§ 7
Odborné školení pro získání osvědčení o odborné způsobilosti
(1) Žadatel o získání osvědčení o odborné způsobilosti (dále jen "žadatel") se zařadí do kurzu odborného školení po splnění požadavků § 14a odst. 2 zákona. Žadatelem může být pouze osoba, která získala alespoň základní vzdělání.
(2) Výuku v rámci odborného školení k získání osvědčení o odborné způsobilosti k zacházení s pyrotechnickými výrobky příslušného druhu a kategorie provádí Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva (dále jen "úřad") ve spolupráci s Českým báňským úřadem nebo subjekt určený úřadem ve spolupráci s Českým báňským úřadem (dále jen "školicí pracoviště").
(3) Školicí pracoviště zajišťuje odbornou přípravu žadatelů k získání osvědčení o odborné způsobilosti k zacházení s pyrotechnickými výrobky příslušného druhu a kategorie. Osvědčení o odborné způsobilosti se vydává osobě s odbornou způsobilostí pro
a) zábavní pyrotechniku kategorie 4,
b) divadelní pyrotechniku kategorie T2, nebo
c) ostatní pyrotechnické výrobky kategorie P2.
Vzor osvědčení o odborné způsobilosti je uveden v příloze č. 3 k tomuto nařízení.
(4) Odborné školení se uskutečňuje v rozsahu minimálně 85 výukových hodin. Délka výukové hodiny je 45 minut. Plán teoretické a praktické části odborného školení je uveden v příloze č. 4 k tomuto nařízení.
(5) Název a kontaktní údaje školicího pracoviště, termín a místo konání odborného školení a organizační pokyny zveřejní úřad způsobem umožňujícím dálkový přístup. Odborné školení bude zahájeno, pokud je dosaženo minimálního počtu 5 žadatelů.
(6) Odborné školení je ukončeno zkouškou, která ověří získané odborné znalosti. Zkouška se skládá z písemného testu, ústní a praktické zkoušky podle zkušebního řádu uvedeného v příloze č. 5 k tomuto nařízení.