CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 273/2021 Sb. Vyhláška o podrobnostech nakládání s odpady Příloha č. 13 - Hlášení souhrnných údajů z průběžné evidence

Příloha č. 13 - Hlášení souhrnných údajů z průběžné evidence

273/2021 Sb. Vyhláška o podrobnostech nakládání s odpady

Příloha č. 13

Hlášení souhrnných údajů z průběžné evidence

Obrázek

Obrázek

Vysvětlivky:

List 1 - Identifikace

Vykazovaný rok - uvede se rok, za který jsou informace poskytovány.

Dále jsou identifikovány údaje potřebné pro hlášení souhrnné evidence. Pokud je údaj potřebné uvádět i v rámci průběžné evidence odpadů, je to ve vysvětlivce uvedeno.

Kód SO ORP / SOP - uvede se kód správního obvodu obce s rozšířenou působností, jejíž obecní úřad provádí kontrolu a zpracování hlášení, nebo správního obvodu hlavního města Prahy s přenesenou působností, který provádí kontrolu hlášení a zpracování hlášení.

Nulové hlášení - uvede se "Ano", pokud zařízení pro nakládání s odpady po celý uplynulý kalendářní rok nenakládalo s odpady a nepřerušilo provoz.

Identifikace ohlašovatele (původce odpadu / provozovatele zařízení / obchodníka s odpady) - uvedou se identifikační údaje původce odpadu / provozovatele zařízení / obchodníka s odpady vztahující se k jeho sídlu. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

IČO - uvede se identifikační číslo původce odpadu / provozovatele zařízení / obchodníka s odpady; pokud je IČO méně než osmimístné, doplní se zleva nuly na celkový počet osm míst. Uvede se, bylo-li přiděleno. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Obchodní firma / název / jméno a příjmení - uvede se tak, jak je zapsán v obchodním nebo v živnostenském rejstříku. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Ulice, č. p., č. o., obec, PSČ - uvedou se adresní údaje původce odpadu / provozovatele zařízení / obchodníka s odpady. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Kód SO ORP/SOP - uvede se kód správního obvodu obce s rozšířenou působností nebo správního obvodu hlavního města Prahy s přenesenou působností, ve kterém má původce odpadu / provozovatel zařízení / obchodník s odpady sídlo.

IČZÚJ - uvede se identifikační číslo základní územní jednotky obce, na jejímž správním území má původce odpadu / provozovatel zařízení / obchodník s odpady sídlo. Číslo se uvede podle jednotného číselníku základních územních jednotek České republiky vydaného Českým statistickým úřadem.

Vyplnění hlášení a kontaktní údaje - uvedou se údaje k vyplnění hlášení a osobě vyplňující hlášení souhrnné evidence nebo údaje o osobě odpovědné za vedení průběžné evidence. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Datum - uvede se datum vyplnění hlášení ve formátu DD.MM.RRRR.

Jméno a příjmení - uvede se jméno a příjmení osoby vyplňující hlášení souhrnné evidence nebo odpovědné za vedení průběžné evidence. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Adresa elektronické pošty, telefon - uvedou se kontaktní údaje na osobu vyplňující hlášení souhrnné evidence nebo odpovědné za vedení průběžné evidence. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Poznámka - v případě potřeby uvede ohlašovatel poznámku k podanému hlášení, jedná se o doplňující informace pro zpracovatele hlášení. Poznámka se uvádí i pokud se jedná o předání vzorků odpadu pro účely výzkumné činnosti.

Potvrzení o události - v případě použití kódu XN63 v ročním hlášení ohlašovatel událost doloží připojením dokumentu s potvrzením ve formátu pdf.

Identifikace provozovny / zařízení pro nakládání s odpady / místa vzniku odpadu - uvedou se identifikační údaje vztahující se k provozovně nebo zařízení pro nakládání s odpady nebo místu vzniku odpadu. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Typ hlášení - uvede se v rámci hlášení souhrnné evidence jedna z možností za koho je hlášení podáváno:

- Provozovna

- Sklad původce

- Stacionární zařízení

- Vznik odpadu mimo provozovnu - činnost na území SO ORP / SOP

- Mobilní zařízení ke sběru

- Mobilní zařízení k úpravě / využití / odstranění

- Obchodování s odpady

Provozovna - jednotka na dané adrese, kde vzniká odpad a za kterou ohlašuje původce, pokud překročil zákonné limity pro ohlašování nebo vyprodukoval nebo nakládal s odpadem perzistentních organických znečišťujících látek.

Sklad původce - zařízení s výjimkou z povolení provozu, za které ohlašuje původce, pokud překročil zákonné limity pro ohlašování nebo vyprodukoval nebo nakládal s odpadem perzistentních organických znečišťujících látek.

Stacionární zařízení - zařízení umístěné na zemi a neschopné samostatného pohybu. Zařízení s povolením podle zákona nebo zařízení s výjimkou z povolení, tedy zařízení uvedená v příloze č. 4 k zákonu, kromě zařízení splňujícího bod 12. - sklad u původce.

Vznik odpadu mimo provozovnu - činnost na území SO ORP / SOP - jedná se o vznik odpadu mimo provozovnu původce. Vznikající odpad je evidován jako vznik odpadu na území správního obvodu obce s rozšířenou působností nebo správního obvodu Prahy s přenesenou působností. V případě, kdy původce vzniklý ostatní odpad v množství nejvýše 20 tun jednorázově z jednoho místa neprodleně přepraví po jeho vzniku do své vhodné provozovny, nejedná se o vznik odpadu mimo provozovnu (činnost na území SO ORP / SOP), ale o vznik odpadu v dané provozovně.

Identifikační číslo provozovny (IČP) - vyplňuje se v případě hlášení za původce, uvede se identifikační číslo provozovny přidělené živnostenským úřadem. V případě vzniku odpadu mimo provozovnu se zde vyplňuje kód SO ORP / SOP z číselníků správních obvodů vydaných Českým statistickým úřadem. Pokud provozovna nemá přiděleno identifikační číslo provozovny a nejedná se o hlášení za činnost, vyplňuje se zde interní číslo provozovny, které si ohlašovatel zvolí sám.

Identifikační číslo zařízení (IČZ) - uvede se identifikační číslo zařízení pro nakládání s odpady přidělené krajským úřadem.

Identifikační číslo obchodníka (IČOB) - uvede se identifikační číslo obchodníka s odpady přidělené krajským úřadem.

Název provozovny - uvede se užívaný název provozovny.

Obec ohlašuje údaje o obecním systému nakládání s komunálními odpady - uvede se "Ano", pokud je za obec podáváno hlášení na listu 5, v opačném případě "Ne".

Provozovna v sídle - uvede se "Ano", pokud je provozovna umístěna v sídle, v opačném případě se uvede "Ne".

Smluvní zapojení do obecního systému nakládání s komunálními odpady - pokud provozovna/zařízení má podle zákona uzavřenou smlouvu s obcí o zapojení do obecního systému nakládání s komunálními odpady, například využíváním kontejnerů na tříděný sběr nebo zajištěním svozu odpadu, uvede se "Ano", pokud nemá smlouvu a zajišťuje si nakládání s odpady jiným způsobem, uvede se "Ne".

Odpady, s nimiž je zapojení do obecního systému nakládání s komunálními odpady - uvedou se katalogová čísla odpadů a názvy odpadů podle Katalogu odpadů, s nimiž je provozovna zapojena do obecního systému nakládání s komunálními odpady.

Provozovna spadá pod malý podnik - uvede se "Ano", pokud se jedná o malý podnik s počtem pod 50 zaměstnanců podle klasifikace zavedené Evropskou komisí. Podnikem se rozumí každý subjekt vykonávající hospodářskou činnost, bez ohledu na jeho právní formu.

Provozovna spadá pod střední podnik - uvede se "Ano", pokud se jedná o střední podnik s počtem 50 až 250 zaměstnanců podle klasifikace zavedené Evropskou komisí. Podnikem se rozumí každý subjekt vykonávající hospodářskou činnost, bez ohledu na jeho právní formu.

Provozovna provádí spotřební činnost - uvede se "Ano", pokud podnik provádí aspoň jednu z následujících činností.

Označí se daná činnost:

- Hotel, restaurace, catering

- Obchod

- Kanceláře

- Škola

- Sektor služeb

- Veřejný sektor, veřejné budovy

- Nemocnice, sociální, zdravotní služby

Typ zařízení - uvede se zařazení z Informačního systému odpadového hospodářství MŽP (ISOH) Registru zařízení provedené krajským úřadem. Údaj doplněn z ISOH Registru zařízení.

BAT technologie - uvede se údaj z ISOH Registru zařízení zaznamenaného krajským úřadem. Údaj doplněn z ISOH Registru zařízení.

Povolení a povolené činnosti - uvede se, zda se jedná o zařízení pro nakládání s odpady podle § 21 odst. 2 zákona, podle § 21 odst. 3 přílohy č. 4 k zákonu nebo § 64 odst. 2 zákona. Dále se uvedou všechny krajským úřadem povolené činnosti v zařízení pro nakládání s odpady podle přílohy č. 2 k zákonu. Údaje jsou doplněny z ISOH Registru zařízení.

