Příloha č. 7
Obsah informace určené veřejnosti v zóně havarijního plánování
1. Identifikace objektu nebo zařízení.
2. Identifikace krajského úřadu, včetně spolupracujících subjektů podávajících informaci.
3. Jednoduchý popis výrobní činnosti a částí objektu nebo zařízení provozovatele.
4. Seznam nebezpečných látek v souladu se seznamem uvedeným v návrhu na zařazení objektu nebo zařízení do příslušné skupiny podle § 3 zákona.
5. Popis zdroje rizik závažné havárie, včetně potenciálních následků závažné havárie na životy a zdraví lidí, hospodářská zvířata, životní prostředí a majetek v zóně havarijního plánování.
6. Informace o způsobu varování osob v případě vzniku závažné havárie a informace o způsobu poskytování dalších informací těmto osobám.
7. Informace o žádoucím chování osob v případě vzniku závažné havárie. Tato informace může být provedena jako odnímatelná část celkové informace a může obsahovat výtah informace z celkového informačního materiálu dle této přílohy.
8. Stručný popis opatření provozovatele k omezení následků závažné havárie v objektu nebo zařízení provozovatele (vnitřní havarijní plán) a jeho spojení na složky IZS.
9. Popis vnějšího, popřípadě krajského havarijního plánu, včetně žádoucího chování osob, vyžadovaného těmito dokumenty.
10. Podrobnosti o tom, kde mohou být obdrženy další důležité informace v souladu s požadavky na poskytování informací podle zvláštního právního předpisu 10).
------------------------------------------------------------------
10) Například zákon č. 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí, ve znění zákona č. 132/2000 Sb. a zákon č. 6/2005 Sb., § 2 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění zákona č. 101/2000 Sb., zákona č. 159/2000 Sb. a zákona č. 39/2001 Sb. a Sdělení Ministerstva zahraničních věcí č. 124/2004 Sb.m.s., o Úmluvě o přístupu k informacím, účasti veřejnosti na rozhodování a přístupu k právní ochraně v záležitostech životního prostředí.
******************************************************************