CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 28/1966 Sb. Vyhláška Ministerstva školství a kultury, kterou se vydávají předpisy o habilitačním a jmenovacím řízení a o obsazování volných pracovních míst učitelů vysokých škol § 9

§ 9

28/1966 Sb. Vyhláška Ministerstva školství a kultury, kterou se vydávají předpisy o habilitačním a jmenovacím řízení a o obsazování volných pracovních míst učitelů vysokých škol

§ 9

(1) Řádnými profesory pro určitý obor mohou být jmenováni mimořádní profesoři, docenti, vědečtí (umělečtí) pracovníci nebo odborníci z praxe, kteří vyhovují morálně politickým požadavkům, vytvořili vynikající vědecké nebo umělecké práce, mají pedagogickou způsobilost a potřebnou praxi, a nejde-li o jmenování řádnými profesory uměleckého oboru, mají vědeckou hodnost doktora věd. Ve výjimečných a odůvodněných případech mohou být jmenováni řádnými profesory i ti, kdo nemají vědeckou hodnost doktora věd.

(2) Mimořádnými profesory pro určitý obor mohou být jmenováni docenti, vědečtí (umělečtí) pracovníci nebo odborníci z praxe, kteří vyhovují morálně politickým požadavkům, vytvořili významné vědecké nebo umělecké práce, mají pedagogickou způsobilost a potřebnou praxi, a nejde-li o jmenování mimořádnými profesory uměleckého oboru, mají vědeckou hodnost. Ve výjimečných a odůvodněných případech mohou být jmenováni mimořádnými profesory i ti, kdo nemají vědeckou hodnost.

(3) Pedagogická způsobilost uchazeče podle odstavců 1 a 2 se posuzuje podle výsledků jeho pedagogické činnosti.

(4) Vědeckou způsobilost podle odstavců 1 a 2 prokazuje uchazeč výsledky své vědecké práce, zejména předložením souboru svých prací, odpovídajících rozsahem a úrovní požadované kvalifikaci. Uměleckou způsobilost prokazuje uchazeč obdobně, zejména předložením souboru uměleckých děl nebo přehledu výkonů.

(5) Potřebnou praxí podle odstavců 1 a 2 se rozumí zpravidla mnohaletá odborná praxe, ve které uchazeč získal praktické zkušenosti nutné pro učitelskou činnost profesora v daném oboru; praxe se vykonává buď na odborném pracovišti mimo vysokou školu, zejména jde-li o hlavní obory na vysokých školách technického, ekonomického a zemědělského směru a na lékařských fakultách, nebo na pracovištích vysoké školy.