Pro zařízení bylo vydáno integrované povolení - uvede se "Ano", pokud bylo pro zařízení k nakládání s odpady vydáno integrované povolení podle zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci a o omezování znečištění, o integrovaném registru znečišťování a o změně některých zákonů (dále jen "zákon o integrované prevenci"), ve znění pozdějších předpisů.

PID (IPPC kód zařízení) - uvede se podle identifikace zařízení v informačním systému integrované prevence MŽP. Identifikátor zařízení ve formátu 12místného kódu složeného z MZP a čísel.

Zařízení podpořené z OPŽP (poslední OP) - uvede se "Ano", pokud bylo zařízení finančně podpořeno z Operačního programu životní prostředí v posledním období, tím je myšleno poslední období vyhlášeného OPŽP. Uvede se každoročně bez vazby na konkrétní rok, ve kterém byla podpora přidělena.

Typ činnosti na území SO ORP / SOP - uvede se jedna z nabízených činností.

Činnost:

- Stavební

- Servisní

- Jiná

Produkovali jste nebo jste nakládali s odpady, které obsahují perzistentní organické látky podle přílohy IV nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021? - uvede se "Ano", pokud ohlašovatel produkuje tyto odpady nebo nakládá s takovými odpady, nebo "Ne" v případě, že tyto odpady nemá.

Ulice, č. p., č. o., obec, PSČ - uvedou se adresní údaje, kde se nachází provozovna nebo stacionární zařízení pro nakládání s odpady nebo provozovna v sídle obchodníka s odpady. V případě mobilního zařízení ke sběru odpadů se uvedou adresní údaje sídla provozovatele zařízení z ISOH Registru zařízení. V případě vzniku odpadu mimo provozovnu se uvedou adresní údaje SO ORP / SOP. V případě mobilního zařízení k úpravě / využití / odstranění odpadů se uvedou adresní údaje SO ORP / SOP. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Kód SO ORP / SOP - uvede se kód správního obvodu obce s rozšířenou působností nebo správního obvodu hlavního města Prahy s přenesenou působností, ve kterém se nachází provozovna nebo stacionární zařízení pro nakládání s odpady nebo mobilní zařízení k úpravě / využití / odstranění odpadů. V případě mobilního zařízení ke sběru a výkupu odpadů se uvede kód SO ORP / SOP sídla provozovatele zařízení z ISOH Registru zařízení. V případě vzniku odpadu mimo provozovnu se uvede kód SO ORP / SOP, kde odpad vzniká. V případě obchodníka s odpady se uvede kód SO ORP / SOP jeho sídla. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

IČZÚJ - uvede se identifikační číslo základní územní jednotky obce odpovídající uvedeným adresním údajům. Uvádí se podle jednotného číselníku základních územních jednotek České republiky vydaného Českým statistickým úřadem.

List 2 - Souhrnné údaje

Pořad. číslo - uvede se pořadové číslo evidenčního záznamu (vznik, převzetí, nakládání, předání) u druhu případně poddruhu odpadu. V průběžné evidenci se vedle pořadového čísla uvádí také datum evidenčního záznamu.

Zařazování odpadu

Katalogové číslo odpadu - uvede se katalogové číslo druhu odpadu podle Katalogu odpadů. V případě, že se jedná o poddruh odpadu, uvede se katalogové číslo poddruhu odpadu podle Katalogu odpadů. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Kategorie odpadu - uvede se kategorie odpadu v souladu s postupem zařazování odpadů podle zákona a Katalogu odpadů. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Název druhu odpadu - uvede se název druhu odpadu podle Katalogu odpadů. U odpadů končících na dvojčíslí "99 - odpady jinak blíže neurčené", se uvede bližší popis odpadu, například technický nebo běžně užívaný název. V případě, že se jedná o poddruh odpadu, uvede se název poddruhu odpadu podle Katalogu odpadů. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Množství odpadu - uvede se hmotnost druhu případně poddruhu odpadu v tunách maximálně na šest desetinných míst. Součet souhrnných množství uvedených ve sloupci "Celkem (+)" se musí rovnat součtu souhrnných množství podle jednotlivých evidenčních kódů, včetně zůstatku odpadu k 31. prosinci vykazovaného roku, uvedených v sloupci "Z toho podle evidenčního kódu (-)". U kalů z čistíren odpadních vod (dále jen "ČOV") se uvádí množství v původním stavu. Údaje o množství jsou uvedeny i v rámci průběžné evidence odpadů.

Celkem (+) - na samostatném řádku se uvede u každého druhu případně poddruhu odpadu souhrnné množství vzniku, převzetí, převodu odpadu z minulého roku. Údaj o množství je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Z toho podle evidenčního kódu (-) - z toho hmotnost zpracovaného a předaného odpadu. Zpracováním se rozumí úprava, využití nebo odstranění. Na samostatném řádku se uvede u každého druhu případně poddruhu odpadu souhrnné množství podle evidenčního kódu. Údaj o množství je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Evidence odpadu

Evidenční kód - uvede se evidenční kód produkce odpadů, převzetí, nakládání, předání odpadu podle zákona a tabulky č. 1 této vyhlášky. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Partner (předávající / přebírající) - uvedou se údaje o osobě předávající / přebírající odpad. Uvedou se údaje o provozovně partnera nebo zařízení pro nakládání s odpady nebo o obchodníkovi s odpady. Uvede se identifikační číslo zařízení nebo identifikační číslo obchodníka s odpady. V ostatních případech se uvádí identifikační číslo provozovny. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Uvede se IČO - identifikační číslo fyzické osoby podnikající nebo právnické osoby, která odpad převzala. Uvede se obchodní firma / název / jméno a příjmení tak, jak je zapsáno v obchodním nebo živnostenském rejstříku. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

V případě převzetí odpadu, který vznikl mimo provozovnu, se v údajích o provozovně uvede na místě identifikačního čísla provozovny kód příslušného SO ORP / SOP podle místa vzniku odpadu, na místě názvu se uvede typ činnosti, dále adresa a IČZUJ obce SO ORP / SOP podle místa vzniku odpadu. V případě převzetí odpadu nebo výrobku s ukončenou životností, který není přebírán v režimu zpětného odběru, od nepodnikající fyzické osoby se uvede název a IČZÚJ obce, na jejímž území odpad vznikl nebo byl výrobek s ukončenou životností předán. V případě dovozu, vývozu nebo přeshraniční přepravy odpadu se uvede zkrácený kód státu a název státu dovozu, vývozu nebo přeshraniční přepravy. Správný kód státu je použit vždy, pokud je použit kód podle ČSN EN ISO 3166-1 Kódy pro názvy zemí a jejich částí - Část 1: Kódy zemí. Údaj je uveden i v rámci průběžné evidence odpadů.

Číslo osvědčení - uvede se číslo osvědčení o vyloučení nebezpečných vlastností odpadu vydané pověřenou osobou pro hodnocení nebezpečných vlastností odpadů.

Pokud to osoba potřebuje pro plnění dalších povinností, může osoba v průběžné evidenci připojit i další údaje, které potřebuje pro předání informací o odpadu nebo zpracování základního popisu nebo plnění jiných ohlašovacích povinností (zejména u odpadu ze skupiny 19 Katalogu odpadů záznam o původu odpadu ze skupiny "20", podskupiny "15 01" a skupiny "17" Katalogu odpadů).

Tabulka č. 1

Evidenční kódy

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Evidenční | Kód | Množství | Partner |

| kódy | | odpadu | |

| | | ( + ) / ( - ) | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Produkce odpadu (primární i sekundární) | A00 | (+) | Ne |

| Vlastní vyprodukovaný odpad | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Primární produkce odpadu | A10 | (+) | Ano |

| Produkce převzetím odpadů od fyzické osoby - občana | | | |

| mimo obecní systém sběru komunálních odpadů | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Primární produkce odpadu | A20 | (+) | Ano |

| Produkce převzetím lékárnou odpadu léčiv | | | |

| (20 01 31*, 20 01 32*) od fyzické osoby - občana | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Primární produkce odpadu | A30 | (+) | Ano |

