1.2 Názvosloví
Nebezpečné látky jsou uvedeny podle mezinárodně uznávaného názvosloví (např. ISO, IUPAC) a seřazeny v tabulce C v abecedním pořádku podle prvního slova názvu. Vedle toho je v některých případech uveden rovněž běžný název. Dehtochemické látky (indexová čísla začínající skupinou čísel 648) a ropné látky (indexová čísla začínající skupinou 649) jsou zařazeny v závěru tabulky C.
Nečistoty, aditiva a složky obsažené v malém množství obvykle nejsou uvedeny, pokud významně nepřispívají ke klasifikaci látky.
Některé položky jsou popsány jako směs látek A a B. Tyto položky označují jednu určitou směs. V některých případech, kdy je nezbytné charakterizovat látku uváděnou na trh, jsou specifikovány podíly hlavních látek ve směsi.
Některé látky jsou uvedeny s určitým procentem čistoty. Látky s vyšším obsahem aktivního materiálu (např. organického peroxidu), nejsou zařazeny do položky Tabulky C a mohou mít další nebezpečné vlastnosti (např. výbušné). Jestliže jsou uvedeny určité koncentrační limity, vztahují se tyto limity na látku nebo látky uvedené v dané položce. Zejména v případě položek, které popisují směsi látek nebo látky s určitým procentem nečistoty, vztahují se tyto limity na látku popsanou v Tabulce C a ne na čistou látku.
§ 3 písm. a) vyhlášky č. 26/1999 Sb., o způsobu provedení a označení obalů nebezpečných chemických látek a přípravků vyžaduje, aby u látek uvedených v Seznamu dosud klasifikovaných nebezpečných látek byl pro označení na obalu použit jeden název uvedený v tomto seznamu. U některých látek jsou v hranaté závorce uvedeny doplňkové informace, které napomáhají identifikaci látky. Tyto doplňkové informace nemusí být uvedeny v označení na obalu.
některé položky obsahují informace o nečistotách. Například látka s indexovým číslem 607-190-00-X: methyl-(2-akrylamido-2-methoxyacetát) (obsahující ≥ 0,1 % akrylamidu). V těchto případech tvoří údaje v závorce součást názvu a musí být uvedeny v označení na obalu.
Některé položky označují skupiny látek. Například indexové číslo 006-007-00-5 "kyanidy (s výjimkou komplexních kyanidů, jako např. ferro- a ferrikyanidů a kyanidoxidu rtuťnatého"). Pro jednotlivé látky, které spadají pod tyto položky, je nutno použít název podle IENECS nebo jiný uznávaný název.
Do Tabulky C je zařazeno mnoho skupinových položek. V těchto případech se požadavky na klasifikaci a označení na obalu vztahují na všechny látky, uváděné na trh, na něž se vztahuje uvedený popis, pokud jsou uvedeny v seznamu EINECS nebo ELINCS. Pokud látka, která je zahrnuta do skupinové položky, je nečistotou jiné látky, berou se při označení této jiné látky v úvahu požadavky na klasifikaci a označení uvedené skupinové položky.
V některých případech se vyskytují požadavky na klasifikaci a označení na obalu určitých látek, které by mohly být zahrnuty ve skupinové položce. V těchto případech je v Tabulce C specifická položka pro látku a u skupinové položky je poznamenáno "s výjimkou jmenovitě uvedených v této příloze".
V některých případech mohou být jednotlivé látky zahrnuty ve více než jedné skupinové položce. Např. šťavelan olovnatý je zahrnut v položce pro sloučeniny olova (indexové číslo 082-001-00-6) a rovněž v položce pro soli kyseliny šťavelové (607-007-00-3). V těchto případech označení na obalu odráží označení každé z obou skupinových položek. V případech, kdy je uvedena tato rozdílná klasifikace, použije se pro označení na obalu dané látky postup uvedený v poznámce A.
Položky v Tabulce C pro soli (pod jakýmkoli označením) zahrnují jak hydratovanou tak nehydratovanou formu, pokud není uvedeno jinak.