CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 21/1986 Sb. Vyhláška Federálního ministerstva financí, ministerstva financí České socialistické republiky a ministerstva financí Slovenské SR o fondu kulturních a sociálních potřeb § 12 - Rekreace a zájezdy

§ 12 - Rekreace a zájezdy

21/1986 Sb. Vyhláška Federálního ministerstva financí, ministerstva financí České socialistické republiky a ministerstva financí Slovenské SR o fondu kulturních a sociálních potřeb

§ 12

Rekreace a zájezdy

(1) Z fondu lze přispívat pracovníkům organizace a jejich rodinným příslušníkům na

a) výběrovou tuzemskou a zahraniční rekreaci Revolučního odborového hnutí, za níž se považuje i rekreace organizovaná ústředními výbory odborových svazů z pověření Ústřední rady odborů, 26)

b) tuzemskou rekreaci v podnikových rekreačních zařízeních a vzájemnou bezdevizovou výměnnou zahraniční rekreaci organizovanou závodním (podnikovým) výborem Revolučního odborového hnutí v rámci schválených družebních dohod, a to na cenu dopravy hromadnými dopravními prostředky a na ubytování,

c) rekreaci a zájezdy v tuzemsku i v evropských socialistických zemích (včetně Jugoslávie) organizované závodním (podnikovým) výborem Revolučního odborového hnutí i prostřednictvím cestovní kanceláře, případně jiné socialistické organizace provozující rekreační služby, 27) a to na cenu dopravy hromadnými dopravními prostředky a do výše 50 % ceny ubytování. Ve stejném rozsahu lze přispívat i na zahraniční podnikovou rekreaci 28) a na zájezdy Vlakem (Letadlem, Lodí, Autobusem) družby do evropských socialistických zemí. Z fondu nelze přispívat na zájezdy a rekreace kombinované s pobytem v kapitalistických zemích. Při organizování rekreace a zájezdů do zahraničí nesmí československé organizace bez devizového povolení uzavírat smlouvy se zahraničními organizacemi a provádět platby do zahraničí,

d) dětskou rekreaci organizovanou v pionýrských táborech v tuzemsku a v zahraničí podle směrnic Ústřední rady odborů. 29)

(2) Zasloužilým pracovníkům organizace lze při jejich prvém odchodu do důchodu (starobní, plný invalidní) přispět z fondu ve stejném rozsahu jako na výběrovou rekreaci [odstavec 1 písm. a)] i na rekreaci organizovanou závodním (podnikovým) výborem Revolučního odborového hnutí v tuzemsku nebo v evropských socialistických zemích (včetně Jugoslávie) prostřednictvím cestovní kanceláře, popřípadě jiné socialistické organizace provozující rekreační služby. 27) Pracovníkovi organizace lze souběžně přidělit též poukaz pro jeho manželku (manžela, druha, družku) s poskytnutím příspěvku ve stejném rozsahu jako na výběrovou rekreaci.

(3) Podnikovou rekreaci organizuje odborový orgán, provozuje ji organizace. Rozpočet finančního a materiálového zabezpečení provozních nákladů 18) podnikové rekreace sestavuje vedení organizace v dohodě s odborovou organizací. Případný přebytek nebo schodek oproti rozpočtu se vyúčtuje s fondem.

(4) Příspěvky na rekreaci a zájezdy organizované prostřednictvím cestovní kanceláře, popřípadě jiné socialistické organizace provozující rekreační služby [odstavec 1 písm. c) a odstavec 2] a na léčebné pobyty [§ 11 písm. d)] mohou činit maximálně 30 % z plánovaného základního přídělu a skutečného doplňkového přídělu za minulý rok nebo z plánovaného jednotného přídělu.

------------------------------------------------------------------

18) Provozními náklady se rozumí veškeré náklady hrazené z provozních (neinvestičních) prostředků s výjimkou mzdových prostředků vyplácených při ochraně daných zařízení, vybavení neinvestiční povahy, odpisů základních prostředků, oprav, udržování a rekonstrukcí a modernizací základních prostředků prováděných současně s opravou (§ 20 vyhlášky federálního ministerstva financí a předsedy Státní banky československé č. 162/1980 Sb., o financování reprodukce základních prostředků, ve znění vyhlášky č. 108/1985 Sb.).

26) Směrnice Ústřední rady odborů pro základní odborové organizace k výběru účastníků a úhradě cen poukazů na domácí a zahraniční výběrovou rekreaci Revolučního odborového hnutí (Zpravodaj Revolučního odborového hnutí č. 10/1977); za stejných podmínek je možno přispívat pracovníkům i jejich rodinným příslušníkům na výběrovou rekreaci organizovanou Správou vojenských lázeňských a rekreačních zařízení nebo ministerstvy vnitra, výběrovou rekreaci výrobních družstev, výběrovou rekreaci Svazu družstevních rolníků a na doplňkovou rekreaci organizovanou Ústředním výborem odborového svazu pracovníků školství a vědy.

27) Vztahuje se i na cestovní kanceláře socialistických zemí zastoupené v Československé socialistické republice (Německá demokratická republika, Polská lidová republika, Maďarská lidová republika).

28) Usnesení předsednictva vlády Československé socialistické republiky ze dne 16. ledna 1975 č. 11.

29) Směrnice pro pionýrské tábory Revolučního odborového hnutí (Zpravodaj Revolučního odborového hnutí č. 2/1983).