§ 20.
Zproštění výkonu služby (suspense).
(1) Zproštění výkonu služby může nařídili představený, který nařídil, aby bylo zavedeno řízení před kárným výborem, buď zároveň s nařízením, aby bylo řízení zavedeno, anebo i po zavedení řízení až do jeho pravoplatného skončení.
(2) Při rozhodování o tom, má-li býti obviněný, který koná činnou službu, zproštěn výkonu služby, jest dbáti toho, aby vzhledem k tíži poklesku a stupni podezření neutrpěl zájem služební, kdyby obviněný konal dále službu; naproti tomu musí se vždy přihlížeti také k tomu, aby vojenští gážisté bez závažných důvodů nebyli odnímáni výkonu služby.
(3) Před rozhodnutím o zproštění výkonu služby může představený uvedený v odst. (1) provésti potřebné šetření o okolnostech uvedených v předchozím odstavci a vyžádali si k tomu účelu vyjádření představených obviněného a po případě i dobré zdání toho kárného výboru, u něhož bylo řízení v I. stolici zavedeno.
(4) Vojenský gážista, který jest podle předchozích ustanovení zproštěn výkonu služby, zůstává po dobu tohoto zproštění nadále vojenskou osobou v činné službě.