§ 31
Pravomoc předsedy kárného výboru
(1) Předseda kárného výboru řídí jednání, vyslýchá obviněného, svědky a znalce; může však též pověřiti některého člena kárného výboru provedením jednotlivých výslechů při závěrečném projednání.
(2) Předsedovi kárného výboru přísluší pečovati o to, aby při projednávání byl zachován pořádek, bezpečnost a jeho důstojný průběh.
(3) Ruší-li svědci nebo znalci nebo důvěrníci jakkoli jednání neslušným chováním, porušují-li jiným způsobem vážnost kárného výboru, pronášejí-li obvinění zřejmě neodůvodněná, předseda je pokárá a může je podle okolností vykázati z jednací místnosti.
(4) Chová-li se způsobem neslušným a nedůstojným obviněný, napomene ho předseda; vykázat obviněného z jednací místnosti může předseda jen tehdy, jestliže obviněný ve svém neslušném a nedůstojném chování pokračuje, ačkoliv byl napomenut s pohrůžkou, že bude z projednací místnosti vykázán.
(5) Byl-li obviněný z projednací místnosti vykázán, pokračuje se v závěrečném projednání za jeho nepřítomnosti, i když nemá žádného obhájce; musí však býti před ukončením průvodního řízení zavolán do projednací místnosti a uvědoměn o podstatných okolnostech, které se za jeho nepřítomnosti vyskytly, a o tom, co vyslechnuté osoby vypověděly.
(6) Dopustí-li se neslušného a nedůstojného chování obhájce, napomene ho předseda; pokračuje-li obhájce ve svém neslušném a nedůstojném chování, může mu kárný výbor odejmouti slovo a vykázati ho z místnosti; stalo-li se tak, může obviněný žádati, aby mu byl určen nový obhájce. Není-li možno okamžitě určiti nového obhájce, odročí se projednání věci, jde-li o případ § 21, odst. 2 zákona nebo § 32 tohoto nařízení; není-li těchto předpokladů, pokračuje se v jednání v nepřítomnosti obhájcově.
(7) U vojenských osob v činné službě nebo mimo činnou službu, které se dopustily poklesků uvedených v předchozích odstavcích ve vojenském stejnokroji, učiní předseda - není-li čin přísněji trestný - potřebné za účelem dalšího řízení podle části I zákona; poklesky obhájců ve věcech trestních oznámí velitelství (úřad), u něhož je kárný výbor zřízen, příslušnému disciplinárnímu úřadu k dalšímu opatření.
(8) Obviněný, který byl pro svoje chování vykázán podle odstavce 4 z jednací místnosti, nemá nároku, aby mu proto byl určen obhájce z moci úřední.