| | | | |

| Produkce prvním převzetím zpětně odebraných | | | |

| výrobků s ukončenou životností (elektrozařízení, | | | |

| baterie, pneumatiky) jejich zpracovatelem od | | | |

| kolektivního systému nebo výrobce, který | | | |

| zajišťuje zpětný odběr podle zákona o výrobcích | | | |

| s ukončenou životností. | | | |

| | | | |

| Primární produkce odpadu | | | |

| | | | |

| Produkce prvním převzetím výrobků s ukončenou | | | |

| životností nebo odpadních dopravních prostředků | | | |

| z různých druhů dopravy a strojů | | | |

| | | | |

| - Produkce prvním převzetím elektrozařízení | | | |

| zpracovatelem odpadních elektrozařízení podle | | | |

| zákona o výrobcích s ukončenou životností od | | | |

| fyzické osoby - občana nebo fyzické osoby | | | |

| podnikající nebo právnické osoby nebo | | | |

| od posledního prodejce podle zákona o výrobcích | | | |

| s ukončenou životností. | | | |

| | | | |

| - Produkce prvním převzetím odpadních přenosných, | | | |

| startovacích nebo průmyslových baterií nebo | | | |

| odpadních baterií lehkých dopravních prostředků | | | |

| nebo elektrických vozidel nebo odpadních pneumatik | | | |

| do zařízení pro nakládání s odpady podle zákona | | | |

| o výrobcích s ukončenou životností od fyzické | | | |

| osoby - občana nebo fyzické osoby podnikající | | | |

| nebo právnické osoby. | | | |

| | | | |

| - Produkce prvním převzetím vozidla s ukončenou | | | |

| životností nebo jeho části do zařízení ke sběru | | | |

| vozidel s ukončenou životností podle zákona | | | |

| o výrobcích s ukončenou životností od fyzické | | | |

| osoby - občana nebo fyzické osoby podnikající | | | |

| nebo právnické osoby nebo obce, pokud bylo | | | |

| současně vydáno potvrzení podle zákona o výrobcích | | | |

| s ukončenou životností. | | | |

| | | | |

| - Produkce prvním převzetím odpadních dopravních | | | |

| prostředků z různých druhů dopravy (kolejová, | | | |

| letecká, lodní a další) a strojů do zařízení | | | |

| pro nakládání s odpady od fyzické osoby - občana | | | |

| nebo fyzické osoby podnikající nebo právnické | | | |

| osoby. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Primární produkce odpadu | A60 | (+) | Ne |

| Produkce odklizením odpadu, jehož původce není | | | |

| znám nebo zanikl, staré zátěže nebo následků | | | |

| živelní pohromy, včetně povodně | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Převzetí odpadu | B00 | (+) | Ano |

| Odpad převzatý od původce, od zařízení pro | | | |

| nakládání s odpady nebo od obchodníka s odpady | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Převzetí odpadu | B22 | (+) | Ano |

| Odpad (20 01 31*, 20 01 32*) převzatý zařízením | | | |

| pro nakládání s odpady od lékárny (odpad léčiv | | | |

| pocházejících od občanů) | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Převod odpadu | C00 | (+) | Ne |

| Množství odpadu převedené z minulého roku | | | |

| k 1. lednu vykazovaného roku | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Vznik sekundárního odpadu po úpravě přijatého | AN40 | (+) | Ne |

| odpadu v zařízení pro nakládání s odpady | | | |

| (produkce odpadu stejného katalogového čísla, | | | |

| kdy nedošlo k jeho změně) | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Nakládání s odpadem | XN4 | (-) | Ne |

| Upuštění od odděleného soustředění v zařízení | | | |

| pro nakládání s odpady (úprava). | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Předání odpadu | XN3 | (-) | Ano |

| Předání odpadu (vlastního nebo přijatého nebo | | | |

| ze zásob z předchozího roku) do zařízení pro | | | |

| nakládání s odpady nebo obchodníkovi. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Předání odpadních pneumatik nebo odpadních | XN33 | (-) | Ano |

| startovacích baterií nebo baterií lehkých | | | |

| dopravních prostředků nebo elektrických vozidel | | | |

| při demontáži vozidla s ukončenou životností | | | |

| nebo předání odpadních přenosných nebo | | | |

| průmyslových baterií nebo odpadních baterií | | | |

| lehkých dopravních prostředků při demontáži | | | |

| elektrozařízení do systému zpětného odběru | | | |

| podle zákona o výrobcích s ukončenou životností. | | | |

| Jako partner se uvede výrobce nebo provozovatel | | | |

| kolektivního systému, se kterým má zařízení | | | |

| smlouvu o zřízení místa zpětného odběru podle | | | |

| zákona o výrobcích s ukončenou životností. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Zůstatek odpadu (vlastního nebo přijatého) k | XN5 | (-) | Ne |

| 31. prosinci vykazovaného roku. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Přeshraniční přeprava odpadu z členského státu | BN6 | (+) | Ano |

| Evropské unie do České republiky. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Přeshraniční přeprava odpadu do členského | XN7 | (-) | Ano |

| státu Evropské unie z České republiky. | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Dovoz odpadu ze státu, který není členským | BN16 | (+) | Ano |

| státem Evropské unie | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Vývoz odpadu do státu, který není členským | XN17 | (-) | Ano |

| státem Evropské unie | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Inventurní rozdíl - vyrovnání nedostatku odpadu | XN50 | (+) | Ne |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Inventurní rozdíl - vyrovnání přebytku odpadu | XN53 | (-) | Ne |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

| Inventurní rozdíl vzniklý v důsledku živelní | XN63 | (+) | Ne |

| pohromy, povodně, požáru, krádeže odpadu | | | |

+------------------------------------------------------+------+----------------+---------+

V průběžné evidenci odpadů a ročním hlášení o odpadech se používají výše uvedené evidenční kódy odpadů.

Produkce odpadů v území je dána součtem evidenčních kódů:

A00 + A10 + A20 + A30 + A60

Produkce odpadů původce odpadů je dána součtem evidenčních kódů: A00 + A60.

V případě, že je v evidenčním kódu uvedeno X, pak je možno X = A pro vlastní odpad, X = B pro odpad převzatý, X = C pro odpad odebraný ze zásob z předchozího roku.

Dále platí pro používání evidenčních kódů pro způsoby využití, odstranění, úpravy a skladování odpadu následující: XY, kde X = A pro vlastní odpad, X = B pro odpad převzatý, X = C pro odpad odebraný ze zásob z předchozího roku. Y = kód způsobu využití, odstranění, úpravy a skladování odpadu podle přílohy č. 5 a 6 k zákonu a evidenční kód podle přílohy č. 13 k této vyhlášce.

Množství odpadu (+) / (-) se vztahuje ke sloupcům Množství (+) a Množství (-) Tabulky č. 1 a sloupcům Celkem (+), Z toho podle evidenčního kódu (-) Listu 2.

Znaménko (+) znamená, že odpad přibývá,tedy že odpad vzniká nebo je přijat nebo převeden z minulého roku, (-) znamená, že odpad ubývá, tedy že odpad je předán, upraven, recyklován, využit, odstraněn nebo jde o zůstatek na konci roku.

Dále musí být zachována vyrovnaná ABC bilance na straně (+) a (-).

Partner "Ano" znamená, že musí být uveden v průběžné evidenci a ročním hlášení o odpadech.

Partner "Ne" znamená , že se partner neuvede.

Partner se neuvádí v případě použití kódů konečného využití, úpravy nebo odstranění.

V případě použití kódu XN63 v ročním hlášení ohlašovatel událost doloží připojením dokumentu (potvrzením, zápisem, protokolem Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru České republiky atd.) nebo čestným prohlášením ve formátu pdf.

Obrázek

Vysvětlivky

List 3 - Údaje o složení kalu

IČO - uvede se identifikační číslo provozovatele zařízení; pokud je IČO méně než osmimístné, doplní se zleva nuly na celkový počet osm míst.

IČZ / IČP - uvede se identifikační číslo zařízení nebo identifikační číslo provozovny.

IČZÚJ - uvede se identifikační číslo základní územní jednotky obce, na jejímž správním území se nachází provozovna / zařízení. Číslo se uvede podle jednotného číselníku základních územních jednotek České republiky vydaného Českým statistickým úřadem.

Odpad (kal) - jedná se o odpady 19 08 05, 02 02 04, 02 03 05, 02 04 03, 02 05 02, 02 06 03, 02 07 05. Uvedou se katalogová čísla druhu odpadů (kalu) podle Katalogu odpadů, které se zpracovávají v technologii nebo zařízení.

Typ subjektu - uvede se jeden typ z:

1. Provozovatel ČOV, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona.

2. Provozovatel ČOV, který neprovádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona.

3. Provozovatel zařízení na úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona.

4. Provozovatel zařízení na úpravu kalů, který neprovádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona.

5. Provozovatel zařízení ke skladování kalů určených k použití na zemědělské půdě.

6. Provozovatel zařízení ke sběru, skladování, úpravě, využití nebo odstranění kalů neurčených k použití na zemědělskou půdu.

7. Provozovatel zařízení k použití upravených kalů na zemědělskou půdu - zemědělec.

Ad 1. Provozovatel ČOV, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona - provozovatel ČOV provádí hygienizaci kalů, která je podmínkou pro použití kalů na zemědělskou půdu. Nejedná se o zařízení pro nakládání s odpady podle zákona. Jako provozovatel ČOV, se neoznačí provozovatel ČOV, která je provozována jako zařízení určené pro nakládání s odpady provádějící úpravu kalů podle § 67 odst. 1 zákona.

Ad 2. Provozovatel ČOV, který neprovádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona - provozovatel ČOV neprovádí hygienizaci kalů, protože kaly nepředává k použití na zemědělskou půdu. Pokud hygienizaci provádí, tak pro jiný účel nakládání než použití na zemědělskou půdu. Nejedná se o zařízení pro nakládání s odpady podle zákona.

