§ 2
Ověřování zvláštní odborné způsobilosti
(1) Ověření zvláštní odborné způsobilosti (dále jen "ověření") se podrobí pracovník, který ode dne účinnosti této vyhlášky vykonává nebo bude vykonávat činnost, pro kterou potřebuje zvláštní odbornou způsobilost (dále jen "činnost").
(2) Povinnost podrobit se ověření může prominout pracovníkovi, jemuž do dvou let ode dne, do kterého je nejpozději povinen podat přihlášku ke zkoušce (§ 3 odst. 1), vznikne nárok na starobní důchod, přednosta okresního úřadu, jde-li o pracovníka okresního úřadu, a tajemník obecního úřadu, jde-li o pracovníka obecního úřadu, popřípadě starosta obce, není-li tajemník obce ustanoven nebo má-li se ověření podrobit tajemník obecního úřadu.
(3) Pokud pracovní náplň pracovníka sestává z více činností, určí okresní úřad nebo obec, u nichž je pracovník v pracovním poměru (dále jen "příslušný úřad"), pro kterou z těchto činností bude ověření provedeno.
(4) Ověření provádí zkušební komise formou ústní nebo písemné zkoušky anebo písemného testu, popřípadě kombinací těchto forem (dále jen "zkouška").