§ 4
Podmínky korespondenčního hlasování
(1) Korespondenční hlasování může využít volič, který je podle příslušného zákona o volbách na základě žádosti zapsán ve zvláštním seznamu voličů ve zvláštním volebním okrsku spadajícím do území stanoveného prováděcím právním předpisem.
(2) Žádost o vydání písemností ke korespondenčnímu hlasování může volič podat ode dne vyhlášení voleb u zastupitelského úřadu, u kterého je zapsán ve zvláštním seznamu voličů. Voliči, který požádal o vydání písemností ke korespondenčnímu hlasování, nelze vydat voličský průkaz.
(3) Žádost podle odstavce 2 lze podat osobně nebo prostřednictvím osoby, která se prokáže plnou mocí s úředně ověřeným podpisem voliče, do 2 dnů přede dnem voleb, nebo písemně do 35 dnů přede dnem voleb
a) prostřednictvím datové schránky voliče nebo podepsanou úředně ověřeným podpisem voliče, nebo
b) prostřednictvím portálu veřejné správy s využitím prostředku pro elektronickou identifikaci vydaného v rámci kvalifikovaného systému elektronické identifikace alespoň na úrovni záruky značná.
(4) Žádost podle odstavce 2 musí obsahovat jméno a příjmení voliče, datum narození a adresu nacházející se na území státu, který spadá do územního obvodu zastupitelského úřadu podle odstavce 2, na kterou mají být písemnosti ke korespondenčnímu hlasování zaslány, popřípadě údaj o tom, že si volič převezme písemnosti u zastupitelského úřadu sám nebo prostřednictvím osoby, která se prokáže plnou mocí s úředně ověřeným podpisem voliče.
(5) Volič, který podal žádost o vydání písemností ke korespondenčnímu hlasování, nemůže být až do ukončení hlasování vyškrtnut ze zvláštního seznamu voličů, s výjimkou případu, kdy je to nutné pro odstranění duplicit mezi zvláštními seznamy voličů.