Ad 3. Provozovatel zařízení na úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona - jedná se o zařízení pro nakládání s odpady podle zákona, které provádí hygienizaci kalů, která je podmínkou pro použití kalů na zemědělskou půdu.

Ad 4. Provozovatel zařízení na úpravu kalů, který neprovádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona - jedná se o zařízení pro nakládání s odpady podle zákona, které neprovádí hygienizaci kalů, před použitím na zemědělskou půdu. Pokud hygienizaci provádí, tak pro jiný účel nakládání než použití na zemědělskou půdu.

Ad 5. Provozovatel zařízení ke skladování kalů podle zákona, které budou následně předány na zemědělskou půdu - zařízení pro nakládání s odpady, které hygienizované kaly předává zemědělci k použití na zemědělskou půdu.

Ad 6. Provozovatel zařízení ke sběru, skladování, úpravě využití nebo odstranění kalů neurčených k použití na zemědělskou půdu - jedná se o zařízení pro nakládání s odpady podle zákona, které má oprávnění přijímat hygienizovaný nebo nehygienizovaný kal určený k jinému způsobu nakládání než použití na zemědělskou půdu např. kompostárna, bioplynová stanice.

Ad 7. Provozovatel zařízení k použití upravených kalů na zemědělskou půdu (zemědělec) - jedná se o zemědělce, který používá upravené kaly na zemědělské půdě včetně jejich dočasného uložení.

Subjekty 5, 6 a 7 údaje o kalech na listu 3 nevyplňují.

Sušina kalu - údaj vyplňuje pouze původce kalů. Původce kalů vyplňuje údaj o % sušině kalů i v případě jiného využití než použití na zemědělské půdě. Pokud se jedná o kal určený k jinému využití než použití na zemědělské půdě, vyplňuje se pouze tento údaj.

Průměrná roční hodnota složení upraveného kalu se stanoví jako podíl součtu hodnot sledovaných ukazatelů za rok a počtu analýz jednotlivých ukazatelů za rok. Tyto hodnoty vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, kteří provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona.

Údaje podle přílohy č. 28 - vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který využívá mikrobiologická kritéria pro upravený kal uvedená v příloze č. 28 k této vyhlášce. V tomto případě se uvede "Ano", v opačném případě se nevyplňuje.

Mikrobiologické ukazatele - vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona. Pokud byly provedeny rozbory pro indikátorový mikroorganismus Enterokoky, uvede se "Ano", v opačném případě se nevyplňuje. Pokud byly provedeny rozbory pro indikátorový mikroorganismus Escherichia coli, uvede se "Ano", v opačném případě se nevyplňuje.

Enterokoky - uvede se rozmezí hodnot získaných z provedených rozborů ve vykazovaném roce, tedy minimální hodnota - maximální hodnota. Tyto hodnoty vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona, pokud provedl rozbory pro indikátorový mikroorganismus Enterokoky.

Escherichia coli - uvede se rozmezí hodnot získaných z provedených rozborů ve vykazovaném roce, tedy minimální hodnota - maximální hodnota. Tyto hodnoty vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona, pokud provedl rozbory pro indikátorový mikroorganismus Escherichia coli.

Termotolerantní koliformní bakterie - uvede se rozmezí hodnot získaných z provedených rozborů ve vykazovaném roce, tedy minimální hodnota - maximální hodnota. Tyto hodnoty vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který provádí úpravu kalů podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona, pokud provedl rozbory pro indikátorový mikroorganismus termotolerantní koliformní bakterie.

Salmonella spp. - uvede se pozitivní či negativní přítomnost Salmonely. Tyto hodnoty vyplní provozovatel ČOV nebo provozovatel zařízení na úpravu kalů, který provádí úpravu kalu podle § 67 odst. 1 písm. b) zákona, jehož výsledkem je vznik kalů kategorie I. Nevyplňuje se v případě, že se jedná o kal kategorie II.

Obrázek

Vysvětlivky

List 4 - Údaje o stavu vytvořené rezervy a volné kapacitě skládky:

IČO - uvede se identifikační číslo provozovatele zařízení; pokud je IČO méně než osmimístné, doplní se zleva nuly na celkový počet osm míst.

IČZ - uvede se identifikační číslo zařízení pro nakládání s odpady.

IČZÚJ - uvede se identifikační číslo základní územní jednotky obce, na jejímž správním území se nachází zařízení pro nakládání s odpady. Číslo se uvede podle jednotného číselníku základních územních jednotek České republiky vydaného Českým statistickým úřadem.

Typ skládky - uvede se, zda se jedná o jednoskupinovou nebo víceskupinovou skládku. Jednoskupinová skládka - uvede se ve sloupci "Označení" skupina skládky (S-IO, S-OO nebo S-NO). Víceskupinová skládka - v tomto případě se sloupce "Označení" a "Volná kapacita" vyplňují pro každý sektor skládky na samostatný řádek. Ve sloupci "Označení" se uvede skupina skládky (S-IO, S-OO nebo S-NO).

Volná kapacita skládky (m3, t) - uvede se rozdíl objemu celkové projektované kapacity a objemu všech odpadů uložených na skládku od zahájení provozu, stav platný k 31. prosinci vykazovaného roku. Přepočet přijatých odpadů na skládky z metrů krychlových na tuny se provede pomocí zjištěných údajů provedeného monitoringu skládky podle ČSN 83 8036 Skládkování odpadů - Monitorování skládek. Údaj o kapacitě se udává s přesností na celá čísla.

Stav finanční rezervy k 31. prosinci vykazovaného roku - uvádí se stav finanční rezervy v Kč, doložený výpisem z bankovního účtu.

Kopie výpisu z bankovního účtu s finanční rezervou - výpis z bankovního účtu s finanční rezervou provozovatele skládky ve formátu podle přenosového standardu ministerstva zveřejněného na portálu veřejné správy ve formátu pdf.

Zaplacené poplatky za uložení odpadů na skládku - uvede se celková, souhrnná částka zaplacených poplatků za uložení odpadů na skládku ve vykazovaném roce v Kč.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vysvětlivky:

Pokud není uvedeno jinak, jsou údaje vztaženy ke konci ohlašovacího roku, tj. k 31. 12.

List 5 zasílá obec pouze jednou, a to jako součást ročního hlášení souhrnných údajů z průběžné evidence (přílohy č. 13), ve kterém obec ohlašuje údaje o obecním systému nakládání s komunálními odpady.

Tabulka č. 1

Počet obyvatel obce - uvede se počet obyvatel obce uvedený v bilanci obyvatel České republiky zpracované Českým statistickým úřadem k 1. lednu kalendářního roku bezprostředně předcházejícího roku, za který je ohlašováno, a který byl použit pro výpočet slevy za ukládání odpadů na skládku v daném roce.

Počet obyvatel účastnících se obecního systému - uvede se počet obyvatel, kteří jsou se svým odpadem zapojeni do obecního systému. Počet obyvatel účastnících se obecního systému v % dopočte informační systém.

Počet původců (IČO) smluvně zapojených do obecního systému - uvede se počet fyzických osob podnikajících a právnických osob na základě písemné smlouvy s obcí zapojených do obecního systému.

Množství odpadů od původců smluvně zapojených do obecního systému - uvede se skutečná nebo odhadnutá hmotnost odpadů, které pochází od zapojených fyzických osob podnikajících a právnických osob.

Počet škol provádějících školní sběr využitelných složek komunálních odpadů v obci - uvede se počet škol na území obce, které provádí školní sběr papíru, plastů nebo kovů.

Obec má nastaven systém nakládání se stavebními odpady od občanů - uvede se "Ano" pokud má obec nastaven systém nakládání se stavebními odpady od občanů. V opačné případě se uvede "Ne".

Obec má nastaven limit na množství stavebních odpadů na občana a rok - obec může zvolit hmotnostní limit stavebních odpadů na občana za rok, které zahrne do obecního systému. Uvede se tento hmotnostní limit v kg/obyv./rok.

Obec sbírá movité věci v rámci předcházení vzniku odpadů - uvede se "Ano" pokud obec má zaveden sběr různých movitých věcí v režimu předcházení vzniku odpadů. V opačné případě se uvede "Ne".

Obec sbírá výrobky s ukončenou životností jako službu pro výrobce (místa zpětného odběru v obci) - uvede se "Ano" pokud obec provádí službu pro výrobce a má na svém území zřízená místa zpětného odběru výrobků s ukončenou životností. V opačné případě se uvede "Ne".

Obec má obecně závaznou vyhlášku k obecnímu systému sběru a nakládání s odpady - uvede se "Ano", pokud obec má stanovenu obecně závaznou vyhlášku pro obecní systém sběru a nakládání s odpady. V opačném případě se uvede "Ne".

