II. Zkouška
1. Zkouška ověřuje získání teoretických znalostí a praktických schopností žadatele o získání osvědčení o odborné způsobilosti.
2. Zkouška se skládá ze 3 částí - z písemné, ústní a praktické. Ústní a praktická zkouška jsou zaměřeny na příslušný druh a kategorii pyrotechnického výrobku podle požadovaného osvědčení o odborné způsobilosti. Trvání zkoušky je minimálně 45 minut.
3. Písemná část zkoušky je prováděna formou písemného testu ze znalostí z celého rozsahu učiva. Písemnou část zkoušky vyhodnocuje zkušební komise tak, že každou správnou odpověď hodnotí jedním bodem. Pro získání hodnocení stupněm "prospěl" je třeba dosažení nejméně 80 procent z celkového počtu bodů. V opačném případě je hodnocení stupněm "neprospěl".
4. Ústní část zkoušky je zaměřena na
a) právní úpravu vztahující se na pyrotechnické výrobky,
b) charakteristiky, kategorie, konstrukce a technické požadavky na pyrotechnické výrobky,
c) výbušné látky a jejich směsi,
d) zacházení s pyrotechnickými výrobky a technologie provedení ohňostroje.
5. Praktická část se sestává ze samostatného úkolu, který obsahuje
a) popis pyrotechnického výrobku,
b) použití pyrotechnického výrobku,
c) způsoby iniciace pyrotechnického výrobku,
d) popis bezpečné likvidace výrobku.
6. Výsledek ústní a praktické části zkoušky se hodnotí stupněm "prospěl" - "neprospěl". O výsledcích každé části zkoušky rozhoduje zkušební komise hlasováním. Rozhodnutí je přijímáno nadpoloviční většinou hlasů. Každý člen zkušební komise má 1 hlas. V případě rovnosti hlasuje rozhodující hlas předsedy zkušební komise.
7. Pro úspěšné absolvování zkoušky je nutné získat hodnocení stupněm "prospěl" ve všech částech zkoušky.
8. S výsledkem zkoušky seznámí žadatele předseda zkušební komise, případně ho rovněž poučí o postupu při opakování zkoušky.
9. Zkoušku lze opakovat pouze jednou. Neuspěje-li žadatel ani u opakované zkoušky, musí absolvovat znovu odborné školení a následně pak zkoušku.