní termín.

(7) Přijímací zkoušky připravují a provádějí zkušební komise, které jsou nejméně tříčlenné, jejich předsedu a členy jmenuje děkan z učitelů fakulty.

(8) O přijímacích zkouškách vede každá zkušební komise protokol, ve kterém se zaznamenávají podstatné skutečnosti, charakterizující průběh a výsledky zkoušky a celkový závěr, vyjadřující, zda a v jaké míře uchazeč prokázal při zkoušce předpoklady pro studium zvoleného oboru. Tento závěr slouží jako podklad pro konečné rozhodnutí přijímací komise a uchazeči se nesděluje.