Podíl odděleně soustřeďovaných recyklovatelných složek komunálního odpadu - obec doloží plnění cíle. Uvede se podíl odděleně soustřeďovaných recyklovatelných složek komunálního odpadu v % vypočtený podle přílohy č. 18 k této vyhlášce.

Obec informuje občany o správném sběru a nakládání s odpady - uvede se "Ano", pokud obec různými způsoby informuje své občany o správném sběru a nakládání s odpady, například prostřednictvím internetových stránek, letáků nebo zpravodajů. V opačném případě se uvede "Ne". Dále se uvede konkrétní internetová adresa s těmito informacemi a název zpravodaje.

Frekvence zveřejnění informací ve zpravodaji o správném sběru a nakládání s odpady - uvede se, jak často se informace o sběru a nakládání s odpady ve zpravodaji zveřejňují, tedy měsíčně / čtvrtletně / ročně. Dále se uvede, v jakém počtu kusů, je vydáváno jedno číslo takového zpravodaje.

Tabulka č. 2

Aktivity v oblasti předcházení vzniku odpadů - uvede se "Ano", pokud obec nebo i jiná organizace na území obce provádí aktivity v oblasti předcházení vzniku odpadů. Vybere se typ aktivity z nabízených možností a uvede se "Ano". Pokud není prováděná činnost v nabízených možnostech, tak se uvede "Ano" v položce "Jiné" a tato činnost se blíže slovně specifikuje. V opačném případě se uvede "Ne".

Aktivity, informování a motivace obyvatel ke zvyšování separace využitelných složek komunálních odpadů - uvede se "Ano", pokud obec provádí aktivity v oblasti poskytování informací a motivace obyvatel ke zvyšování tříděného sběru využitelných složek komunálních odpadů, vybere se typ aktivity z nabízených možností a uvede se "Ano". Pokud není prováděná činnost v nabízených možnostech, tak se uvede "Ano" v položce "Jiné" a tato činnost se blíže slovně specifikuje. V opačném případě se uvede "Ne".

Tabulka č. 3

Systém sběru směsného komunálního odpadu a systém sběru využitelných složek - uvedou se informace, jak je v obci sbírán směsný komunální odpad a využitelné složky (komodity). V řádcích jsou uvedeny jednotlivé sbírané odpady, například papír nebo směsný komunální odpad.

U každé sbírané složky se uvede "Ano", pokud je sbírána do nádob nebo pytlů. Pokud tato složka není sbírána, uvede se "Ne". V případě nádobového sběru se uvede počet nádob. Informace se uvádějí o obecním systému včetně zapojených podnikatelských subjektů.

U odděleného soustřeďování textilu v režimu předcházení vzniku odpadů se uvede "Ano", pokud obec nebo i jiná organizace na území obce provádí tento sběr v rámci předcházení vzniku odpadů. Vybere se typ sběru do nádob nebo pytlů.

Tabulka č. 4

Společný sběr složek - uvede se "Ano", pokud je společně do jedné nádoby nebo pytle sbíráno více využitelných složek komunálních odpadů (komodit). Specifikují se společně do nádoby nebo pytle sbírané složky, vybere se například kompozitní nápojový karton/plasty, kov/ kompozitní a nápojový karton, plasty/kov.

Sběrná síť - specifikuje se sběrná síť.

Počet sběrných stanovišť ("hnízd") na veřejném prostranství (kontejnery na tříděný sběr využitelných složek) - uvede se počet stanovišť, na kterých jsou umístěny nádoby na tříděný odpad, a to bez ohledu na to, kolik nádob jednotlivá stanoviště (hnízda) obsahují.

Počet nádob na tříděný sběr využitelných složek pro jednotlivé rodinné / bytové domy (individuálně pro domácnosti) - uvede se počet nádob, které jsou určeny ke sběru odpadů pro domácnosti, například rodinné domy nebo vchody v bytových domech. Občané mají nádoby většinou umístěné na vlastním pozemku u domů, a proto nejsou veřejně přístupné. Tento systém většinou bývá zaveden na části území obce.

Školní sběr na školách - v obci zajištuje škola místo k odkládání vybraných složek komunálních odpadů. Škola může od žáků nebo studentů přebírat odpady papíru, plastů a kovů z domácností. Uvede se "Ano", pokud na území obce školy provádí školní sběr. Pokud škola sbírá příslušnou využitelnou složku např. papír - uvede se "Ano", v případě, že ji nesbírá, uvede se "Ne". Množství - uvede se hmotnost sebrané komodity, tedy papír, plasty nebo kovy za rok v tunách.

Komunální odpady předané fyzickými osobami do zařízení pro nakládání s odpady (zejména ke sběru odpadů - "sběrny") nezahrnutých do obecního systému, tj. mimo obecní systém - uvedou se informace o množství odpadů předaných občany příslušné obce do zařízení pro nakládání s odpady nezahrnutých do obecního systému, tj. mimo obecní systém.

Množství komunálních odpadů od občanů - pro jednotlivé odpady, tedy samostatně papír, samostatně kompozitní a nápojový karton, plasty, sklo, a kovy, se uvede množství, které v daném roce občané obce předali do zařízení mimo systém obce v tunách.

Tabulka č. 5

Sběrné dvory, sběrná místa pro odpad, místa zpětného odběru výrobků s ukončenou životností a další způsoby sběru odpadů - specifikují se způsoby sběru odpadů v obci. Obec uvede jak místa zajištěná obcí / městem, tak jednotlivými městskými částmi.

Sběrné místo obce (sběrný dvůr), (nepovolované zařízení podle zákona) - sběrné místo zřízené obcí, je v rámci obecního systému určeno k odkládání odpadů od občanů. Nejedná se o stanoviště kontejnerů na tříděný sběr (hnízdo). Sběrné místo může mít podobu sběrného dvora, tedy může jít například o oplocený, uzamčený objekt. Sběrné místo slouží pouze občanům obce a subjektům zapojeným do obecního systému. Uvede se počet sběrných míst v obci (v obecním systému) a jejich identifikace pomocí GPS souřadnic. Uvede se zeměpisná šířka a délka středu místa ohlašovaného sběrného místa ve formátu DD MM SS.sss, uvedená v souřadnicovém systému WGS 84 (World Geodetic System) používaná běžně přístroji Globálního polohového systému (GPS).

Sběrný dvůr obce (obecní zařízení), (povolené zařízení podle zákona) - je zařízení ke sběru odpadů označované jako sběrný dvůr, jehož provoz je povolen příslušným krajským úřadem. Podmínky jeho provozu stanovuje schválený provozní řád. Provozovatelem sběrného dvora je obec. Sběrný dvůr je v obecním systému, takže slouží občanům obce a subjektům zapojeným do obecního systému a eventuálně dalším. Uvede se počet sběrných dvorů (povolených zařízení) v obecním systému v obci a jejich identifikace pomocí IČZ (identifikačního čísla zařízení).

Sběrný dvůr (zahrnutý do obecního systému), (povolené zařízení podle zákona) - je zařízení ke sběru odpadů označované jako sběrný dvůr, které má podle zákona ke svému provozu uděleno povolení příslušného krajského úřadu. Podmínky jeho provozu stanovuje schválený provozní řád. Provozovatelem sběrného dvora není obec podávající roční hlášení. Sběrný dvůr je zahrnut do obecního systému, takže slouží občanům obce a subjektům zapojeným do obecního systému a eventuálně dalším. Uvede se počet sběrných dvorů (povolených zařízení) zahrnutých do obecního systému obce a jejich identifikace pomocí IČZ (identifikačního čísla zařízení). Pokud je tento sběrný dvůr umístěn v jiné obci a na základě dohody s touto jinou obcí slouží občanům obce podávající roční hlášení, tak se uvede "Ano" u položky "Umístěn v jiné obci".

Zařízení ke sběru odpadů ("sběrna") (zahrnuté do obecního systému povolené zařízení podle zákona) - je zařízení ke sběru odpadů, které má podle zákona ke svému provozu uděleno povolení příslušného krajského úřadu. Podmínky jeho provozu stanovuje schválený provozní řád. Toto zařízení je zahrnuto do obecního systému a slouží občanům obce a subjektům zapojeným do obecního systému k odkládání svých odpadů. Uvede se počet zařízení ke sběru odpadů ("sběren") v obecním systému obce a jejich identifikace pomocí IČZ (identifikačního čísla zařízení).

Mobilní sběr - je způsob sběru odpadů, kdy mobilní zařízení ke sběru odpadů je několikrát za rok přistaveno v obci a občané do něho přinášejí své odpady. Uvede se počet uskutečněných mobilních sběrů odpadů v obci za rok.

Jiný - pokud je v obci zaveden jiný způsob sběru odpadů od občanů, tak se v poli "Identifikace" slovním popisem uvede, o jaký sběr se jedná.

Šedá pole se nevyplňují.

U jednotlivých sbíraných složek se uvede pomocí "Ano", jakým způsobem jsou sbírány.

Papír, plast, sklo, kompozitní a nápojový karton - uvede se "Ano", pokud aspoň jeden druh z vyjmenovaných odpadů je daným způsobem soustřeďován.

