Článek 3
(1) Linková doprava je pravidelná přeprava osob v určeném dopravním spojení podle předem stanovených a zveřejněných jízdních řádů, jízdného a přepravních podmínek, při kterých mohou cestující nastupovat a vystupovat na předem stanovených zastávkách. Zahrnuje i dopravy, které se v podstatě provádějí jako linkové dopravy.
(2) Linkovou dopravou ve smyslu této dohody je také, nezávisle na tom, kdo určuje průběh jízd, pravidelná přeprava určitých kategorií osob s vyloučením ostatních cestujících, jestliže má charakter linkové dopravy podle odstavce 1. Tyto druhy přepravy, obzvláště přeprava zaměstnanců na pracoviště a odtud do jejich bydliště a přeprava žáků do učilišť a odtud do jejich bydliště, se označují jako "zvláštní formy linkové dopravy".
(3) K linkové dopravě mezi oběma státy nebo k tranzitní linkové dopravě je zapotřebí povolení příslušných úřadů obou smluvních stran. Povolení se udělí ve vzájemné dohodě podle platných právních předpisů státu příslušné smluvní strany. Povolení se může udělit pro časové období až pěti let.
(4) Ke změnám vedení linek, zastávek, jízdních řádů, jízdného a tarifních podmínek je zapotřebí předchozí souhlas příslušných orgánů obou smluvních stran. Totéž platí pro zastavení provozu.
(5) Žádost dopravců jedné smluvní strany na zřízení linkové dopravy, jakož i žádosti podle odstavce 4 se podávají se stanoviskem ministerstva dopravy této smluvní strany přímo ministerstvu dopravy druhé smluvní strany.
(6) Žádosti podle odstavců 4 a 5 musí obsahovat především tyto údaje:
1. jméno a příjmení nebo firmu, jakož i úplnou adresu žádajícího dopravce;
2. druh dopravy;
3. požadovanou dobu platnosti povolení;
4. období provozu a počet jízd (např. denně, týdně);
5. jízdní řád;
6. přesné vedenílinky (zastávky pro nástup a výstup cestujících /jiné zastávky/ hraniční přechody);
7. délku linky v kilometrech: jízda tam/jízda zpět;
8. vzdálenost ujetou za den;
9. dobu řízení a odpočinku řidičů;
10. počet míst k sedění ve vozidlech, která mají být použita;
11. jízdné a tarifní podmínky (tarify).