§ 21.
Zhotovení odvodních seznamů.
(1) Současně s jmenným rejstříkem buďtež založeny domovskými politickými úřady I. stolice odvodní seznamy; přípravy k jejich založení buďtež však podle možnosti vykonány již dříve na základě předložených výpisů z matrik a připravených seznamů podle obcí (§ 12).
(2) Pro každý odvod budiž použito odvodních seznamů o odvodem povinných tří odvodních tříd k odvodu povolaných podle vzorce příl. 11. Odvodní seznám budiž veden o odvodem povinných pro každý ročník narození ve zvláštní knize, která obsahuje celý odvodní okres. Tato kniha budiž založena každého roku pouze o odvodem povinných I. odvodní třídy a budiž jí použito po přiměřených opravách a doplňcích také pro odvod II. a III. odvodní třídy. Při velké objemnosti pro veliký počet odvodem povinných může býti rozdělena na několik dílů. Je-li pro některý odvodní okres, ustanoveno více odvodních míst, budiž odvodní seznam pro každé odvodní místo založen ve zvláštní knize.
(3) Do odvodního seznamu dlužno zapsati všechny odvodem povinné, kteří mají 1. října roku, v němž jsou povinni přihlásiti se k soupisu odvodnímu, domovské právo v některé obci dotčeného odvodního okresu. K domovskému právu, nabytému po 1. říjnu nebo dodatečně zjištěnému teprve po přihlášce k odvodnímu soupisu až do konce nejbližšího hlavního odvodu, nebudiž přihlédáno při tomto hlavním odvodu, nýbrž teprve při nejbližším hlavním odvodu. Je-li domovské právo pochybno a nevede-li zavedená šetření k výsledku, dlužno odvodem povinného zapsati do odvodního seznamu odvodního okresu, v němž se 1. října trvale zdržoval; nemůže-li toto místo býti vyšetřeno, rozhoduje místo posledního pobytu. Totéž platí o osobách trvale se zdržujících na území republiky Československé, které nemohou prokázati cizí státní příslušnosti. Pokud nelze na odvodem povinné, meškající v cizině, použíti předchozích ustanovení tohoto odstavce, jest pro zápis do odvodního seznamu rozhodným poslední tuzemský pobyt odvodem povinného, po případě jeho rodičů.
(4) Odvodní seznamy buďtež vyhotoveny ve dvou exemplářích, z nichž jeden je určen pro politický úřad I. stolice, druhý pro doplňovací okresní velitelství.
(5) Odvodní seznamy buďtež zhotoveny s obzvláštní péčí; jména buďtež zapisována přesně a zřetelně. Odvodní seznamy buďtež svázány do tuhých desek.
(6) Jeden stejnopis odvodního seznamu I. odvodní třídy budiž odevzdán svázaný na počátku hlavního odvodu vojenskému zástupci. Ke každému odvodnímu seznamu budiž připojen jmenný rejstřík podle vzorce příl. 10.
(7) Do odvodního seznamu buďtež zapsáni všichni odvodem povinní, kteří dokonají v kalendářním roku dotčeného odvodního roku 20. rok věku, a to podle obcí seskupených v pořadí abecedním a ve svých obcích též podle abecedy. Dodatečné zápisy odvodem povinných, nutné po vyhotovení odvodních seznamů, buďtež provedeny na konci odvodního seznamu, v pořadí docházejících spisů. V každém odvodním seznamu buďtež označováni odvodem povinní v příslušné rubrice pořadovými čísly počínajíc číslem 1. V úřední korespondenci a v zápisech, v nichž se uvádí pořadové číslo odvodních seznamů, budiž vedle pořadového čísla uváděno vždy též odvodní místo, po případě svojí vhodnou zkratkou.
(8) Zcela neznámí nebuďtež zapisováni do odvodního seznamu.
(9) V odvodním seznamu buďtež přesně vyplněny rubriky 1 až 8 podle seznamů zaslaných obcemi a jmenných rejstříků, pak podle konaných šetření a jiných pomůcek; podané žádosti za odklad nastoupení presenční služby buďtež zapsány do rubriky 9.
(10) Má-li býti odvodem povinný podroben odvodu mimo domovský odvodní okres nebo odvodu dodatečnému anebo lékařské prohlídce (odvodu) u československého zastupitelského úřadu v cizině, budiž to vyznačeno v rubrice pro poznámky s poukazem na příslušný jednací spis.
(11) Všechny změny, které vzniknou po zhotovení odvodního seznamu až do hlavního odvodu, buďtež provedeny ještě před počátkem hlavního odvodu politickým úřadem I. stolice.
(12) Každý odvodem povinný, který jest dodatečně zapsán do odvodního seznamu, budiž zapsán také do jmenného rejstříku.