Textil (v režimu odpadů) - textil je v obci sbírán v režimu odpadů. Textil může být připraven k opětovnému použití, recyklován, využit nebo odstraněn. K jednotlivým odpadům se vyplní příslušná pole podle způsobu jejich sběru.

Textil (v režimu předcházení vzniku odpadů) - u odděleného soustřeďování textilu v režimu předcházení vzniku odpadů se uvede do příslušné kolonky "Ano", pokud obec nebo i jiná organizace na území obce provádí tento sběr v rámci předcházení vzniku odpadů. Textil je v obci sbírán v režimu předcházení vzniku odpadů pro darování a charitativní účely. Uvede se množství takto sbíraného textilu za rok, tj. hmotnost textilu sebraného v obci v režimu předcházení vzniku odpadů v tunách.

Zpětný odběr výrobků s ukončenou životností (místa zpětného odběru) - uvede se, zda jsou v obci zřízena místa pro zpětný odběr výrobků s ukončenou životností a vyberou se způsoby zpětně odebíraných výrobků s ukončenou životností, tedy odpadní elektrozařízení, baterie a pneumatiky.

Množství celkem (t) - uvede se celkové množství v tunách za rok zpětně odebraných výrobků s ukončenou životností v místech zpětného odběru zřízených v obci, s rozlišením množství (t/rok) pro odpadní elektrozařízení, baterie a pneumatiky.

Tabulka č. 6

Svoz odpadu zajištěn - uvede se pomocí "Ano", zda je svoz složek tříděného sběru a svoz směsného komunálního odpadu zajištěn jako přeprava odpadů (svoz z obce do zařízení pro nakládání s odpady) nebo jako mobilní sběr (svozový prostředek jede a sbírá odpad v obci a následně v několika dalších obcích).

Stanovení hmotnosti odpadu při svozu - uvede se pomocí "Ano" způsob stanovení hmotnosti odpadu při svozu složek tříděného sběru a svozu směsného komunálního odpadu. Možné způsoby jsou: zvážení vozidla/odpadu v zařízení pro nakládání s odpady nebo vozidlo je vybaveno váhou na nástavbě a dokáže zvážit hmotnost odpadů každé obce zvlášť nebo vozidlo je vybaveno váhou na vyklápěči a váží každou nádobu zvlášť. Dalším způsobem je ruční vážení jednotlivých pytlů s odpadem.

Vážení spojené s identifikací, například čipy - uvede se "Ano" v případě, že obec používá systém identifikace nádob na tříděný sběr, nebo pytlů s tříděným sběrem pomocí čárových kódů, čipů nebo jiných moderních technických prostředků.

Jinak - pokud v obci probíhá vážení odpadů jinak, uvede se "Ano" a v dalším řádku se slovně specifikuje, o jaký způsob se jedná.

V případě více vyhovujících tvrzení u specifikace svozu a stanovení hmotnosti odpadu, lze uvést více odpovědí "Ano".

Tabulka č. 7

Předcházení vzniku biologického odpadu a sběr a zpracování rostlinných zbytků - poskytnou se informace o aktivitách v oblasti předcházení vzniku biologických odpadů, uvede se, jakým způsobem jsou jednotlivé druhy rostlinných zbytků, tedy rostlinné materiály z údržby zeleně, rostlinné materiály ze zahrad občanů a rostlinné materiály z domácností občanů, sbírány a zpracovány. Uvede se "Ano", pokud jsou rostlinné materiály kompostovány v domácích nebo komunitních kompostérech občany nebo v komunitní kompostárně, v opačném případě se uvede "Ne".

Zpracování rostlinných zbytků domácím kompostováním a komunitním kompostováním - uvedou se informace ke zpracování rostlinných zbytků.

Počet využívaných kompostérů k domácímu kompostováním - uvede se předpokládaný počet kompostérů k domácímu kompostování využívaných občany obce v daném ohlašovaném roce. Je možné uvést počet kompostérů, o kterých má obec přehled, jelikož je občanům v předchozích letech zapůjčila, darovala nebo jinak poskytla, a je předpoklad, že jsou v ohlašovaném roce stále funkční. Jedná se o poskytnuté domácí nebo komunitní kompostéry za posledních cca 5 let. Počet funkčních domácích kompostérů je možné rovněž zjistit případně prověřit např. dotazníkovým šetřením mezi občany obce.

Celkový objem využívaných kompostérů pro domácí kompostování - uvede se celkový objem podle předchozího bodu v m3.

Množství zkompostovaných rostlinných zbytků z území obce, tedy zbytků z údržby zeleně, ze zahrad a domácností, v komunitní kompostárně - uvede se hmotnost kompostovaných rostlinných zbytků v tunách.

Informační podpora domácího kompostování a komunitního kompostování - uvede se, jak obec informuje občany o možnosti domácího kompostování a komunitního kompostování rostlinných zbytků. Pokud obec provádí aktivitu, uvede se u ní "Ano".

Jinak - pokud v obci probíhá jiná informační podpora, uvede se "Ano" a v dalším řádku se slovně specifikuje, o jaký způsob se jedná.

Tabulka č. 8

Způsob sběru biologického odpadu - specifikují se způsoby sběru biologického odpadu v obci.

U jednotlivých sbíraných odpadů, tedy odpad z údržby zeleně, odpad ze zahrad, kuchyňský odpad rostlinný z domácností, kuchyňský odpad rostlinný a živočišný z domácností, odpad z kuchyní, jídelen a stravoven zapojených do obecního systému, se uvede "Ano" u způsobu, jakým jsou sbírány, například nádobový sběr, pytlový sběr, sběrný dvůr nebo sběrné místo, velkoobjemové kontejnery nebo v zařízení k využití např. kompostárně.

Tabulka č. 9

Směřování ke konečnému využití biologického odpadu - uvede se, jak je nakládáno s biologickým odpadem, což je odpad z údržby zeleně, odpad ze zahrad, kuchyňský odpad rostlinný z domácností, kuchyňský odpad živočišný (včetně společně soustředěného rostlinného a živočišného) z domácností, odpad z kuchyní, jídelen a stravoven zapojených do obecního systému.

Biologický odpad může být směřován do zařízení k využití, například do kompostárny, bioplynové stanice, malého zařízení, nebo zařízení k energetickému využití (ZEVO). U zařízení k využití, do kterého je biologický odpad obce směřován, se uvede "Ano". V případě, že je s biologickým odpadem nakládáno jiným způsobem, tak se uvede "Ano" v položce "Jiné".

Tabulka č. 10

Směřování k využití, úpravě nebo odstranění směsného komunálního odpadu a objemného odpadu - uvede se, jak je nakládáno se směsným komunálním odpadem a objemným odpadem. Odpad může být směřován na skládku odpadů, do zařízení k energetickému využití (ZEVO) tj. "spalovny komunálního odpadu" nebo do spalovny odpadů k odstranění nebo k mechanické úpravě před konečným nakládáním. V případě, že je s odpadem nakládáno jiným způsobem, tak se uvede "Ano" v položce "Jiné".

Množství směsného komunálního odpadu a objemného odpadu - uvede se hmotnost odpadu směřovaného do zařízení pro nakládání s odpadem v tunách.

Cena za odstranění na skládce odpadů (včetně poplatku za skládkování odpadu) nebo využití v zařízení k energetickému využití odpadu nebo za mechanickou úpravu (na třídící nebo dotřiďovací lince) - uvede se průměrná roční cena v Kč včetně DPH placená obcí za odstranění na skládce odpadů 1 tuny směsného komunálního odpadu a 1 tuny objemného odpadu. Dále se uvede průměrná roční cena v Kč včetně DPH placená obcí za energetické využití v ZEVO (tj. spalovně komunálních odpadů) 1 tuny směsného komunálního odpadu a 1 tuny objemného odpadu. Dále se uvede průměrná roční cena v Kč včetně DPH placená obcí za mechanickou úpravu (na třídící nebo dotřiďovací lince) 1 tuny směsného komunálního odpadu a 1 tuny objemného odpadu.

Tabulka č. 11

Náklady obce na odpadové hospodářství - uvedou se náklady obce v celých Kč včetně DPH vynaložené na odpadové hospodářství obce. Pokud obec nemá náklady v dané položce, uvede se "0".

Pokud je obec plátcem DPH v oblasti služeb nakládání s odpady, uvede se "Ano".

Pokud svozová firma poskytuje obci rozpis nákladů po komoditách, uvede se "Ano".

Jedná se o provozní náklady, nejsou uváděny náklady na jednorázové investice, například nákup nádob nebo výstavba sběrného dvora. Uvedou se hrubé náklady na sběr, svoz a nakládání s odpadem nesnížené o případné příjmy, například o odměny od autorizovaných obalových společností.

Náklady za sběr využitelných složek (tříděný sběr) - uvedou se náklady v Kč vynaložené na tříděný sběr, svoz, využití komodit za jednotlivé způsoby sběru - nádobový a pytlový sběr, sběrný dvůr a sběrná místa, mobilní sběr, ostatní sběr a nakládání.

