B. Rozsudky.
Rumunská vláda učiní potřebná opatření, aby umožnila příslušníkům kteréhokoliv ze Spojených národů předložiti kdykoliv ve lhůtě jednoho roku ode dne, kdy tato smlouva nabude účinnosti, příslušným rumunským úřadům k revisi kterýkoliv rozsudek vynesený rumunským soudem v době mezi 22. červnem 1941 a dnem, kdy tato smlouva nabude účinnosti, v jakémkoliv řízení, v němž příslušník Spojených národů nebyl s to buď jako žalobce nebo jako žalovaný soudu svůj případ řádně přednésti. Utrpěl-li příslušník Spojených národů újmu následkem jakéhokoliv takového rozsudku, postará se rumunská vláda, aby byl znovu uveden ve stav, v němž byl před vynesením rozsudku, nebo aby se mu dostalo spravedlivého a okolnostem přiměřeného odškodnění. Výraz "příslušníci Spojených národů" zahrnuje právnické osoby nebo sdružení zřízené nebo ustavené podle zákonů kteréhokoliv ze Spojených národů.
Tomu na svědomí podepsaní zplnomocněnci podepsali tuto smlouvu a připojili k ní své pečetě.
Dáno v městě Paříži v ruském, anglickém, francouzském a rumunském jazyku dne desátého února jedentisícdevětsetčtyřicetsedm.
Za Svaz sovětských socialistických republik:
V. M. Molotov
A. Bogomolov
Za Spojené království Velké Britanie a Severního Irska:
Ernest Bevin
Duff Cooper
Za Spojené státy americké:
James E. Byrnes
Jefferson Caffery
Za Australii:
John A. Beasley
Za Běloruskou sovětskou socialistickou republiku:
K. Kiselev
Za Kanadu:
Gen. V. Vanier
Za Československo:
Jan Masaryk
Dr. V. Clementis
Za Indii:
Sir Samuel Runganadhan
Za Nový Zéland:
W. J. Jordan
Za Ukrajinskou sovětskou socialistickou republiku:
I. Senin
Za Jihoafrickou Unii:
W. G. Parminter
Za Rumunsko:
Tatarescu
Petrascanu
St. Voitec
Gen. Damaceanu
Shlédnuvše a prozkoumavše tuto mírovou smlouvu a vědouce, že ústavodárné Národní shromáždění republiky Československé s ní souhlasí, prohlašujeme ji za schválenu, přijatu, potvrzenu a utvrzenu a mocí listu tohoto podepsaného naší rukou vlastní ji schvalujeme, přijímáme, potvrzujeme a utvrzujeme, slibujíce slovem svým, jménem republiky Československé, že ji pevně a neporušitelně zachováme a nedopustíme, aby proti ní jednáno bylo z jakékoli příčiny a jakýmkoli vymyšleným způsobem.
Tomu na svědomí jsme tento list vyhotoviti kázali a k němu pečeť republiky Československé přitisknouti dali.
Jenž jest dán na Hradě pražském, dne 3. října léta tisícího devítistého čtyřicátého sedmého.
President republiky Československé:
Dr. Edvard Beneš v. r.
L. S.
Státní tajemník v ministerstvu zahraničních věcí:
Dr. V. Clementis v. r.
Vyhlašuje se bez mapy přílohy I, do níž lze nahlédnouti v archivu ministerstva zahraničních věcí, s tím, že mírová smlouva s Rumunskem nabyla účinnosti dne 15. září 1947, kdy Svaz sovětských socialistických republik, Velká Britanie a Spojené státy americké uložily ratifikační listiny u vlády Svazu Sovětských socialistických republik v Moskvě.
Československá republika uložila ratifikační listiny u vlády Svazu sovětských socialistických republik dne 14. října 1947, čímž tato smlouva nabyla účinnosti i pro Československo (čl. 40 smlouvy).
Dr. Clementis v. r.
státní tajemník v ministerstvu zahraničních věcí.
******************************************************************