Náklady celkem - uvede se součet všech nákladů v daném řádku.

Samostatně se rozepíšou náklady spojené se sběrem a svozem využitelných složek, tedy papíru, plastů, skla, kompozitního a nápojového kartonu, kovů a náklady na jejich další využití. Náklady se uvedou podle jednotlivých způsobů sběru.

Dále se uvedou náklady na sběr, svoz a další nakládání s biologickým odpadem, odpadem jedlých tuků a olejů a dalších odpadů, vždy rozdělené podle jednotlivých způsobů sběru. Nepatří sem náklady spojené s nakládáním s odpady vznikajícími při údržbě veřejné zeleně v obci.

Uvedou se náklady spojené se sběrem a nakládáním se stavebními odpady od občanů, pokud je obec zahrnula do obecního systému. Jestliže obec stanovila hmotnostní limit stavebních a demoličních odpadů připadajících na občana v obecním systému, tak obec uvede náklady jen do tohoto limitu.

Platby jiné obci za využití sběrného dvora - uvedou se náklady na úhradu služeb sběrného dvora na území jiné obce, a to včetně nákladů spojených s dalším nakládáním s odpady sesbíranými v rámci tohoto sběrného dvora.

Úklid a vysypávání košů na veřejném prostranství - uvedou se náklady spojené s vyprazdňováním košů, svozem a odstraněním odpadů pocházejících z odpadkových košů.

Úklid veřejných prostranství (smetky a odpady z litteringu) - uvedou se náklady sběr, svoz a odstranění uličních smetků včetně odpadů z litteringu (volně odhozených odpadů), konkrétně provozní náklady, tj. náklady na metaře, použití techniky a odstranění odpadů. Do nákladů je možné zahrnout také náklady spojené s úklidem okolo stanovišť sběrných nádob na komunální odpady. Nezahrnují se náklady na strojní čištění ulic, kropení nebo obdobné náklady.

Černé skládky - uvedou se náklady na odstranění odpadů z nelegálních "černých" skládek (tj. odpadů odložených mimo místa k tomu určená) včetně nákladů na jejich konečné odstranění na skládce či ve spalovně.

Celkové náklady - uvede se součet všech celkových nákladů v jednotlivých řádcích kromě řádků (z toho papír, plasty, sklo, kompozitní a nápojové kartony, kovy), tj. součet prvního řádku "Sběr využitelných složek (tříděný sběr)" až posledního řádku "Černé skládky". Pokud sběrný dvůr slouží i jiným obcím, pak se v následujícím řádku "Z toho náklady na provoz sběrného dvora pouze po ohlašující obec" - uvede jen patřičná část nákladů odpovídajících nákladům obce, za jejíž obecní systém se podává hlášení. Od celkových nákladů se odečtou náklady na odpady jiných obcí. Zjednodušeně lze odečíst místo nákladů na odpady jiných obcí příjmy od jiných obcí za využívání sběrného dvora,

Další specifické náklady - uvedou se další náklady obce související s odpadovým hospodářstvím.

Celkové náklady na provoz sběrného dvora (povoleného nebo sběrného místa), (včetně nakládání s odpady) - uvedou se celkové náklady spojené s provozem sběrného dvora včetně režijních nákladů a nákladů na nakládáním s odpady - úpravu, využití nebo odstranění.

Odpady z údržby veřejné zeleně - uvedou se náklady spojené se sběrem a svozem odpadu vzniklého z údržby zeleně, včetně nákladů na nakládání s odpadem.

Informační aktivity - uvedou se náklady na propagací třídění odpadů, na informování občanů o správném nakládání s odpady, na informování o výsledcích a nákladech odpadové hospodářství obce. Příprava informačních materiálů, například letáků, přednášek nebo edukačních akcí.

Administrativa - náklady na pracovníky pracující v administrativě odpadového hospodářství obce.

Investiční náklady - pokud má obec náklady spojené s investicemi souvisejícími s odpadovým hospodářstvím, uvedou se zde.

Tabulka č. 12

Způsob úhrady za službu svozu a nakládání s odpady (obec - svozová společnost) - specifikují se využívané způsoby platby za služby v odpadovém hospodářství mezi obcí a svozovou firmou.

Pro jednotlivé odpady, zejména papír, plasty, sklo, kompozitní a nápojový karton, kovy, textil, biologický odpad, dřevo a směsný komunální odpad, se uvede pomocí "Ano" způsob úhrady, který obec používá, například za nádobu, za výsyp nádoby, za hmotnost, za obsloužený objem, za obyvatele, za ujeté kilometry, nebo je použita nějaká paušální částka, nebo je úhrada provedena podle prodaného množství odpadů nebo je služba provedena zdarma. Pokud je uvedeno "Ano" v případě úhrady "za hmotnost", pak se u daného druhu případně poddruhu odpadu uvede také průměrná roční cena v Kč za 1 tunu svezeného odpadu včetně DPH. Jiný - uvede se "Ano", pokud je používán jiný způsob úhrady. Svoz nějakého druhu odpadu může být i zahrnut v platbě za svoz směsného komunálního odpadu, pak se uvede "Ano". Uvede se stav na konci roku, za který je ohlašováno.

Tabulka č. 13

Příjmy obce v odpadovém hospodářství - uvedou se příjmy obce v Kč, které obec v odpadovém hospodářství získá.

Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství a poplatek za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci - uvedou se příjmy obce z poplatků podle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Úhrada za zapojení původců do obecního systému - uvedou se příjmy obce od fyzických osob podnikajících a právnických osob, které jsou na základě písemné smlouvy s obcí zapojené do obecního systému.

Výnosy z prodeje využitelných odpadů (druhotných surovin) - uvedou se výnosy z prodeje využitelných složek odpadů (druhotných surovin), pokud s nimi obec sama obchoduje nebo je-li tento údaj obci znám z fakturace služby od svozové společnosti. Do těchto příjmů se neuvádí odměny od autorizovaných obalových společností.

Výnosy ze sběru textilu - uvedou se výnosy ze sběru textilu, a to jak v režimu předcházení vzniku odpadů, tak v režimu odpadů, pokud je obci poskytována odměna.

Výnosy ze sběru odpadu jedlých tuků a olejů - uvedou se výnosy ze sběru odpadu jedlých tuků a olejů, pokud je obci poskytována odměna.

Příjmy od autorizovaných obalových společností za obalové odpady - uvedou se příjmy za služby, které poskytuje obec autorizovaným obalovým společnostem v oblasti odpadového hospodářství za zpětný odběr a využití obalových odpadů.

Příjmy od kolektivních systémů (výrobců) za zpětný odběr výrobků s ukončenou životností - uvedou se příjmy za služby, které poskytuje obec kolektivním systémům, výrobcům - umístění míst zpětného odběru výrobků s ukončenou životností na území obce.

Příjmy od jiných obcí (za využívání sběrného dvora) - uvedou se příjmy za službu, kdy obec poskytne k využívání svůj sběrný dvůr okolním obcím, respektive občanům jiných obcí.

Příjmy z poplatku za ukládání odpadu na skládku (pokud je obec příjemcem poplatku) - uvedou se příjmy plynoucí obci z poplatku za ukládání odpadů na skládku, která se nachází na území obce.

Výnosy z prodeje movitých věcí, například re-use centra - uvedou se výnosy z prodeje movitých věcí určených k opětovnému použití, pokud je obec nabízí k prodeji např. v re-use centrech.

Jiné příjmy - v případě, že obec má nějaké jiné příjmy v oblasti odpadového hospodářství, uvede je zde v Kč.

Celkové příjmy - uvede se součet všech celkových příjmů v jednotlivých řádcích, tj. součet prvního řádku "Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství" až posledního řádku "Jiné příjmy".

Tabulka č. 14

Poplatky za komunální odpad - uvedou se informace o poplatku placeném občanem podle zákona o místních poplatcích.

Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství - uvede se, zda je využit tento poplatek, dále se uvede výše poplatku v Kč/občana/rok. Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství činí nejvýše 1200 Kč. Dále se uvede, zda je využívána zákonná možnost osvobození od poplatku.

Poplatek za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci - uvede se, zda je využit tento poplatek, dále jaký dílčí základ poplatku obec zvolila, a to buď podle hmotnosti odpadu, nebo podle objemu odpadu nebo podle objednané kapacity sběrných prostředků, jedná se o "PAYT systém". Dále se uvede, zda obec stanovila minimální základ dílčího poplatku, což je nejvýše 10 kg, 60 l. Dále se uvede sazba poplatku vztažená k hmotnosti odpadu Kč/kg, což je nejvýše 6 Kč nebo k objemu odpadu nebo kapacitě sběrných prostředků, což je nejvýše 1 Kč.

Obec informuje plátce poplatku o hmotnosti nebo objemu směsného komunálního odpadu odloženého z nemovité věci - uvede se "Ano" podle toho, jakými způsoby a prostředky obec informuje své občany.

Podíl poplatkových subjektů, kteří nezaplatili obci poplatek za komunální odpad - uvede se podíl počtu poplatkových subjektů, kteří mají nedoplatek na poplatku za komunální odpad bez ohledu na jeho výši k celkovému počtu všech povinných poplatkových subjektů. V případě poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci jsou započítáni plátci.

Obrázek

Vysvětlivky

List 6 - Údaje o obsahu perzistentních organických látek podle přílohy IV nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021 u vymezených odpadů

Katalogové číslo odpadu - uvede se katalogové číslo druhu případně poddruhu odpadu podle Katalogu odpadů.

Kategorie odpadu - uvede se kategorie odpadu v souladu s postupem zařazování odpadů podle zákona a Katalogu odpadů.

Název druhu odpadu - uvede se název druhu případně poddruhu odpadu podle Katalogu odpadů.

Název perzistentní organické látky - uvede se název perzistentní organické látky podle přílohy IV nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021.

Číslo CAS - uvede se mezinárodní jednoznačný číselný kód, používaný pro identifikaci chemické látky. Identifikační číslo látky v Chemical Abstracts Services. Seznam látek, které mají přiděleno CAS číslo, je možné vyhledat na internetových stránkách ministerstva. Číslo je uvedeno i v příloze IV nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021.

Číslo ES - uvede se identifikační číslo látky uvedené v jednom ze seznamů látek: Seznam obchodovatelných látek (Einecs), Seznam nových látek (Elincs) a Seznam látek nepovažovaných za polymery (Nlp). Číslo je uvedeno i v příloze IV nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021.

Obsah perzistentní organické látky - uvede se průměrná hmotnostní koncentrace obsahu perzistentní organické látky v mg/kg.

Obrázek

Vysvětlivky:

List 7 - Údaje o příjmu zařízení obsahujících PCB a odpadů PCB

Jedná o specifikaci příjmu zařízení s PCB a odpadů PCB, v případě, že existuje evidenční list inventarizace.

Pořad. číslo - uvede se pořadové číslo evidenčního záznamu.

Ve sloupcích 2 až 7 - uvede se identifikace zařízení s PCB nebo odpady PCB:

Výrobní číslo zařízení (jiná identifikace) - uvede se výrobní číslo zařízení nebo jiná identifikace ze štítku výrobce, rozumí se výrobní číslo základního zařízení nebo výrobní číslo oddělené části naplněné provozní kapalinou, která má své vlastní výrobní číslo, nebo jiná identifikace uskladnění provozní kapaliny s PCB, to platí pro kódy zařízení 81, 82, 83 a 90.

Kód druhu zařízení - uvede se kód druhu zařízení nebo způsobu uskladnění, na které se vztahuje vedení evidence podle § 83 odst. 1 zákona, a to podle tabulky č. 2 Seznam druhu zařízení nebo způsobu uskladnění včetně přiřazených kódů pro inventarizaci zařízení obsahujících PCB a odpadů PCB uvedené v příloze č. 43 k této vyhlášce.

Upřesnění druhu zařízení - uvede se upřesnění druhu zařízení pro kódy zařízení 30, 70 a 90, tj. uvede se druh zařízení či způsob uskladnění, na které se vztahuje vedení evidence a na které nelze použít jiný kód zařízení, a to podle tabulky č. 2 Seznam druhu zařízení nebo způsobu uskladnění včetně přiřazených kódů pro inventarizaci zařízení obsahujících PCB a odpadů PCB uvedené v příloze č. 43 k této vyhlášce.

Hermetizace zařízení - uvede se hermetizace zařízení; vyplní se "H" v případě hermetizovaného zařízení a "N" u nehermetizovaného zařízení.

Katalogové číslo odpadu - uvede se katalogové číslo druhu odpadu podle Katalogu odpadů pouze pro kódy zařízení 81, 82, 83 a 90. Jedná se o odpady PCB 13 01 01*, 13 03 01*, 16 01 09*, 16 02 09*, 16 02 10*, 17 09 02*.

Kategorie odpadu - uvede se kategorie odpadu v souladu s postupem zařazování odpadů podle zákona a Katalogu odpadů pro kódy zařízení 81, 82, 83 a 90.

Hmotnost zařízení nebo hmotnost provozní kapaliny v zařízení - uvede se hmotnost v tunách, na šest desetinných míst. Uvede se ta hmotnost, která byla zjištěna při nakládání. Hmotnost zařízení se rozumí hmotnost celého zařízení, s nímž je nakládáno. Hmotnost provozní kapaliny je hmotnost provozní kapaliny případně odpadu PCB.

Evidenční kód - uvede se evidenční kód podle zákona a tabulky č. 1 listu 2 podle skutečně provedených jednotlivých způsobů nakládání se zařízením s PCB nebo odpady PCB s hmotností uvedenou ve sloupci 8 a 9.

Partner - uvedou se údaje o vlastníkovi (držiteli), provozovateli zařízení nebo zařízení pro nakládání s odpady (jejich provozovně / zařízení), od kterého bylo zařízení PCB nebo odpad PCB převzat zařízením pro nakládání s odpady. Uvedou se údaje o provozovně partnera nebo zařízení pro nakládání s odpady. Uvede se identifikační číslo zařízení. V ostatních případech se uvádí identifikační číslo provozovny. V případě převzetí odpadu, který vznikl mimo provozovnu, se v údajích o provozovně uvede na místě identifikačního čísla provozovny kód příslušného SO ORP / SOP podle místa vzniku odpadu, na místě názvu se uvede typ činnosti, dále adresa a IČZUJ obce SO ORP / SOP podle místa vzniku odpadu. V případě převzetí odpadu nebo zpětně odebraného výrobku s ukončenou životností od nepodnikající fyzické osoby se uvede název a IČZÚJ obce, ve které byl odpad vyprodukován nebo zpětně odebraný výrobek odevzdán. V případě dovozu, vývozu nebo přeshraniční přepravy odpadu se uvede kód státu podle ČSN EN ISO 3166-1 Kódy pro názvy zemí a jejich částí - Část 1: Kódy zemí a dále název státu dovozu, vývozu nebo přeshraniční přepravy.

Obrázek

Vysvětlivky:

VSTUP - uvedou se údaje o odpadu vstupujícím do technologické linky zařízení k mechanické úpravě, mechanicko-biologické úpravě (třídící linka, dotřiďovací linka, mechanicko-biologická úprava). Zařízení určené zejména pro komunální a obalový odpad. Typicky se jedná o třídící linku, dotřiďovací linku nebo mechanicko-biologickou úpravu pro komunální odpady z obcí.

Odpad ze zdroje (původ) - uvede se zdroj, původ vstupujícího odpadu. Vstupující tok odpadu se rozdělí až na šest subtoků podle původu zjištěného z poskytovaných doprovodných informací k odpadu - odpad dle Katalogu odpadů ze skupiny 20 ("20"), odpad z podskupiny 15 01 ("15 01"), jiný odpad ("Jiný") a odpad přeshraničně přepravený nebo dovezený do České republiky ("Dovoz / přeshraniční přeprava") ("20", "15 01", "Jiný"). Přijatý odpad skupiny 19 se musí rozdělit do příslušných subtoků podle svého původu na odpady ze zdroje "20", "15 01" a "Jiný".

Množství (t) - uvede se množství vstupujícího toku odpadu rozděleného do příslušného subtoku v tunách.

Podíl (%) - informační systém vypočítá podíl vstupujícího toku odpadu rozděleného do příslušného subtoku v % (až na jedno desetinné místo). Celkem součet % dává 100 %.

VÝSTUP - uvedou se údaje o odpadu vystupujícím z technologické linky zařízení, například zařízení k mechanické úpravě nebo mechanicko-biologické úpravě určené zejména pro komunální a obalový odpad. Typicky to může být třídící linka, dotřiďovací linka nebo mechanicko-biologická úprava pro komunální odpady z obcí.

Směřování ke konečnému zpracování - uvedou se údaje, k jakému konečnému zpracování je odpad vystupující ze zařízení směřován. Na samostatný řádek se uvede množství odpadu směřovaného do "Recyklace", množství odpadu směřovaného do "Energetické využití" společně se "Spalování" a množství odpadu směřovaného do "Skládkování". Dále informační systém vypočítá procentní podíl odpadu směřovaného do "Recyklace", procentní podíl odpadu směřovaného do "Energetické využití" společně se "Spalováním" a procentní podíl odpadu směřovaného do "Skládkování". Případně, pokud to nastává, uvede se množství odpadu směřovaného k další úpravě "Předání k další úpravě". Jedná se o různé způsoby úpravy odpadu, které nejsou konečným využitím ani odstraněním. Procentní podíl opět vypočítá informační systém. "Úbytek" představuje dopočet do celkového množství (případnou ztrátu odpadu), tj. dopočet do 100 %.

Množství (t) - uvede se množství vystupujícího toku odpadu rozděleného do příslušného subtoku v tunách až na šest desetinných míst.

Podíl (%) - informační systém vypočítá podíl vystupujícího toku odpadu rozděleného do příslušného subtoku v % až na jedno desetinné místo.

------------------------------------------------------------------